<55 Primera Griezelbende is nu verkrijgbaar bij Albert Hejjn en Primera 29 TE WANEN, ZIJN PLATENMAATSCHAPPIJ DENKT NOG NA OVER EEN STATEMENT Allemaal slecht nieuws voor de rapper, die gisteren ook op sociale media nauwelijks steun kreeg. De door cabaretier Peter Pannekoek geïntroduceerde bijnaam Pauper kabouter bleek bijzonder populair en meerdere BN'ers (Miljuschka Witzenhausen, Anouk, Laura Jansen) wezen hem terecht, iets waarmee BN'ers onderling door gaans erg terughoudend zijn. Puberdeskundige Marina van der Wal denkt niet dat het veel uitmaakt wat er met Lil Kleine ge beurt; de jeugd blijft hem toch wel draaien. „Agressie is voor jongeren geen belangrijk onderwerp, ze hebben er dagelijks mee te maken in films, games, onlinevideo's of rapteksten. Volwassenen zijn heel druk om iets te vinden van dit soort wangedrag, terwijl een pu ber gewoon zijn behoefte wil be vredigen. En is dat een liedje van Lil Kleine, dan draait hij dat. Jon geren liggen echt niet wakker van wat Lil Kleine uithaalt, ik hoop de ouders wel. Want jongeren zijn beïnvloedbaar. Teksten van rap pers over drugs en geweld neste len zich in hun hoofd, het wordt ze met de paplepel ingegoten.'' Dat Lil Kleine zo kort na zijn veroordeling opnieuw in opspraak komt, duidt behalve op een kort lontje op een gevoel van onaan tastbaarheid. ,,Ik denk dat hij te veel jaknik kers om zich heen heeft verza meld", zegt Juri Hoedemakers, ex pert op het gebied van (zelfreflec tie. ,,Wat geldt voor alle leiders, ook voor de leider van de hitlijs ten, is dat je autoriteit en aanzien krijgt. Dat is een magneet voor jaknikkers. Mensen voelen zich nu eenmaal aangetrokken tot macht en succes. En hoe meer aanzien ie mand heeft, hoe minder tegen spraak die krijgt. Wie vertelt hem onverbloemd de waarheid? Vroe ger hadden koningen daar een hofnar voor.'' Toch, of hij zich onaantastbaar waant of niet, gezien de reacties van Spotify en FunX komt zelfs Lil Ik denk dat hij te veel jaknikkers om zich heen heeft verzameld Kleine niet langer ongestraft weg met dit soort overtredingen. Re- putatiedeskundige Wesley Dekker van Het Reputatiebureau ver wacht dat het incident van afgelo pen weekeinde een 'grote wissel' zal trekken op het imago van Lil Kleine. „Afgelopen zomer - na het incident op Ibiza - was er enige reputatieschade, maar niet op pro fessioneel vlak. Hij was al bekend als bad boy en kwam wel weg met relationele problemen. Ik zie nu veel meer stemmen dan voorheen opgaan om hem te boycotten. Dat werpt een schaduw over het merk Lil Kleine.'' Spiegel Vanuit het kamp-Lil Kleine blijft het tot nu toe stil. De rapper zegt het vooralsnog met zijn muziek. Op het album Ibiza Stories ver heerlijkt hij zijn dure gouden hor loges, rapt hij over cocaïnegebruik en heeft hij het meermaals over 'wijven'. In het titelnummer be handelt hij in omfloerste termen wat er op Ibiza is voorgevallen. 'Ik mis mijn vrouw' wordt afgewis seld met 'Jij was de vrouw van mijn dromen, nu een wijf dat zeikt'. Hij lijkt ook rechtstreeks te refereren aan zijn agressie: 'Mijn woede is jaloezie, maar bedoel het niet verkeerd' en 'het wordt zwart elke keer als ik mezelf verlies'. Lil Kleine zet zichzelf voorna melijk in de rol van slachtoffer en maakt zich niet druk over nega tieve aandacht. Dat past volgens (zelf)reflectie-expert Hoedema kers in het beeld van zijn brutale reactie onder het bericht over zijn taakstraf, waarin hij wijst op zijn succes. ,,Hij wil laten zien dat er ook iets positiefs te noemen is. Maar hij gaat voorbij aan het com plete plaatje. Zo'n koning als hij heeft dus eigenlijk ook een hofnar nodig, die hem een spiegel voor houdt.'' GO DINSDAG 15 FEBRUARI 2022 'Wie vertelt Lil Kleine de waarheid?' Juri Hoedemakers, expert zelfreflectie Door de makers van -©W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29