Ik doe het niet, maar meer uit schaamte dan uit fatsoen Vijf pistes Slepen maar Goede oefening Uitnodigend gebaar. Het oude mannetje grijnst, geeft ter DE HORT OP aanmoediging nogmaals triomfantelijk een vette tik op het achterste van de jonge vrouw die in het Tiroler café bezig is glazen bier neer te zetten. Ze reageert niet. Jouw beurt, wijst hij weer. Heel wat mannen zullen de afgelopen maanden - jaren misschien al - hun geweten hebben afgezocht. Termen als ongewenst, grensoverschrijdend en intimiderend cirkelen als dwaallichten in hun bewustzijn. Ben ik die keer niet te ver gegaan? Heb ik met mijn drankhoofd toen iets fouts gezegd? Heb ik me in mijn verlangen naar intimiteit instemmende signalen ingebeeld en die-en-die vrouw schrik aangejaagd? Overal om me heen geven mannen schoorvoetend toe dat ze ermee bezig zijn of zijn geweest. Vaak zwijgen ze over hun bevindingen. Anderen nemen een vooruitgeschoven post in: zoiets hebben ze nóóit gedaan - al zie je dan wel iets vaags wegtrekken in hun blik. Henk is interessant als fenomeen. 'Die grieten hebben allemaal een spuitbus met feromonen, stuifmeel en serotonine. Kunnen ze lekker mee rondsproeien. En als je dan vriendelijk vraagt Wann fangt das Ficken an? slepen ze je voor het gerecht.' De laatste tijd heb ik Henk in gezelschap meermalen horen zeggen: 'Als dit voorbij is, nu met die ongewenste intimiteiten en zo, ziet de wereld er hoop ik weer ietsje beter uit.' Wat opviel was het vrome mondje dat hij erbij trok. Vrome mondjes, daar heb ik het niet zo op. Maar m'n eigen mondje zie ik niet, nu ik het advies van het Oostenrijkse oudje niet meteen van me af weet te zetten. De vrouw, die een dirndl draagt, buigt zich over het tafelblad om lege bierpullen op te pakken. Jawel, ze kijkt om. Naar mij. Lachje. Het kan, ik kom er wel mee weg. Wat maakt het uit? Ik doe het niet, maar meer uit schaamte dan uit fatsoen. En daar ben ik niet trots op. MEZZA 11 Indoor skihallen met sneeuw Een rode piste (plus vier andere), een stoel- tjeslift voor zes man en een 'funpark' voor wie meer wil dan alleen pistes bedwingen. Het is dat er een dak boven zit, anders zou je denken dat je niet in Landgraaf maar in Oostenrijk bent. snowworld.com/landgraaf Als twee pistes met sleepliften niet genoeg zijn om je te vermaken en te doen alsof je echt op wintersport bent, kun je in Den Haag bij De Uithof ook nog ijshockeyen en schaatsen op de 400 meter lange ijsbaan. deuithof.n Je kunt met ski's of per snowboard van de blauwe of groene piste, maar wie nog zelden op de latten stond, kan bij Snow- World Amsterdam in Velsen-Zuid ook een cursus te boeken. Voor jezelf en kinderen vanaf drie jaar. snowworld.com/amsterdam Egbert Jan Riethof (68) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 91