Vestingcross verhuist naar eind november 'Ze gaan Steve Schalkwijk nog missen bij Hoek' c Plannen voor de uitdagende race liggen er al sinds 2018 10 SPORT Inhaalduels vandaag Zesde plek Zweistra De hardloopwedstrijd van Vrouwenpolder naar Vrouwenpolder gaat over 65 kilometer en is op 20 maart. Corona houdt de organisatie niet langer tegen. De '60 van Walcheren' zou als eerste Zeeuwse ultraloop eigenlijk al een breed gedragen begrip in de Zeeuwse hardloopwereld kunnen zijn. Het idee ligt namelijk al sinds 2018 op tafel, maar de eerste officiële editie laat al een paar jaar op zich wachten. Organisatorisch kwam 2019 nog te vroeg en de „welbe kende redenen" gooiden in zowel 2020 als 2021 roet in het eten. Op 20 maart 2022 moet het er dan eindelijk van ko men. ,,Alle seinen staan op groen", laat or ganisator René Vader enthousiast we ten. ,,Er zijn natuurlijk altijd zaken die je niet in eigen hand hebt, maar wij zijn er klaar voor. De vergunning is rond en de organisatie en al haar vrijwilligers staan te popelen. Met de energie die we hier de afgelopen drie jaar in hebben gestoken, zal de ontlading enorm zijn als iedereen op 20 maart om 18.00 uur moe maar voldaan binnen is." 65 kilometer De route blijft onveranderd: een rondje rondom het eiland Walcheren waarbij alle elementen die je mag verwachten in Zeeland ook voorbij komen. ,,Een stukje trail, polder, industrie, de Wes- terschelde, de Boulevard van Vlissin- gen, de duinen en het strand'', zo somt Vader in het kort de opbouw van de route op. Alleen de naam van het eve nement is enigszins verraderlijk, want in tegenstelling tot wat de naam doet vermoeden betreft het een parkoers van 65 kilometer. ,,Die naam stond al toen er nog enkele wijzigingen aan het parkoers moesten plaatsvinden'', legt Vader uit. ,,Zo willen we het aantal kruispunten op de route minimalise ren. Op 65 kilometer zijn er nu slechts vijf kruispunten. Voor de veiligheid van de deelnemers en ook de hoeveel heid bemanning voor op de kruispun ten is dat te overzien.'' Gezien de af te leggen afstand lijkt het evenement misschien alleen weg gelegd voor de echte ultralopers, maar dat is zeker niet het geval. Er kan name lijk ook in duo's en in teams worden gelopen. Zo zijn er inmiddels 23 (be- drijven)teams ingeschreven. Daarvoor is de route opgedeeld in twaalfetappes. Bepaalde plekken kunnen als wissel- en bevoorradingspunt gebruikt wor den. Finale Kustmarathon De start en finish zijn in Vrouwenpol der. Via het Veerse Meer gaat de route door de Welzingepolder, om vervol gens langs de Westerschelde via Vlis- singen in de Walcherse duinen terecht te komen. Vanaf Zoutelande wordt de finale van de Kustmarathon in tegen overgestelde richting gelopen, waarna een relatief rustig gedeelte vanafWest- kapelle richting Domburg volgt. Na de Manteling gaat het ongeveer zes kilo meter over het strand. Inmiddels zijn er al diehards die de route hebben afgelegd. ,,Bijvoorbeeld tijdens de gecancelde editie van vorig jaar'', weet Vader. ,,De feedback die we daaruit hebben ontvangen, was louter positief. De route is gewoon enorm leuk en gevarieerd. Dat veel inschrij- vingen van vorig jaar zijn blijven staan, motiveert ons extra." Helemaal vrij van restricties is het evenement echter nog niet. Op de in- schrijflocatie zijn alleen deelnemers welkom. ,,Zo willen we het aantal mensen op die plek beperken'', ver klaart Vader. En naast alle seinen die nu op groen staan, moet ook het vinkje van je QR-code groen zijn als je wilt deelnemen. ,,Hier hebben we voor ge kozen, omdat we denken hiermee de gezondheid van alle betrokkenen het beste te kunnen waarborgen.'' ,,Ons belangrijkste doel is om men sen in beweging te houden of te krij gen", vervolgt de organisator. ,,We wil len bijdragen aan een gezonde levens stijl. En aan het einde hopen we een bedrag over te kunnen maken aan Stichting Roparun, dat we als goede doel aan het evenement hebben gekop peld." De World Cup-cyclus be staat in het seizoen 2022 2023 uit veertien wedstrij den. Dat zijn er twee min der dan in de afgelopen periode. Er is een aantal races afgevallen en er zijn er een paar aan toege voegd. De Vestingcross is gebleven en maakt voor het derde jaar op rij deel uit van het circuit. Hulst wordt de zevende World Cup van volgend seizoen en is op 27 novem ber al de derde in Neder land. Ervoor komen ook al Rucphen en de Beekse Bergen (nieuw) aan bod. Hoogerheide heeft deze keer geen wereldbeker- wedstrijd. Dat is logisch, aangezien daar het WK wordt gehouden. Tom Pidcock, die bijna een maand later wereld kampioen werd, en Lu- cinda Brand schreven de Vestingcross op zondag 2 januari op hun naam. Zij hoeven nu minder lang te wachten om op dit inter nationaal geroemde par koers terug te keren. De Kapelse Shirin van An- rooij finishte ditmaal als achtste. ,,Ze gaan Steve Schalkwijk nog missen bij Hoek", zegt Barry van de Hooft in de Voetbal Podcast van de PZC. Schalkwijk, de spits van Hoek, heeft er deze competitie in dertien wedstrijden al negen gemaakt. Za terdag had in de wed strijd tegen DVS'33 (2-0) een assist en een doelpunt. Hij leidt daarmee ook het PZC topscorersklasse ment. Dat de Vlissinger heeft aangekondigd naar Goes te gaan, de andere derdedivisio nist in Zeeland, is niet zo goed gevallen in Hoek. Van der Hooft: ,,Er wordt niet zo fijn op gereageerd. Steve vertelde me zaterdag dat er nu mensen zijn die niet meer met hem praten." In de achttiende podcast van dit voet balseizoen blikken Rudy Boogert en Barry van de Hooft al vast vooruit op de derby Hoek-Goes van aanstaande zaterdag en voorzien ze trans fers, opmerkelijke uit slagen en trainerswis sels van commentaar. DINSDAG 15 FEBRUARI 2022 GO VLISSINGEN Het doorde weeks competi- tievoetballen be gint deze week al. Vandaag is er voor een aantal clubs werk aan de winkel. In het zaterdagvoetbal gaat het om Hal- steren-Noad'67, Kogelvangers- WHS (beide derde klasse B) en Wolfaartsdijk- Spui (vierde klasse A). Bin nen het zondag voetbal wordt Philippine-Victo- ria'03 (derde klasse A) ge speeld). LE MANS Dressuurama- zone Thamar Zweistra uit Schore is tijdens een internatio naal concours (CDI3) in Le Mans zesde ge worden. Met haar paard Ich Weiss kwam ze in de Grand Prix Freestyle uit op een score van 72,960 procent. Voor de Zeeuwse combi natie was Le Mans de eerste grote wedstrijd van 2022. Nu wel alle seinen op groen voor '60 van Walcheren' Menno Kole Vrouwenpolder Het laatste stuk van de 60 van Walcheren gaat over het strand. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN De Vestingcross in Hulst wordt de vol gende winter veel eer der gereden dan nor maal: al op 27 november is de wereldbekerwed strijd in Zeeuws-Vlaan- deren aan de beurt. Tot nu toe kwamen de beste veldrijders van de wereld steeds in het eerste weekeinde van januari of zelfs pas in februari hier naartoe. - Roeland van Vliet VLISSINGEN Beluister de podcast via www.pzc.nl/sport of op de diverse pod- castkanalen. O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42