Een doos Merci voor de mensen van de GGD, dat verdient navolging Wetsvoorstel: leg zware straffen op aan 'homogenezers' Tot korting Dat is het van Albert Heijn /Ofl 6 LINDA AKKERMANS Je hebt van die mensen die het woord 'hartelijkheid' uitgevonden lijken te heb ben. Toen wij als gezin in quaran taine zaten, ging regelmatig de bel. Dan stond er een moeder van school met een bosje tulpen en troostchocolade. Een ander kwam snoep brengen. Tringtring, een fles wijn voor de deur. Berichtjes: of we nog wat nodig hadden? Laat maar weten hè, als we boodschap pen of zo moeten doen. Ik werd er elke keer helemaal blij van. Niet eens vanwege al dat lekkers, maar vooral van het idee dat iemand de moeite neemt om naar de winkel te gaan, op de fiets te stappen en iets af te geven. Dat er aan je wordt gedacht. Zo vond ik het als meisje ook altijd zo lief van ons mam als ze bouwvakkers die in de straat aan het werk waren binnen vroeg voor koffie met iets lekkers erbij. Zelf probeer ik dat voorbeeld te volgen, maar het is een beetje hoe de wind waait of ik het ook doe. En gingen we bij de eerste quarantaines in onze omgeving nog fanatiek zelf gemaakte koekjes brengen, inmid dels vergeet ik opgesloten familie en vrienden zelfs weleens te ap- pen. Ik ben dan ook altijd onder de indruk van mensen die ook nog eens aan een overtreffende trap van hartelijkheid doen. Die een booster gaan halen bij de GGD in Heerlen, maar eerst langs de Ik ben altijd onder de indruk van een overtreffende trap van hartelijkheid bakker gaan voor verse vlaai, of een doos Merci afrekenen. Die dan monter zo'n prikstraat binnen lopen om medewerkers een hart onder de riem te steken, omdat zij belaagd werden door een stel complotgekkies, opgezweept door een politieke partij die haatzaaien en leugens verspreiden tot kunst heeft verheven. Een warm gevoel kreeg ik ook toen ik dit weekend naar Hart van Nederland zat te kijken en zag hoe personeel op de ic's werd verrast met cadeaupakketjes. Een attente actie van Kink-radiopresentator Tim Op het Broek. Een actie die twee jaar geleden niet eens het nieuws zou hebben gehaald, omdat de warme woor den, worstenbroodjes en bloemen de ziekenhuizen destijds over spoelden. Die golf van waardering heeft echter plaatsgemaakt voor nonchalance, chagrijn en verbaal geweld. Terwijl het voor iedereen toch zo veel leuker is om in ieder geval een béétje om te zien naar en te zorgen voor elkaar. Vandaag is het Valentijnsdag: dat lijkt me een uitstekende dag om daar weer mee te beginnen. Bij elke 5 euro aan boodschappen krijg je één zegel. Met vier zegels is je spaarkaart al vol en ontvang je tot 12.50 euro korting op je Efteling-ticket. Je kunt sparen van 14 februari t/m 6 maart 2022* Inleveren kan t/m 12 juni 2022. Het voorstel kan op steun rekenen van een Kamermeerderheid, maar wordt vandaag eerst voor advies ingediend bij de Raad van State. Bij homogenezing gaat het onder andere om gebedssessies, duivel uitdrijving en om kampen waar jongeren 'van hun seksuele ge aardheid worden afgeholpen'. Een Kamermeerderheid dringt al langer aan op het strafbaar stel len van homogenezing. Het vorige kabinet twijfelde over de juridi sche haalbaarheid. ,,Dus doen we het zelf maar'', zegt VVD-Kamer- lid Hatte van der Woude. Volgens onderzoekers voert een aantal personen en organisaties verbonden aan streng christelijke kerken de zogeheten conversie therapieën uit, maar vinden ze ook plaats in niet-christelijke ge meenschappen. Van der Woude: ,,Door het onder te brengen in het strafrecht stellen we een norm: we willen niet dat dit gebeurt.'' Vorig jaar stemden CDA en Christenunie nog tegen een mo tie om homogenezing strafbaar te stellen, net als PVV, Forum voor Democratie en SGP. Zij noemen het symboolpolitiek. Oppositie Het is de derde keer in korte tijd dat hun regeringspartners VVD en D66 samen met de oppositie een wetsvoorstel aan een meer derheid helpen waar CDA en Christenunie tegen zijn. Eerder gebeurde dat met het schrappen van de wettelijke bedenktermijn van vijfdagen in de abortuswet en met het verstrekken van de abor tuspil door de huisarts. D66-Kamerlid Jeanet van der Laan vindt het goed dat dit wets voorstel er nu ligt. „Middeleeuwse praktijken zoals conversiethera pie horen niet thuis in Nederland. Personen en organisaties die deze activiteiten aanbieden, er reclame voor maken of ze uitvoeren wor den door deze wet strafbaar. Maar belangrijker: we beschermen mensen zo tegen sociale en psy chische druk.'' H Sparen kan ook ffiSguW heel makkelijk digitaal. MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 GO Spaar voor de allerhoogste korting op Efteling-tickets Homogenezers kunnen een jaar gevangenisstraf krijgen of een geldboete van 22.500 euro. Dat staat in een initiatief wetsvoorstel van VVD en D66 samen met PvdA, GroenLinks, SP en Partij voor de Dieren. Hans van Soest Den Haag 12?° •l.v.m. corona kunnen de spaar- en verzllverperlode wijzigen. Kijk op ah.nl/eftellng voor de meest actuele Informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6