H Traplift nodig? Gratis informatiepakket s Sensationeel brons voor Kimberley Bos 'Leid nu infectieartsen op' JOL Walcheren Echte liefde via internet Charlotte en Dijantha vonden Trapliftbrochure Prijsindicatie Valpreventiegids Puzzelboekje Ga naar Otolift.nl/pakket Nederland is niet voorbereid op de uitbraak van een nieuwe pandemie. Zo is er een acuut tekort aan infectieartsen. Ook schiet de signalering van nieuwe ziektes tekort. Er zijn 'grote uitdagingen voor de infectieziektebestrijding', blijkt uit een onlangs gepubliceerd rapport van het Capaciteitsorgaan dat de overheid en zorgsector adviseert over het aantal zorgprofessionals dat nodig is. De coronapandemie heeft 'al veel langer spelende knel punten bij de infectieziektebestrij ding uitvergroot. Het tekort aan art sen wordt nu als nog acuter erva ren.' Daarom moeten zo snel moge lijk tientallen extra infectieartsen worden opgeleid, waarschuwt de adviesraad. Volgens de GGD's is het tekort zo nijpend dat het huidige Niet improviseren. We moeten nu vasthouden wat we hebben opgebouwd aantal infectieartsen minimaal moet worden verdubbeld. Ook zijn snel meer dataspecialisten nodig. Geldgebrek Het ontbreekt de GGD's aan geld om personeel bij te scholen. Dat is volgens GGD GHOR-voorzitter André Rouvoet nodig, zodat bij een volgende uitbraak iedereen - inclu sief de kinderartsen en jeugdver- pleegkundigen bij de consultatie bureaus - snel kan helpen met tes ten en vaccineren. ,,De boodschap kan niet zijn: bedankt, fantastisch gedaan, bij de volgende pandemie mogen jullie weer gaan improvise ren. We moeten nu vasthouden wat we hebben opgebouwd.'' Slim controleren Deskundigen waarschuwen dat er nog steeds geen goed signalerings systeem is voor nieuwe ziektever wekkers. ,,Nu zijn mensen zelf nog alert op klachten, er wordt veel ge test. Maar de vraag is wat daar over een jaar oftwee nog van overblijft", stelt viroloog Marion Koopmans, die een Europees project leidt dat onderzoekt hoe uitbraken beter voorspeld en opgespoord kunnen worden. ,,We moeten slim, risico gericht gaan controleren.'' In Nederland wordt de versprei ding van luchtweginfecties van oudsher in de gaten gehouden door veertig huisartsenpraktijken die steekproeven nemen bij hun eigen patiënten. Onlangs is afgesproken om het aantal peilstations uit te breiden van veertig naar 120. Maar dat is nog altijd te weinig, stelt Henk Bekedam, die een commissie leidde die in opdracht van het kabi net de risico's in kaart bracht van infecties die van dier op mens over springen. ,,Het duurde meer dan zes weken voordat de peilstations erachter kwamen dat Covid in het land was. Je wilt toe naar een fijn mazig surveillancesysteem waar informatie uit de verschillende sys temen van huisartsen, ziekenhui zen en verpleeghuizen bij elkaar komt.'' c P8 Nederlandse schrijft geschiedenis met medaille in 'nieuwe' sport skeleton sport 4 Ze hebben het geflikt. Yara van Kerkhof, Selma Poutsma, Suzanne Schulting en Xandra Velzeboer winnen in Peking de relay. De rijkste shorttrackmedaille is eindelijk voor Nederland.sport 2 11°c Nieuwsmedia Prijs €3,10 zJ BEIJING ZOU- het C ZEELAND 2 V_> Open de camera op uw telefoon en scan de QR-code of bel gratis 0800 - 444 770 6. Niet klaar voor nieuwe pandemie Annemieke van Dongen Utrecht - André Rouvoet, GGD GHOR PROGRAMMA VANDAAG BOBSLEEËN 13.05 uur: Tweemansbob (m), heat 1+2 met Ivo de Bruin en Jelen Franjic. maandag 14 februari 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P12 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1