TOP laat dertiger liggen, gehaktdag Swift 15 c Schouwse atleet scoort op zondag wél in Amsterdam Van Damme grijpt net naast podium VHT grijpt naast landelijke eretitel Tegen laagvlieger Odik was de vraag hoe groot TOP de uitslag uit zou laten pakken. Bij rust (11-17) stonden alle signalen op groen voor een 'dertiger', maar de ploeg van coach Edwin Coppoolse liet de teugels in de tweede helft aanzien lijk vieren. ,,Door een gebrek aan concentratie hebben we te veel TOP speelde zich naar een ruime zege. foto lex de meester kansen gemist", aldus Coppoolse, die zag dat zijn ploeg het spel niet meer zo nadrukkelijk dicteerde als voor rust. ,,Dit was geen goede graadmeter, maar dat het tegen Fiks anders moet, moge duidelijk zijn", keek hij vooruit naar de clash met Fiks van aanstaande zaterdag. Coppoolse verwacht een fysiek potje. Positieve draai De 26-15-nederlaag van Fortis te gen Valto doet niet vermoeden dat Fortis na ruim twintig minuten 5-7 voor stond en lekker in de wed strijd zat. ,,De uitslag zegt dat we overall kansloos waren, maar toch geven de eerste twintig minuten aan dat we het deze ploeg thuis best lastig kunnen maken", gaf coach Leonard Debbaut een posi tieve draai aan de fikse nederlaag. Ondo hield de lange mannen en rappe dames van titelfavoriet Spor ting Delta uit Dordrecht halver wege nog verrassend achter zich (9-8), maar in de tweede helft zat er niet meer in dan de schade be perkt houden: 14-20. Swift was op bezoek bij KCR be rekend op een zware dobber. Hoe anders pakte dat uit. Na een rom melige openingsfase maakten de Middelburgers gehakt van KCR en vertrokken ze uit Ridderkerk met een ruime 21-34-overwinning. - Jaap Jan Ritsema Van Acker redt de eer voor Dallinga Yunis Stitan, de leider in de Zeeuwse crosscompetitie, deed zaterdag bij de Deltacross geen enkele moeite om te winnen. Bij de start meldde hij zich in een fluorescerend jasje, waar de anderen slechts een t-shirt droegen. De atleet uit Dreischor liep bovendien met een knoeperd van een koptelefoon op. Stitan had muziek van The Score opstaan. ,,Best heftige rock", ver telde hij erbij. Het zorgde ervoor dat hij totaal afgeleid was van de wedstrijd, wat juist ook de bedoe ling was. ,,Ik ben een strijder", zei hij. ,,Dus als ik hier aan de start sta, wil ik van nature mee met de bes ten. Maar vandaag moest ik rustig lopen. Door die muziek sloot ik me af en wist ik op een gegeven mo ment niet eens op welke positie ik lag. En dat was dus goed." Sparen Stitan (32) wilde zich sparen voor de 'Indie 10' van een dag later. Dat was een wedstrijd in Amsterdam, waarbij de top van Nederland el kaar trof. ,,Het echte NK 10 kilome ter kon dit keer niet doorgaan van wege corona. Dit is een alterna tieve wedstrijd. Ze hebben een startgroep voor atleten met een persoonlijk record van onder de 35 minuten en eentje van boven de 35 minuten. Ik wil weer proberen een mooie tijd neer te zetten." Stitan zat vanzelfsprekend bij de 'onder 35'. Zijn snelste tijd stond pas sinds een week op 31.07, gelo pen in Oud-Beijerland. ,,Dat pr was natuurlijk mooi", zei de Delta Sport-atleet in de bossen van Wes- terschouwen. ,,Ik wilde dit jaar in de 31 lopen en dus is het doel al ge haald. Maar aan de finish dacht ik wel: waar heb ik die 7 seconden nog laten liggen? Je wilt dan ook graag onder de 31 als je er zo dicht bij bent." Stukje scherper In Amsterdam was Stitan nog een stukje scherper. Hij kwam na vier nagenoeg vlakke rondes uit op 30.50! Daarmee was hij overigens niet de snelste Zeeuw. Die eer was weggelegd voor Floris Wille- boordse, die met 29.35 nog meer indruk maakte. Dat Stitan zaterdag toch de Del tacross liep, was omdat hij vond dat hij in zijn thuiswedstrijd niet mocht ontbreken. Het was boven dien het eerste hardloopevene ment van 2022 in Zeeland en dus een reünie of nieuwjaarsreceptie voor allen die de atletiek een warm hart toedragen. ,,Ik moest sowieso vandaag een uur loslopen", zei Sti- tan. ,,Ik kon dat dus net zo goed hier doen." Op het gemakje liep de man uit Dreischor nog wel naar de vijfde plek, ruim achter Yennick Wolt- huizen, Eric Wolfert, Erwin Har mes en Sander Post. Hij behield nog wel de leiding in het algemeen klassement, met nog drie crossen te gaan. PM MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 TENNIS VLISSINGEN Aan hun stand verplicht pakten de korfballers van TOP twee punten tegen Odik. In aanloop naar hun onderlinge confronta tie delen TOP en Fiks de onge slagen koppositie in hoofd klasse AB. Overgangsklasser Swift boekte een imponerende overwinning op KCR. Het Vliegende Hollander Toernooi (VHT) van tennis club Animo uit Terneuzen heeft in de strijd om de ver kiezing tot Toernooi van het jaar voorrang moeten verle nen aan de Bleiswijk Open. De uitslag werd bekend ge maakt op de openingsdag van de digitale KNLTB con- gresweek die van zondag 13 tot en met donderdag 17 fe bruari wordt gehouden. Naast het VHT en het toernooi van LTV Bleiswijk was de Lars- heim Open uit het Utrechtse Leersum de derde genomi neerde. Het VHT vindt dit jaar plaats van 31 juli tot en met 7 augustus. DRIEBANDEN De driebanders van Dallinga reisden 527 kilometer voor de eredivisiewedstrijd tegen Bousema Lochem om met lege handen thuis te komen. De tegenstander rukte door 6-2-zege op naar de zo be geerde derde plaats. Steven van Acker redde de eer van de Zeeuws-vlamingen. Lang leek hij op een nederlaag af te stevenen, tot bij 31-34 de jonge Belg met een fraaie se rie van zeven voor het eerst op voorsprong kwam. Hij won met 36-40. Na de nederlaag lijken de play-offs uit het zicht verdwenen voor de formatie uit Sluiskil die nu de vijfde plaats inneemt. G Yunis Stitan sluit zich voor alles af tijdens de Deltacross in de Bos- wachterij Wes- tenschouwen. FOTO SANDRA SCHIM- MELPENNINK The Score voorkomt dat Stitan zaterdag al scoort Roeland van Vliet Westenschouwen SCHAATSEN Arjen van Damme is zaterdag in Den Haag vijfde geworden in de Marathon Cup, een se rie van tal van schaatsmara- thons. De negentienjarige Yersekenaar viel in de finale wedstrijd buiten de punten en zakte daardoor één plaats in het algemeen klassement. Van Damme, die voor Schaatsinstituut rijdt, had dan ook al een wedstrijd in de be nen van eerder die dag. Hij deed mee met het NK voor A-junioren, dat op dezelfde baan werd verreden. Met vijf anderen pakte hij daarbij een ronde voorsprong, om vervol gens na 50 rondes als vierde over de meet te komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 47