Onzekere hond Rico zoekt 'n Jeugd bekeurd voor overlast in winkelcentrum 2 Je droomman leren kennen via het internet, het lijkt een onmogelijke opgave. Toch lukte het Charlotte Vijverberg (28) en Dijantha Molenaar (35) om naar de juiste man te swipen. Zij zijn getrouwd met hun match. CHARLOTTE EN DIJANTHA TROUWDEN HUN INTERNETLIEFDE PZC.NL Drankrijder rijdt tegen lantaarnpaal Ik vertelde mensen dat we elkaar hadden leren kennen op een feestje Twee auto's botsen op elkaar Als de Zierikzeese Charlotte Vij verberg tien jaar geleden op haar Badoo-account het profiel van Maurice (34) tegenkomt, is ze niet direct enthousiast. ,,Zijn profielfoto was vaag; hij was maar half te zien. Ik besloot het toch een kans te ge ven. Wie weet, dacht ik. Nu zijn we tien jaar en twee kinderen verder. Dat had ik nooit gedacht." Dijantha Molenaar had ook niet gedacht haar toekomstige man op het internet te ontmoeten. In 2007 schreefze zich in op het datingplat- form relatieplanet.nl. De eerste be richten die Dijantha - toen zelf twintig - kreeg, waren van mannen van rond de vijftig. ,,Ik wilde gelijk mijn account verwijderen. Tot ik het profiel van Bob zag, een leef tijdsgenoot. Ik besloot hem een 'hartje' te sturen. We wisselden mail-adressen en msn-gegevens uit, maar het contact verwaterde al snel." De eerste date Charlotte raakt aan de praat met haar 'match' Maurice en komt er tot haar verbazing achter dat hij maar honderd meter van haar vandaan woont. ,,Zijn eerste berichtje was: in, die al een eigen woning had. Omdat online-daten in die tijd nogal ongebruikelijk was, vertelt ze de eerste jaren dat ze hem op een feestje in Renesse heeft leren ken nen. ,,Ik dacht dat mensen onze re latie minder serieus zouden ne men, als ik zou vertellen hoe we el kaar echt hadden ontmoet." De tijd heeft uitgewezen dat ook een inter- netliefde serieus kan zijn, weten haar vrienden nu: ,,We zijn nu ge trouwd, hebben samen twee kinde ren en runnen een familiebedrijf. Toch maar trouwen Na de geboorte van hun eerste zoon Finn (4), wilde Charlotte trouwen of een geregistreerd partnerschap met Maurice. ,,Ik wist dat hij nooit op zijn knieën zou gaan, boers als hij is. Maar ik had een andere ach ternaam als mijn zoontje en vond dat vervelend. We kozen voor gere gistreerd partnerschap. Ik besloot 'Volgens mij ken ik jou nog niet'. Dat klopte. Daar kwam snel veran dering in, want we hebben maan denlang appcontact gehad. Pas vier maanden later spraken we in het echt af en sloeg de vonk over. Ik dacht direct: 'Deze moet ik bin nenslepen.'" Het lijkt een kat en muisspel tussen politie en jongeren. Rond twee uur die dag komen de eerste overlastmeldin- gen binnen. Na een vol gende melding rond vier uur blijken de vo gels gevlogen als de po litie arriveert. Hetzelfde herhaalt zich om kwart voor zes. De jongeren die om half acht toch bekeurd en wegge stuurd worden, zijn deels bekend bij de po litie aldus het Politie Basisteam Walcheren. Bierflesjes De eerste twaalf dagen van februari dit jaar kreeg de politie zo'n dertig meldingen van overlast door jeugd. Merendeels uit Dau- wendaele, maar ook het Geeregebied en de Pot tenbakkerssingel bij winkelcentrum Tref. ,,Maar dan gaat het al leen om meldingen on der het kopje 'overlast jeugd', daar zitten bij voorbeeld vernielin gen, vuurwerk afste ken, bierflesjes kapot gooien of geluidsover last niet bij", geeft woordvoerder Mireille Aalders van de politie Zeeland-West-Brabant zaterdag aan. De 19 mel dingen deze maand van geluidsoverlast betref fen een bredere groep; van buren tot feestjes. In dezelfde periode vo rig jaar ging het om 21 overlastmeldingen door jeugd, die zich toen overigens veelal in het Geeregebied af speelden en minder in Dauwendaele. ,,We we ten dat mensen zich soms relatief onveilig kunnen voelen in Dau- wendaele. De wijk agent is goed op de hoogte en de politie rijdt regelmatig een ronde door de wijk." De rest van het week einde bleef het rustig. De politie krijgt zater dagnacht rond 01.00 uur één overlastmel- ding over een groep jongeren bij de Kous- teensedijk. De jongeren verdwenen direct toen ze de politie zagen aan komen. MAANDAG 14 FEBRUARI 2022 PC MIDDELBURG Een automobilist is zaterdagavond tegen een lan taarnpaal gere den op het Mo lenwater in Mid delburg. Een voorbijganger dacht dat de au tomobilist onwel was geworden, maar de politie concludeerde dat alcohol de boosdoener was. De 65-ja- rige bestuurder uit Hellevoetsluis bleek niet ge wond geraakt te zijn. De auto bleef groten deels onbescha digd. Wel lag er een aangebro ken fles sherry en een blikje bier in de auto. Uit een blaastest bleek dat hij drie keer zoveel alco hol had gedron ken als toege staan. H WAT VINDT U? aM Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Weekend: Bedrijven treden te slap op tegen ongewenst gedrag (1991 reacties) Eens Oneens Nieuwe stelling: Ik vind Valentijnsdag heerlijk 'Ik dacht gelijk, Lizenka van Essen Vlissingen - Charlotte Vijverberg-Blondeel BRUINISSE Twee auto's zijn zaterdagavond op elkaar ge botst op de N59 tussen Ooster- land en Brui- nisse. Een van de be trokken auto's Dijantha, Bob en hun kinderen Luke (6 jaar) en Daniël 2 jaar). FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK Als Charlotte haar opleiding ,,Rico is een grote jongen met een klein heeft afgerond, trekt ze bij Maurice Weeland. foto sandra schimmelpennink hartje", zegt Brenda Winkelcentrum Dauwendaele. ARCHIEFFOTO EMILE CALON sloeg over de kop en kwam in een weiland tot stilstand. Eén bestuurder werd door het ambu lancepersoneel met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De an dere bestuurder bleek niet ern stig gewond ge raakt te zijn. Een bergingsbe drijf heeft de beide voertuigen weggetakeld. De N59 tussen Oosterland en Bruinisse was enige tijd afge sloten. MIDDELBURG 'Hinderlijk of onge oorloofd aanwezig zijn' in winkelcentrum Dauwendaele, racen met elektrische steps, blowen en inti miderend rondhan gen of vervelende op merkingen maken; klachten over over last veroorzakende jongeren in het Mid delburgse winkelcen trum stapelen zich vrijdag op. - Annemarie Zevenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22