Valentijn, net als andere dieren in het asiel van Schouwen-Duiveland 3 een mooie avondjurk te kopen, om het te vieren." Bruidsjurk Ze gaat met haar moeder winkelen, maar stapt 'voor de zekerheid' toch even een bruidswinkel in. ,,Daar zag ik een japon waar ik direct ver liefd op was." Charlotte besluit de jurk - zonder overleg met Maurice - te kopen. ,,Toen ik thuiskwam vertelde ik Maurice dat hij toch maar een pak moest gaan kopen. Voor een bruiloft. Zes weken later zijn we getrouwd, op 02-02 2020." Een jaar later krijgen Char- lotte en Maurice nog een zoon, Yvenn (1). Ze starten een eigen be- drijfen wonen in het huis van Mau rice, dat hij nog kocht met zijn ex. ,,Mijn enige toekomstdroom is om samen een huis te kopen. Dan zijn al mijn wensen vervuld." Maanden radiostilte Dijantha heeft haar account op de datingsite al verwijderd, als na maanden stilte, Bob ineens op duikt. Hij stuurt haar een mail om haar gelukkig nieuwj aar te wensen. ,,Ik was al bijna vergeten wie hij was, maar besloot het een kans te geven." Dijantha nodigt hem bij haar ouders thuis uit. ,,Hij heeft die dag mijn hele familie ontmoet. We hebben met zijn allen nasi gegeten. Daar hebben we het nog steeds over, want die pan nasi vond Bob niet te eten. Gelukkig viel ik wel in de smaak." Die belangstelling was weder zijds. ,,Bob was precies zoals op zijn profiel. We hebben dezelfde inte resses. Zo vinden we het allebei heerlijk om op vakantie te gaan, maar niet langer dan een paar da gen. Dan verlangen we weer naar huis." Bob is stuurman op een bagger schip en is regelmatig langere peri oden van huis. Als Bob op zee is, gaat Dijantha graag naar haar paar den in Dreischor. In het begin van hun relatie woonde Dijantha in Leiderdorp - waar ze studeerde - en Bob in Brielle. ,,Na mijn studie wilde ik een huis kopen, liefst dicht bij mijn ouders en de manage. Het huisje naast mijn ouders kwam vrij. Perfect, maar helaas te klein voor ons samen. Gelukkig wilden mijn ouders kleiner gaan wonen. Zij hebben het huis van de buren ge kocht en ik het huis van mijn ou- ders. Na een paar maanden is Bob bij mij ingetrokken." Veertien jaar later zijn ze nog steeds gelukkig samen. Het stel is nu zeven jaar getrouwd en heeft twee zoons, Luke (6) en Daniël (2). Dijantha: ,,Zonder het internet had ik de liefde van mijn leven nooit ontmoet, dat weet ik zeker." Natuurlijk zoeken ze bij het asiel in Zierikzee het hele jaar door naar een geschikte partner voor een hond, kat ofkonijn, maar het leek de medewerkers leuk om er met Valentijnsdag nog eens extra aandacht aan te schenken. Vooral voor de dieren die al wat langer in het asiel zitten en waar niet direct een geschikte match voor vinden is. Witteke Om maar te beginnen bij poes Witteke bij voorbeeld. Met haar lange witte haren en grote groengele ogen is ze een werkelijke schoonheid, maar ze heeft aan haar lijf liever geen polonaise. ,,Ze houdt niet zo van men- sen, maar wel van ruimte", zegt assistent be heerder Brenda Weeland van dierenasiel Schouwen-Duiveland. Witteke is een van de drie zogeheten schuurkatten in het asiel. ,,Die zoeken iemand die veel muizen heeft." Lola en Beau De witte dame Witteke arriveerde in het asiel als moederpoes en ze wordt in april twee jaar. Haar buren zijn Lola en Beau. ,,Die hebben in elkaar al een Valentijn gevonden. Nu nog een baasje", zegt Weeland. De zwarte poes met felgroene ogen en de zwartgrijs/wit gevlekte kater lopen de hele tijd met hun staarten in nig verstrengeld door hun verblijf. Lola heeft Beau geadopteerd als pleegzoon, misschien wel omdat hij veel steun aan haar heeft. De kater is namelijk als gevolg van een oogont steking slechtziend en heeft een blauw/witte waas over zijn ogen. ,,We zoeken iemand die ervaring heeft met katten en rust en tijd voor ze heeft. Andere katten zijn geen probleem, ze zijn heel sociaal. Honden vinden ze wel spannend en, omdat ze wat schuwer zijn, vinden we kleine kinderen net iets te druk voor hen." En omdat ze zo aan elkaar gehecht zijn, voegt Weeland eraan toe: ,,We gaan ze niet scheiden, dat doen we ze niet aan." Bachelor Helemaal alleen is hij nu, het zesjarige zwart/ grijze reuzenkonijn Blackie. ,,Deze bachelor is op zoek naar zijn droomvrouw, want een konijn hoort niet alleen. Het is een wat groter konijn, maar zijn ras is onbekend", introdu ceert Weeland het knaagdier. ,,Blackie zoekt een grote tuin en een lief vrouwtje." Als laatste doet Weeland een oproep voor Rico. ,,Dat is een grote jongen met een heel klein hartje. Rico is erg onzeker en gromt daarom naar vreemde mensen. Zodra hij een snoepje krijgt, vergeet hij alles." De gecas treerde reu van twee jaar oud weegt bijna 50 kilogram, zegt Weeland. ,,Dus je moet als baas ook fysiek sterk in je schoenen staan. We zoeken voor hem een zekere baas, want hij is afgestaan vanwege zijn gedrag. Zijn vorige ei genaren konden daar niet mee omgaan." Incidenten Wat hij van katten vindt, weet Weeland niet, maar naar andere honden is hij volgens de asielbeheerster vriendelijk. ,,We zien hem liever niet naar een gezin met kinderen gaan. Niet dat wij denken dat hij dat niet kan, maar voor de zekerheid. Om incidenten te voorko men." PC MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 die moet ik binnenslepen' Maurice en Charlotte ont moetten elkaar via een datings- app. Intussen zijn er twee zonen: Finn (foto) en Yvenn (die ziek in bed lag). Het vrijgezelle konijn Blackie zoekt een lief vrouwtje en onzekere Rico zoekt ie mand die hem aankan: ook de dieren in het asiel van Schouwen-Duiveland zoe ken een Valentijn. zie ook pzc.nl/video - Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23