Allemaal terug naar Druk door corona op Zeeuwse ic's afgenomen I Prijs voor panorama ontroert fotograaf Edwin Paree 2 Corona heeft de werkvloer flink opgeschud. De veranderingen zijn blijvend, zeggen bedrijven. Vaste werkplekken verdwijnen. In plaats daarvan komen er (minder) flexplekken en (meer) vergader- en ontmoetingsruimtes. De afgelopen week werden in totaal 41 nieuwe patiënten met een coronabesmetting opgenomen in het zie kenhuis Adrz in Goes en ZorgSaam in Ter- neuzen. In Goes hal veerde het aantal nieuwe opnames bijna, in Terneuzen nam het aantal nog wat toe. Een deel van de nieuwe pa tiënten kon in de loop van de week al weer naar huis. Acht overlijdens Gisterochtend waren in Goes en Terneuzen in totaal 27 bedden bezet door coronapatiën ten. Er overleden vorige week acht patiënten bij wie corona was vastge steld. Het Adrz telt twintig patiënten die voor co rona behandeld wor den. Dat zijn er zeven minder dan een week geleden. Op de inten sieve zorg liggen drie patiënten (voorgaande week zes) en de op de verpleegafdeling ze- ventien (21). Het Adrz nam de af gelopen week achttien nieuwe coronapatiën ten op, veertien minder dan de voorgaande week. Eén nieuwe pati ent komt uit Zuid-Hol land. Er kwamen zes coronapatiënten te overlijden. In de voor gaande week stierven zeven mensen aan co rona bij Adrz. Geen Ziekenhuis ZorgSaam behandelt zeven co ronapatiënten, van wie één van buiten de pro vincie. Er liggen geen patiënten op de inten sive care, vorige week werd nog één patiënt behandeld. Op de ver- pleegafdeling liggen ze ven patiënten (de week ervoor vier). Afgelopen week wer den 23 nieuwe co ronapatiënten opgeno men in het ziekenhuis in Terneuzen, vijf meer dan de week daarvoor. Vijftien patiënten kon den naar huis, één ging naar een ander zieken huis, één naar een ver pleeghuis en twee pati- enten zijn overgebracht naar het hospice. Er overleden twee patiën ten aan corona (voor gaande week één). PZC.NL Schapenbout Kapotte rem doet truck kantelen EINDE THUISWERKADVIES? Schore Arrestatie man voor wapenbezit Ondine van der Vleuten Vlissingen Naar verwachting hakt het kabinet in de persconferentie van vandaag de knoop door. ,,Als het thuiswer kadvies eraf gaat, gaan onze mede werkers twee a drie dagen thuis werken", verklaart Sabewa-direc- teur Tamara van de Wijnckel. ,,Wij denken daarmee een goede balans te hebben gevonden voor de be drijfsvoering." Nog vóór de laatste lockdown had Sabewa (dat voor een aantal Zeeuwse gemeenten be lastingen int) al een 'hybride beleid' vastgesteld. Vergeleken met de situatie voor corona was dat een grote verande ring. „Iedereen werkte toen op kan toor. Tot een maand voor corona hadden we nog vaste werkplekken en vaste computers. Het is puur toe val dat we toen overstapten op lap tops en dat ook vergaderen via Teams al in de lucht hing. Toen co rona kwam, konden we daardoor snel schakelen." Op het kantoor in Terneuzen zijn nu nog vaste werkplekken, maar dat gaat mogelijk veranderen. ,,Je houdt nu ruimte over. De komende maanden gaan we onderzoeken of we de vaste werkplekken kunnen vervangen door flexwerkplekken." Vaste afspraken over wie wan neer thuiswerkt, zijn er niet. Nog niet. ,,De komende maanden gaan we dat uitvogelen. Kijken wat werkt, en wat niet. We willen de goede dingen van het thuiswerken behouden, maar ook zoeken naar manieren om binding te houden, Dat digitaal afspreken met klan ten verder weg in het land zal zeker een blijvertje zijn, denkt Doedee. ,,Het is soms gewoon veel effectie ver om dingen digitaal te doen; dat scheelt enorm in reistijd. Maar je merkt wel, digitale afspraken zijn puur zakelijk, strak vergaderen, vaak in een enorm tempo. Het in formele stukje, waarmee je wel iets De Middelburgse fotograaf won zondag de eerste prijs bij de wed strijd die Museum Panorama Mes dag in Den Haag had uitgeschreven bij de fototentoonstelling Time Tide. Deze bestaat uit zeegezichten, gemaakt door Siebe Swart. Het mu seum nodigde fotografen uit zich daardoor te laten inspireren. Dat le verde 130 inzendingen op. Paree werd als winnaar gekozen. Het was een gedeelde eerste plaats, samen met Kees Kroon. Paree oogstte lof met zijn Megaribbelveld in 3D, Westerschelde. 'Het lage ge zichtspunt benadrukt de oneindig heid', aldus de jury. ,,De foto is gemaakt tijdens meet- werkzaamheden van Rijkswater staat op de Plaat van Walsoorden", zegt Paree. ,,Die zandplaten staan twee keer per dag onder water. Op sommige plekken stroomt het wa ter er heel hard overheen en dan krijg je dit. Het is zo prachtig." - Rolf Bosboom elkaar toch te blijven zien. Het kan toor wordt meer een plek voor soci ale contacten, voor overleg 'met de benen op tafel' en brainstormen." Thuiswerkplek Ook bij Economische Impuls Zeel and in Vlissingen was thuiswerken precorona meer uitzondering dan regel. ,,Het gebeurde mondjesmaat, als mensen toch al afspraken buiten de deur hadden", zegt officemana ger Baukje Doedee. ,,Maar dan was het een kwestie van even achter het laptopje thuis wat uitwerken. De thuissituatie was zelden op thuis werken ingericht. Tijdens corona zat op een gegeven moment ieder een thuis te werken en waren de externe afspraken digitaal. Toen hebben we ervoor gezorgd dat iedereen een ergonomisch ver antwoorde thuis werkplek kreeg." We willen de goede dingen van het thuiswerken behouden DINSDAG 15 FEBRUARI 2022 PC Ziekenhuis Adrz in Goes. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES/TERNEUZEN Corona legt minder beslag op de inten sive care in de twee Zeeuwse ziekenhui zen. In Goes lagen gisterochtend drie Covid-patiënten op de ic in Terneuzen geen. - Theo Giele H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik vind Valentijnsdag heerlijk (2391 reacties) Een gekantelde vrachtwagen heeft er gister morgen rond tien uur voor ge zorgd dat de N62 een deel van de dag was afgesloten. De truck had te kampen met een defect remsys- teem. Bij het on geval raakte de bestuurder, een 52-jarige man uit Kruiningen, ge wond. Hij werd met onbekend letsel naar het ziekenhuis ge bracht. Onder zoek wees uit dat de vrachtwa gen te kampen had met een blokkerend rem- systeem. Om 16.45 uur werd de weg vrijgege ven. zie ook pzc.nl/ video Eens Oneens De politie heeft gistermiddag in Schore een man aangehouden op verdenking van verboden wa penbezit. Het zou gaan om pepperspray. De man is naar een politiebu reau gebracht. De politie be sloot tijdens de afhandeling van een verkeerson geval in de buurt van de Nieuwe Schoorseweg een auto te con troleren. De automobilist bleek vervolgens vermoedelijk pepperspray in zijn voertuig te hebben liggen. Hierop werd be sloten hem aan te houden en mee te nemen naar het politie bureau. Nieuwe stelling: Ik zal blij zijn als ik weer naar kantoor mag MIDDELBURG Edwin Paree was ontroerd toen hij hoorde dat zijn foto was be kroond. ,,Ik stop er veel moeite in en als dat dan wordt gezien, dan raakt me dat." 'Megaribbelveld in 3D, Wester schelde', de winnende foto van Edwin Paree. - Tamara van de Wijnckel, directeur Sabewa Officemanager Baukje Doe- dee van Economische Impuls Zeeland in de kantoortuin, die binnenkort aan de nieuwe situa tie wordt aangepast. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34