Keuze uit 100 populaire tijdschriften 10 Auger-Aliassime behaalt in Ahoy tegen deGriek Tsitsipas zijn eerste ATP-titel Dubbel Van Gool is zeker van de WK-indoor WIELRENNEN Quintana is al vroeg in vorm Eindzege voor Den Hertog LeBron James is record rijker Luiten: plek in de middenmoot MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 PM TENNIS De Canadees Félix Auger-Alias- sime heeft op het ABN AMRO World Tennis Tournament zijn eerste ATP-titel veroverd. De nummer 9 van de wereld was in de finale te sterk voor de als eerste geplaatste Griek Ste- fanos Tsitsipas: 6-4 6-2. Na iets meer dan een uur be nutte Auger-Aliassime zijn eer ste wedstrijdpunt. De emotio nele winnaar zocht vervolgens achter de baan zijn coaches op. Auger-Aliassime wist direct de eerste servicegame van Tsitsi- pas te winnen en hield die break vast. Hij besloot de set met een overtuigende lovegame. Ook in de tweede set wist Tsitsipas zijn eerste servicegame niet te win nen. Auger-Aliassime kreeg de kans op een 3-0-voorsprong te komen, maar de mondiale num mer 4 voorkwam dat ternauwer nood. In de slotfase kwam de zege van Auger-Aliassime, die in vorige finales zijn zenuwen vaak niet de baas was, niet meer in gevaar. Tsitsipas had vaak geen antwoord op de harde forehand, waarmee de Canadees de hele week indruk maakte in Ahoy. De 21-jarige Auger-Aliassime stond in Rotterdam al voor de negende keer in de finale van een ATP-toernooi. Een grote prijs wist hij individueel nog niet te pakken, al won hij begin dit jaar met Denis Shapovalov wel de ATP Cup. Tsitsipas stond al voor de achtste keer in de finale van een ATP 500-toernooi, maar hij won er nog nooit een. Au- ger-Aliassime is de opvolger van de Rus Andrej Roeblev. Robin Haase en Matwé Middel koop zagen in de nadagen van hun loopbaan een wens in ver vulling gaan. Hun namen prijken vanaf nu namelijk op de win- naarsring van sportpaleis Ahoy. Het Nederlandse duo, met een wildcard toegelaten, won het dubbeltoernooi van het ABN AMRO World Tennis Tourna ment. „Het gaat allemaal wat stroever, maar blijkbaar kan ik het toch nog", zei de 34-jarige Haase, na zijn zege op de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris en Tim Pütz uit Duitsland. „Het was fantastisch weer met Matwé te spelen. Mensen realiseren het zich niet altijd in Nederland, maar dit is het allerbeste indoor- toernooi ter wereld." VELDRIJDEN Denise Betsema heeft de achtste en laatste veldrit om de X2O-Trofee gewonnen. Ze was de enige die Lucinda Brand nog van de eindzege kon afhouden in het klassement. Brand hield de schade echter beperkt en eindigde als tweede, genoeg voor de eindzege en een premie van 30.000 euro. Brand had zich zaterdag al verzekerd van de winst in de Superprestige door de slotcross in het Belgische Gavere op haar naam te schrijven. foto cor vos ATLETIEK Joris van Gool (foto) en N'Ketia Seedo hebben op de 60 meter voldaan aan de limiet voor de WK indooratletiek in maart in Bel grado. Van Gool won bij wedstrij den in Dortmund de kortste sprin tafstand in 6,60 en dat was onder de vereiste 6,63. Hij bleef nipt ver wijderd van zijn Nederlands re cord van 6,58. Van Gool is drievoudig Neder lands kampioen op de 60 meter; hij veroverde op de EK indoor van 2019 in Glasgow brons op het sprintnummer. De 18-jarige Seedo eindigde in de Duitse indoormeet- ing als tweede op de 60 meter in 7,27. Daarmee zat ze drie hon- derdsten onder de WK-limiet van 7,30. De Duitse Gina Lückenkem- per won in 7,22. Seedo veroverde twee jaar geleden als 16-jarige de Nederlandse titel op de 60 meter. Femke Bol en Liermarvin Boneva- cia voldeden op de 400 meter aan de limiet voor de mondiale ti telstrijd, van 18 tot en met 20 maart in de Servische hoofdstad. Nairo Quintana won voor de tweede keer in zijn loopbaan de Ronde van de Provence. Dat deed de 32-jarige Colombi aan door de vierde en laatste etappe op zijn naam te schrijven. Quintana maakte in druk op de laatste be klimming, de Mon- tagne de Lure. Hij kwam solo aan voor de Deen Mattias Sk- jelmose Jensen. Mar- tijn Tusveld van Team DSM was op plek 48 de beste Nederlander. SCHAATSEN Sjoerd den Hertog (foto) en Lisa van der Geest hebben de nati onale Marathon Cup gewonnen. De afslui tende wedstrijd werd bij de mannen gewon nen door Evert Hool- werf en bij de vrou wen door Bianca Bak ker. BASKETBAL LeBron James heeft Kareem Abdul-Jabbar afgelost aan kop van de topscorerslijst, be rekend over duels uit de reguliere competi tie en play-offs van de NBA. De speler van Los Angeles Lakers kwam in de uitwed strijd tegen Golden State Warriors tot 26 punten en een totaal van 44.157. Abdul-Jab- bar kwam in de peri ode van 1969 tot en met 1989 tot een to taal van 44.149 pun ten. GOLF Joost Luiten eindigde bij de Ras Al Khaimah Classic in de Ver enigde Arabische Emiraten in de mid denmoot. De 36-jarige Bleiswijker eindigde op een score van 278 slagen, goed voor de gedeelde 33ste plek. De Nieuw-Zeelander Ryan Fox veroverde de titel met 266 sla gen. Zijn tweede tri omf op de DP World Tour, de vroegere Eu ropese Tour, leverde hem bijna 300.000 euro. Joris van Gool. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42