H weer aan boord tankt PSV nieuw zelfvertrouwen ■H m ■(■KI Ten Hag: 'Focus van spelers ligt op het veld' HtHSI4] ■rl ■7^H 7 wel moeten weten? ,,Ik denk dat je je altijd achter de oren krabt als er wat gebeurt in je organisatie, zo van 'wat als...' Maar ja, het is niet gebeurd. We hebben 550 perso neelsleden, ik kan helaas niet op 550 personeelsleden letten." Kort voor de officiële herbenoe ming van Overmars op 28 januari bereikten Van der Sar naar eigen zeggen de eerste geluiden over diens misdragingen. De top van Ajax zag geen reden om de eerder overeengekomen contractverlen- ging uit te stellen. ,,Het waren de eerste signalen", zegt Van der Sar. ,,Die waren nog niet uit gedegen onderzoek voortgekomen. We hebben een onafhankelijk bureau ingeschakeld, omdat we wilden onderzoeken ofeen kern van waar heid in deze geluiden zat en von den dat er hoor- en wederhoor moest plaatsvinden." Transferperiode Overmars' contractverlenging werd dus beklonken en de techni- sche baas mocht ook de winterse transferperiode voor Ajax vol tooien. Een externe partij werd in- We hebben 550 personeelsleden, ik kan helaas niet op alle550 letten geschakeld, waarop de omvang van het schandaal duidelijker werd. Dat leidde na gesprekken met Van der Sar, die zijn voormalige team genoot en kompaan in de directie kamer de voorbije tien jaar als eer ste inseinde, tot een breuk op zon dagavond, die Ajax publiekelijk maakte in een lijvig persbericht. Daarna heeft Van der Sar intern spelers, medewerkers en ook spon sors toegesproken. Wat er met en voor de slachtoffers is onderno men, liet hij niet expliciet weten. Dat de selectiespelers van Ajax on danks alles een onverstoorbare in druk maken, verbaast trainer Erik ten Hag niet. ,,Dat hebben ze vaker getoond. Ze kunnen goed de rand- zaken erbuiten houden en de focus leggen daar waar het om gaat, op de groene mat", aldus de coach, die vo rig j aar - toen Ajax werd geconfron teerd met een vermeend steekinci- dent rond Quincy Promes, de do- pingzaak rond André Onana en het niet registreren van Sébastien Hal- ler - ook niet te klagen had over de sportieve prestaties van zijn elftal. Tegen FC Twente boekte Ten Hags ploeg de zesde opeenvolgende zege. Voor de subtopper uit En schede was er geen houden aan toen de Amsterdamse motor was warmgedraaid. Davy Klaassen opende de score, waarna Ajax na rust, mede door een hattrick van topscorer Haller (zestien competi tiegoals inmiddels) voor de achtste keer met een 5-0 zege van het veld stapte. Ten Hag over de gemakkelijke zege: ,,FC Twente kwam er niet meer aan te pas en had het heel erg moeilijk met de intensiteit. Ik denk dat ze met 5-0 nog goed zijn wegge komen." veau van afgelopen zomer. Elke verdediging in de eredivisie sid dert van zijn talent, waarmee hij sierlijk en krachtig over de Neder landse velden kan razen. Madueke maakte afgelopen week in een klap een einde aan de offensieve malaise. De andere aan vallers profiteren volop mee, want zij maakten de goals die de rechts buiten voorbereidde. Madueke had waarschijnlijk ook op de reu zenslalom bij de winterspelen Peking hoge ogen gegooid, afgaand op zijn actie voor de eerste goal van PSV tegen Vitesse. Op gras en met een bal aan de voet ging het niet veel minder. Heel PSV genoot mee van de soepele tred waarmee hij verdedigers in het hemd zette. Niet alleen de aanvalsdrift van Madueke was bepalend voor de re monte van PSV, na twee moeilijke weken en nederlagen tegen Ajax en AZ. Een onzichtbare factor is Mexicaan Érick Gutiérrez, die als dienende man zorgt voor stabili teit bij PSV. Intern bij PSV lijkt hij onomstreden, maar extern klinkt de roep om Joey Veerman. De opstelling van Roger Schmidt voor het duel met Vitesse bevatte niet de naam van de Vo- lendammer en dat was vooraf hét onderwerp van gesprek. Door een verbluffende voorstelling van de Eindhovenaren had niemand het na afloop nog over de reserveplek voor de in januari gekochte mid denvelder. Opnieuw bleek dat PSV met Ibrahim Sangaré en Gutiérrez op het middenveld gewoon de beste resultaten haalt. Schmidt kijkt niet alleen naar het spel in balbezit, maar ook naar het vermogen om duels en tweede ballen te winnen en de tactische waarde van zijn spelers, die de juiste afstemming met de laatste lijn moeten vinden. Veerman is een nieuwe PSV'er en komt in de toekomst zeker nog vaker aan bod. Misschien al over drie dagen, als PSV het opneemt tegen Mac- cabi Tel-Aviv in de Europa Confe rence League. Voor dat duel is Sangaré geschorst, net als Olivier Boscagli en Carlos Vinicius. Het betekent dat PSV naast Veerman een beroep moet doen op Armando Obispo, die ondanks zijn goal tegen AZ naast de basis is gevallen. Een verdedigend cen trum met Olivier Boscagli en Jor dan Teze lijkt de voorkeur te heb ben, omdat er nu een links- en rechtspoot staan. Daarnaast bracht Teze ogenschijnlijk rust in de tent, mede door de ervaringen die hij vorig jaar al heeft opgedaan. Als rechtsback kon hij dit seizoen niet imponeren, maar tegen Vitesse was de 22-jarige Teze als centrale man weer goed op dreef. Dasa 0 |0| I4,5 K ■|8]H -7]^H Teze Q PC MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 daar is alles mee gezegd - Edwin van der Sar Het tumultueuze vertrek van Marc Overmars en de nasleep daarvan heeft ogenschijnlijk nauwelijks effect op het eerste elftal van Ajax. Nummer 4 FC Twente werd gisteren de acht ste club die dit eredivisieseizoen met 5-0 werd weggevaagd. Ajax-trainer Erik ten Hag met Noussair Mazraoui. foto anp VITESSE - PSV - Rik Elfrink Houwen Doekhi D Rasmuss Bazoer ËBu 46. Oroz 5 Tronstad Bero Q 79. Vroegh - Grbic 74. Buitink - Frederiksen 46. Domgjoni 5 Wittek Openda Gakpo 73. Bruma - ■h Gutiérrez 89. Van Ginkel - ^5 Boscagli Mauro Junior Zahavi 60. Vinicius 6 Götze 72. Veerman - Madueke 59. Doan 7,5 Sangaré Mwene VIT/pSV 28. Gakpo0-3 4. Zahavi 0-1 62. Vinicius 0-4 24. Mauro Junior 0-2 88. Doan 0-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39