I Drommen voor de deur bij Goese nachthoreca zetten Formeel mag de nachthoreca nog niet open, maar zaterdagavond heeft een aantal Goese zaken er lak aan. Honderden jongeren staan voor de deur bij El Toro. De discotheek zet de protestactie 'De nacht staat op' door en riskeert zo een eventuele boete of sluiting. Ook bij feestcafé De Kelder staat het vol. ,,Ik vrees dat ik er niet meer in kom." Wie een kaartje heeft gekocht, staat te popelen om bij El Toro in hartje Goes naar binnen te gaan. ,,Ik heb mijn 17e en 18e verjaardag niets eens kunnen vieren omdat alles dicht was. Ik snak ernaar. Naar de gezelligheid, naar met vrienden kletsen en lekker dansen tot diep in de nacht. En natuurlijk een hele boel drankjes. We gaan vanavond helemaal los", zegt Kira de Ridder uit Hansweert. Met een groepje vriendinnen gaat ze eens flink de bloemetjes buiten zetten. Bij de deur worden de QR-codes gescand waarna de eerste bezoekers naar binnen mogen. Tenminste als ze ook hun ticket laten zien. El Toro heeft voor deze protestactie 500 kaarten verkocht. Ze waren in een mum van tijd weg. Veel jongeren waren te laat. Ze zwerven nu op straat om bij nachtcafés zoals De Kelder zich naar binnen te wur men. Daar zijn geen entreekaarten verkocht. De Kelder zit ramvol Bij feestcafé De Kelder aan de Blaauwe Steen versperren honder den jongeren de doorgang. Het café zit ramvol. ,,Nee, ik vrees dat ik niet meer binnen kom", zegt Jairo Waaijer uit Vlissingen, die staand op een bankje de meute overziet. Hij is in Goes omdat in Vlissingen alle tickets van protesterende nachthoreca waren uitverkocht. ,,Ik was te laat. We dachten: dan maar naar Goes. De tickets voor Natio naal en El Toro waren helaas ook vergeven. We hadden via via ook gehoord dat De Kelder open zou zijn. Maar je ziet het: het staat hier vol met jongeren die niet meer naar binnen kunnen." Met de protestactie nemen de nachthorecazaken die zaterdag open zijn een bewust risico. De Zeeuwse gemeenten trekken één lijn: acties van de nachthoreca wor den niet toegestaan. Wie toch opengaat, riskeert een boete tot 10.000 euro en eventueel sluiting voor bepaalde tijd. Schutters in Middelburg en Pinky's in Renesse hebben het zekere voor het onze kere genomen en de protestactie af geblazen. El Toro, Nationaal en De Feest- kelder laten zich er niet door af schrikken. Politie is sowieso nau welijks op de been. Agenten treden dit weekend niet op als horeca-in- stellingen en nachtclubs in strijd Je wilt ook geen 500 licht beschonken mensen op straat met de coronamaatregelen open zijn. De politiebonden roepen le den op de protestactie op zijn be loop te laten, als onderdeel van hun actie voor een betere cao. Ook ge meentelijke handhavers zoals boa's zijn in het centrum van Goes in geen velden of wegen te bekennen, of ze moeten incognito rondlopen. In elk geval grijpt niemand in. Ofde actie nog een vervelend staartje krijgt, moet nog blijken. Loco-burgemeester De Goese loco-burgemeester Joost de Goffau kan nog niet zeggen ofde gemeente boetes gaat opleggen. ,,Ik wil eerst de bevindingen van de po litie horen én met de betrokken on dernemers spreken. Enerzijds moet de nachthoreca zich aan de corona maatregelen houden, anderzijds heeft die sector het erg zwaar ge had. Bovendien komen er versoepe lingen aan. Dat moeten we allemaal meewegen." Volgens de wethouder heeft het geen zin boa's op pad te sturen als er 'geen rugdekking van de politie is'. Ingrijpen kon niet, zegt hij. ,,Je wilt ook geen 500 licht beschonken mensen op straat zetten die dan wellicht rottigheid gaan uithalen." De discogangers zijn blij dat ze weer eens ouderwets tot diep in de nacht kunnen stappen. Stefanie Ja- cobse uit Arnemuiden staat voor El Toro te trappelen van ongeduld. Al twee jaar heeft de 21-jarige geen discotheek van binnen gezien. ,,Het raakt wel weer eens tijd en het mag weer. En ik ben meestal in Goes, zo als meer jongeren uit Arnemuiden. Hier is het gezellig, met zoveel jon geren bij elkaar. We hebben al wat shotjes in een andere bar gedaan. Nu gaan we lekker verder drinken en dansen. Gelukkig komt mijn va der mij vannacht ophalen." Bevrijding Binnen wagen de 20-jarige Luna Beumer uit Goes en haar vriend Niels ('Niels is voldoende') zich meteen op de dansvloer. ,,Het heeft lang genoeg geduurd. Ik was net 18 jaar en toen kwam corona. We zijn superblij dat we weer uit mogen en lekker los kunnen gaan. Dat voelt als een bevrijding! Ja, we blijven echt tot 04.00 uur. Ik woon vlakbij, dus we rollen straks zo naar huis." pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl maandag 14 februari 2022 m Zeeland SfOTSf v i i w Luna Beumer uit Goes en Niels staan direct op de dansvloer. Ewout van Hoek uit Kapelle, t Anna Evers uit Goes, Kira de Ridder uit Hansweert Verena t van der Werf uit Goes en Nelleke Reeders uit Kortgene. SC;' Jongeren proberen het al propvolle feestcafé De Kelder binnen te komen. fotos johan van der heijden 'Dit voelt als een bevrijding!' Frank Balkenende Goes - Joost de Goffau, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21