Zingen voor geliefde bij Valentijnstour 5 c Spar begint buurtwinkel in leegstaand pand aan Pablo Picassoplein Eindelijk is er zicht op een nieuwe buurtsuper in het oude Lidl-pand aan het Vlissingse Pablo Picassoplein. ,,Nu maar hopen dat het snel gaat'', zeggen de wijkbewoners. Een groepje omwonen den heeft zich verza meld bij het voormalige Lidlpand. Onderwerp van gesprek is, voor de zoveelste keer, het leegstaande winkelpand. Al jaren is dat een doorn in het oog van de bewoners van wijk Middengebied, want het gemis van een buurtsuper is pijn lijk. Maar de toon van het gesprek is nu positiever dan voorheen. ,,Wij zijn blij, erg blij dat de Spar hier wil beginnen'', verwoordt de 77-jarige Aag Bouff het groepsge voel. Rinus de Pagter valt haar bij: ,,Ja, het wordt tijd ook. Ik ben slechtziend, dus ik kan niet even naar de stad om boodschappen. We hebben ook geen auto meer. Het stukje naar deze winkel haal ik wel, want we wonen er vlak naast. Veel ouderen hier kunnen al een paar jaar niet meer zelf bood schappen doen. Ze moeten hun kinderen inschakelen of spullen laten bezorgen.'' Vroeger meer winkels Het nieuws dat de Spar 'hun' win kel nieuw leven inblaast, brengt vreugde onder de groep buurtbe woners. „Eindelijk, eindelijk'', verzuchten de tweelingzussen Annie de Pagter en Willy Jacobse in hun scootmobiel. Jacobse: ,,En dan te bedenken dat hier vroeger veel meer winkels waren. De Plus zat er voor de Lidl, maar in de buurt zaten veel meer zaken.'' ,,Zelfs ook een Spar'', herinnert Leida Nieuwersteeg zich. ,,En een slager. Aan de Hogeweg had je ook winkeltjes. We wonen hier in het Middengebied en zo voelt dat ook. Het is letterlijk een gebied in het midden waar geen winkels meer MIDDELBURG Duidelijk aangedaan luistert Jordy de Jager naar Friends for Infinity dat singer-songwriter Frederique van Luijk zaterdag voor hem zingt. Op straat voor zijn Middelburgse huis, vanaf het minipodium op de land rover van de Kunstbende brengt zij haar muzikale ode. ,,Het is best koud", merkt Frede- rique van Luijk als ze zich klaar maakt voor haar verrassingsoptre den, dat deel uitmaakt van de Va- lentijnstour van de Kunstbende zijn; terwijl er door de nieuw bouw veel meer gezinnen wonen. De brede school zit hier nu met kinderopvang, en het maatschap pelijk werk. Voor de ouders en mensen die daar werken, is het fijn om snel nog even wat vergeten boodschapjes te kunnen doen. Nu moet je altijd een stuk verder voor alles. Dat kan niet altijd, niet ie dereen heeft goed eigen vervoer.'' De Lidl verhuisde in november 2018 naar een grote winkelruimte op bedrijventerrein Baskensburg. Het concern moest zich wel seri eus inspannen om te zorgen voor een opvolger, had het dagelijks ge- door Zeeland. Maar eenmaal zin gend en gitaarspelend vergeet de havo-scholiere dat, en weet zij het hart van haar goede vriend te ver warmen. ,,We kennen elkaar al zo lang. Jordy staat altijd voor me klaar. Hij is altijd zo lief en posi tief. We kunnen samen lachen, huilen én dansen. Toen ik het idee voor de Valentijnstour zag, wist ik dat ik voor Jordy wilde zingen. Ik heb 'Friends for Infinity' speciaal voor hem geschreven." Kunstbende Zeeland tourt de hele zaterdag door Zeeland met een tot podium omgebouwde landrover. Jonge Zeeuwse talenten kunnen zo een bekende verrassen met een Valentijnsoptreden. Zes meentebestuur bedongen. Nieu- wersteeg klopte vorig jaar aan bij het gemeentebestuur om aandacht te vragen voor de prangende win kelkwestie. Wethouder John de Jonge kon haar toen niets con- Het is broodnodig dat hier weer een buurtwinkel komt leerlingen van de Jeugdtheater- school Zeeland bijten het spits af in Goes met een korte voorstelling, gevolgd door singer-songwriter Fabian Houweling. Na het optre den in Middelburg rijdt de landro ver naar Terneuzen waar Domi- nika Drzewiecka, winnares in de categorie Muziek bij Kunstbende Zeeland, voor haar vriend op het Stadhuisplein optreedt. 'Thank you for it all, my dearest friend', zingt Van Luijk tot slot. ,,Dit was super, zo mooi, zo lief'', glim lacht Jordy de Jager ontroerd. - Annemarie Zevenbergen creets beloven, behalve 'dat hij zijn best zou blijven doen'. Contactpersoon De Jonge: ,,Lidl heeft alle concur renten gebeld, maar dat leverde niets op. Ik heb toen via Carlo de Neve - hij woont in Vlissingen maar draait de Spar in Rilland - een contactpersoon bij de Spar ge vonden. Gelukkig is dit nu het re sultaat. Wij hebben inmiddels een vergunning afgegeven voor de ver bouwing van de buitenkant. Het is echt broodnodig dat hier weer een buurtwinkel komt.'' ,,Nou, zeker'', beaamt Lenie Vo- gel. ,,De winkel was ook een ont moetingspunt. Je kwam er altijd bekenden tegen en je had altijd een gesprekje.'' Nieuwersteeg heeft niet alleen regelmatig contact met de ge meente, maar ook met de Spar, en weet te vertellen dat de ingang van de winkel verplaatst wordt naar de pleinkant. ,,Dan is beter zichtbaar dat er een winkel zit.'' Als snel spitst het gesprek zich toe op hoe de winkel er straks zal uitzien. Hoe het ook zij, de bewoners zijn blij. „Misschien een vreugde dansje?'' grapt Annie de Pagter met twinkelende ogen. 'S'A WA MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 Wijk blij met terugkeer super Omwonenden van het nu nog leegstaande winkelpand aan het Pablo Picassoplein in Vlissingen bespreken het goede nieuws dat Spar er een buurtwinkel begint. Annemarie Zevenbergen Vlissingen Jonge Zeeuwse talenten konden zaterdag een bekende verras sen met een Valentijnsoptreden tijdens een toernee van de Kunstbende. - John de Jonge, wethouder Vlissingen Kijk ook op pzc.nl/video Frederique van Luijk doet een verrassingsoptreden voor Jordy de Jager en diens moeder. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 25