Revolusi in 20 verhalen 'Kunnen jongens óók premier worden, vragen ze' BIJPRATEN 'Ik ben pas laat in mijn leven rolmodel len tegengekomen. Als kind wilde ik wel schrijver worden, maar het kwam niet in me op dat dat zou kunnen. Ik denk dat als ik eerder vrouwelijke rolmodellen had gehad, ik eerder mijn droom had durven volgen.' Wat is het belang van zo'n rolmodel? 'Ik las dat in Nieuw-Zeeland en IJsland - waar een vrouwelijke premier aan het hoofd staat - jongens aan hun ouders vragen of jongens óók premier kunnen worden. In Oost-India zijn dorpen waar vrouwen al generaties aan de leiding staan en waar meisjes hogere verwachtingen van zichzelf hebben. Zó belangrijk is het om voorbeelden om je heen te hebben die op jou lijken. In mijn boek wil ik laten zien dat er geen grens is aan je eigen dromen, of je nu chirurg wilt worden, sporter of viroloog. Waar het om gaat, is dat alle vrouwen in mijn boek durf en veerkracht hebben of hadden en doorzetten toen het moei lijk was. Allemaal zeggen ze op hun eigen manier: laat je dromen vleugels krijgen.' MEZZA 9 Van strijders en politici tot kunstenaars en journalisten - iedereen had z'n eigen blik op de onafhankelijk heidsstrijd van Indonesië (1945-1949). In de tentoon stelling Revolusi! in het Rijksmuseum maak je kennis met twintig persoonlijke verhalen uit verschillende hoeken over het najagen van het ideaal van een vrij Indonesië. Revolusi!, te zien t/m 6 juni, rijksmuseum.nl Schrijver en spoken word-artiest BABS GONS (50) had als kind best een rolmodel willen hebben. In haar kinderboek Het begint met een droom laat ze vrouwen aan het woord die Nederland kleur geven en gaven, onder wie Wilhelmina Drucker, Gerda Havertong en Findik Demir. Waarom wilde je dit boek maken? Het begint met een droom is het eerste boek van Heroines! Movement, een wereldwijde beweging die boeken uitbrengt over lokale heldinnen, Babs Gons Femme ter Haar (illustraties), Gottmer 16,99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 89