Zingen voor geliefde bij Valentijnstour c Actiecomité wil behoud van gebouw en bomen: lange rechtsgang dreigt 4 S De ontwikkelingen rondom de oude Kloetingseschool lijken te ontaarden in een strijd tussen een groep omwonenden en de gemeente. ,,We worden niet serieus genomen." Het actiecomité Mooi Groen Groe nedaal is fel gekant tegen het plan van de gemeente om de leegstaande school te slopen en er een apparte mentencomplex van drie lagen voor terug te bouwen. Maar op dit moment zijn het vooral de bomen bij het voormalige schoolgebouw die voor boosheid zorgen. Eind vo rig jaar kregen omwonenden van de gemeente te horen dat de zieke essen worden gekapt en de leilindes worden verplaatst naar de Goese wijk Mannee. Het actiecomité wil de karakteristieke bomen echter behouden. ,,Uit onderzoek dat we zelf hebben laten uitvoeren, blijkt dat de essen nog zeker tien tot vijf tien jaar mee kunnen", zegt Her man Koelewijn. Provocatie Afgelopen week ontstond conster natie in de buurt, omdat er plots ac tiviteit was bij de leilindes. Volgens het actiecomité zijn ze al uitgegra ven, als voorbode voor de verplaat sing. En dat zou tegen alle afspraken ingaan. ,,We hebben voor dinsdag een afspraak staan om met de ge meente te gaan praten, juist over de bomen", zegt Koelewijn. Hans Pie- ter van Not, ook van het actieco mité, noemt het een provocatie van de gemeente dat ze nu al bezig is met het verplaatsen van de leilin des. De gemeente laat in een reactie weten dat er geen sprake is van het uitgraven daarvan. ,,Het betreft het zogenoemde rondspitten, wat on der meer nodig is voor wortelon- derzoek", zegt een woordvoerster. ,,Het verplaatsen van de leilindes vindt plaats in het seizoen 2022/2023." Voor Koelewijn maakt dit geen verschil. Hij vindt het niet kunnen dat de gemeente al met de bomen in de weer is gegaan, terwijl het gesprek nog moet plaatsvinden. Koelewijn en Van Not zeggen dat er helemaal geen reden is voor haast, omdat de bouw van de apparte menten nog een tijd op zich laat wachten. ,,Daar zijn nog niet eens procedures voor opgestart." Karakteristiek Zoals gezegd is het actiecomité te gen het bouwplan. Volgens Koele- wijn hebben zeker veertig omwo nenden aangegeven er grote moeite mee te hebben. Het comité vindt dat het beoogde appartementen complex te hoog wordt en boven dien de locatie zal ontsieren. ,,Ik zeg Als het moet gaan we door tot de Raad van State niet dat het een lelijk ontwerp is", zegt Koelewijn. ,,Het past prima in een wijk als Mannee, maar niet op deze karakteristieke plek in Kloe- tinge." Liever ziet de actiegroep woningen komen in het leeg staande schoolgebouw. Een juridi sche strijd ligt op de loer. ,,Als het moet gaan we door tot de Raad van State om het plan van de gemeente tegen te houden", zegt Van Not. De comitéleden vinden dat de ge meente hen niet serieus neemt. Op die opmerking wil de gemeente niet reageren. Jonge Zeeuwse talenten konden zaterdag een bekende verras sen met een Valentijnsoptreden tijdens een toernee van de Kunstbende. Duidelijk aangedaan luistert Jordy de Jager naar Friends for Infinity dat singer-songwriter Frederique van Luijk zaterdag voor hem zingt. Op straat voor zijn Middelburgse huis, vanaf het minipodium op de land rover van de Kunstbende brengt zij haar muzikale ode. ,,Het is best koud", merkt Frede- rique van Luijk als ze zich klaar maakt voor haar verrassingsoptre den, dat deel uitmaakt van de Va- lentijnstour van de Kunstbende door Zeeland. Maar eenmaal zin gend en gitaarspelend vergeet de havo-scholiere dat, en weet zij het hart van haar goede vriend te ver warmen. ,,We kennen elkaar al zo lang. Jordy staat altijd voor me klaar. Hij is altijd zo lief en posi tief. We kunnen samen lachen, huilen én dansen. Toen ik het idee voor de Valentijnstour zag, wist ik dat ik voor Jordy wilde zingen. Ik heb 'Friends for Infinity' speciaal voor hem geschreven." Kunstbende Zeeland tourt de hele zaterdag door Zeeland met een tot podium omgebouwde landrover. Jonge Zeeuwse talenten kunnen zo een bekende verrassen met een Valentijnsoptreden. Zes leerlingen van de Jeugdtheater- school Zeeland bijten het spits af in Goes met een korte voorstelling, gevolgd door singer-songwriter Fabian Houweling. Na het optre den in Middelburg rijdt de landro ver naar Terneuzen waar Domi- nika Drzewiecka, winnares in de categorie Muziek bij Kunstbende Zeeland, voor haar vriend op het Stadhuisplein optreedt. 'Thank you for it all, my dearest friend', zingt Van Luijk tot slot. ,,Dit was super, zo mooi, zo lief'', glim lacht Jordy de Jager ontroerd. - Annemarie Zevenbergen MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 BE Strijd rond oude school Rob Paardekam Kloetinge - Impressie van het appartementencomplex dat moet komen op de plek van de voormalige school. foto gemeente goes - Hans Pieter van Not, Mooi Groen Groenedaal MIDDELBURG Kijk ook op pzc.nl/video De werkzaamheden die al aan de gang zijn aan de bomen bij de voormalige school. foto actiecomité mooi groen groenedaal Frederique van Luijk doet een verrassingsoptreden voor Jordy de Jager en diens moeder. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51