Geen zaken kopen die niet strikt nodig zijn Caroline van der Plas in de bres 2022 2 COLUMN Marleen Blommaert De schroefboormachine maakt nog een paar trage omwentelingen om vervolgens tot stilstand te komen. Opgewekt steek ik hem in de oplader. Het is een wat ouder model. Geen probleem, dat past prima bij de voornaamste gebruiker. Als ik na een paar uur de accu eraf haal, brandt het indicatorlampje niet meer. Ik frons. Hoopvol en tegen beter weten in, in derdaad een hardnekkige eigenschap, beves tig ik vervolgens weer de accu aan de ma chine: niet opgeladen helaas. Mijn dochter meldt dat schroefboor machines bij een prijsvechter in de aanbie ding zijn. Ik liep er inderdaad pas langs en dacht dat deze wel veel mooier, uitgebreider en beter zou zijn dan degene die ik had. Bijna was ik gevallen voor de verleiding van de mooie stoere vormgeving. Zeg nou zelf: met zo'n machine in een kek koffertje inclu sief honderd accessoires, neemt je handig heid plots met sprongen toe. De consume rende mens: altijd op zoek naar nieuwe din gen, terwijl zijn kas ten, huizen en vuil nisbelten op uitpui len staan. Ik kon dit keer gelukkig de verleiding weer staan. Dat heeft, eer lijk gezegd, vooral te maken met het feit dat inflatie, stij gende gasprijzen en enthousiaste ver bouwingen een flink gat in de reserves hebben geslagen. Daarom mag ik van mezelf geen zaken kopen die niet strikt noodzakelijk zijn. Altijdop zoek naar nieuwe dingen, terwijl de kasten uitpuilen vast nog wel een oplader voor dit juweel te vinden zijn. Reserve-onderdelen vinden van oudere modellen levert altijd een mooie zoektocht op. Zo vond ik onlangs na lang zoeken glaasjes voor de afzuigkap, waardoor die er weer fris uitziet en nog jaren meekan. Maar acculaders voor een schroefboor blijkt een ander verhaal te zijn. Heeft u enig idee, hoeveel soorten accu's en dientengevolge acculaders er zijn? Zo gezegd in deze krant 'Mensen in Zeeuws-Vlaanderen worden al jaren op allerlei moge lijke manieren geschoffeerd', twit- terde Caroline van der Plas afgelo pen week verontwaardigd, toen duidelijk werd dat minister Mark Harbers geen kans ziet de Wester- scheldetunnel eerder dan 2030 tol vrij te krijgen. Enkele uren later bleek ook nog dat dezelfde minister niet van plan is Terneuzen in ere te herstellen als locatie voor rijtesten. Het boegbeeld van de BoerBurger Beweging (BBB) ontplofte bijna. 'Zeeuws-Vlaanderen 2 x op 1 dag de sjaak', stuurde ze venijnig de we reld in. Dedain Harbers reageerde op schriftelijke vragen die Van der Plas had gesteld. ,,Als je als minister op deze manier antwoord geeft, heb ik echt het idee dat Zeeuws-Vlamingen en Zeeuws-Vlaanderen niet serieus worden genomen", zegt Van der Plas. ,,Het is het dedain dat ik helaas vaak zie in Den Haag. Dat geldt voor meer regio's, maar Zeeuws-Vlaan- deren is daarbij wel een uitschieter. Het is echt een ondergeschoven kindje." Eerder vroeg ze, met succes, aan dacht voor het ontbreken van een locatie voor toegangstesten in Zeeuws-Vlaanderen. ,,Ik heb het idee dat men op zo'n ministerie re deneert: het is allemaal zo ver weg en daar wonen zo weinig mensen, dus hoeven we niets te doen. Ze denken er gewoon niet over na. Die houding moet echt anders." Daarom springt ze in de bres voor Zeeuws-Vlaanderen. ,,Ik kom er re gelmatig en vind het een heel mooi gebied. Zeeuws-Vlaanderen gaat me aan het hart, omdat de regio keer op keer niet serieus wordt ge nomen. Dan denk ik: leren ze nu niets in Den Haag? Het is het ver haal van David tegen Goliath. Je moet vechten tegen de reus, maar uiteindelijk wil je toch winnen en het patroon doorbreken dat ze zich er telkens zo makkelijk van afma ken. Dat doe ik door er aandacht voor te vragen, in de Kamer en in de media. Dat helpt altijd. De publieke opinie zorgt ervoor dat politici iets meer willen meebewegen." Onrecht ,,Ik kan nu eenmaal niet tegen on recht", zegt Van der Plas. ,,Ik voel het onrecht van de Zeeuws-Vla mingen. Het is zo oneerlijk. Daarom wil ik voor hen opkomen." Ze volgt wat er in de regio speelt, maar ze wordt ook op de hoogte gehouden door anderen. ,,We hebben veel mensen die ons op zaken wijzen. Vorig jaar hadden we bij de verkie zingen een Zeeuws-Vlaamse kan didaat op de lijst, aardappelboer Arno Vael. Hij is goed ingevoerd en met hem heb ik veel contact." Vooral voor het eerder tolvrij krijgen van de Westerscheldetun- nel blijft ze strijden. ,,Er ligt ge woon een motie dat de tunnel zo snel mogelijk tolvrij moet worden. Die belofte is ook min of meer ge daan. Maar in het regeerakkoord komt het kabinet er gewoon op te rug." Dekking „Minister Harbers maakt zich er nu wel erg gemakkelijk van af. Hij zegt alleen maar dat er geen dekking voor is. Maar dat is een politieke keuze die je maakt. Er wordt wel 60 miljard euro uit de mouw geschud voor klimaat en stikstof, voor een beleid waarvan niet eens zeker is of het effect heeft, terwijl de tunnel zo aan de kant wordt geschoven." Caroline van der Plas geeft niet op. ,,Hier is het laatste woord niet over gezegd." Samen met SP-Ka- merlid Mahir Alkaya, met wie ze de vragen over de Westerscheldetun- nel ook had ingediend, heeft ze overleg met gedeputeerde Harry van der Maas. ,,We bekijken nog welke vervolgacties mogelijk zijn. Wat mij betreft is de strijd dus ze ker nog niet gestreden." Toos Henk FEBRUARI Dronkenlap probeert agenten te slaan Een dronken 17-jarige jongen is in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden in Goes, omdat hij zich agressief ge droeg. Hij zocht ruzie met be veiligers van een horecagele genheid en probeerde agenten in het gezicht te slaan. Toege snelde agenten wilden de iden titeit van de jongen vastleggen door op zijn telefoon te kijken. Maar de 17-jarige sloeg het toe stel uit de handen van de agent. Daarna probeerde hij tot twee keer toe een van de dienders in het gezicht te slaan. zogenaamde lithiumaccu's minder milieu belasting zouden veroorzaken dan de nik- kel-cadmium-accu's die ik gebruik. Klopt dat, vraag ik me af? Maar die lithium, dat moet toch ook ergens vandaan komen? Waar mijnen we dat en vooral hoe? Bo vendien lijkt de accu nog oké. En zo lang dat ding geen cadmium lekt, is het toch beter om geen nieuwe aan te schaffen? Vragen, vragen, vragen. Voorlopig heb ik de nieuwe lader nog niet gevonden en pak ik dus de ouderwetse schroeven draaier. Dat is uiteindelijk mis schien wel de allerbeste keuze... Ze kan onderhand de beschermvrouwe van Zeeuws-Vlaanderen worden genoemd. Keer op keer komt Caroline van der Plas van BBB op voor de regio. Ergens op het wereldwijde web moet er MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 GO DROMMEN VOOR DE DEUR BIJ GOESE NACHT- HORECA ,,Ik was 18 jaar en toen kwam corona. Naar de discotheek voelt als een bevrijding." - Luna Beumer ZEELAND1 OPEN PODIUM ,,Ik doe niets liever dan met mijn microfoon op pad gaan en luisteren." - Lars Senders, bricoleur sonore CZEELAND6 14 Terneuzen Caroline van der Plas (BBB) in de Tweede Kamer: „Zeeuws-Vlaan deren gaat me aan het hart." foto anp Paul Kusters bE SEBOORTEbAS VAN JOHAN CRUIJFF? Internet: toosenhenk.nl GOES In mijn zoektocht lees ik dat nieuwere, 'Regio wordt niet serieus genomen' Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 2