20 Klassemigrant De rouwcoach Hemd van het lijf CABARETIERS IN EEN EXCELSHEET 'Nooit van gehoord maar ook zelden zo gelachen' Collega Mark heeft een exelsheet gemaakt. En dat wil wat zeggen. Mark houdt, net als wij allemaal op de Mezza- redactie, niet zo van excelsheets. Maar Mark houdt wel van het vlot trekken van plannen die te leuk zijn om te laten schieten. Ook als ze last minute zijn bedacht. Of misschien: juist als ze last minute zijn bedacht. Dus nu hebben we een indrukwekkend schema. Na dagenlang koortsig mallen en bellen is er een trits met cabaretiers die gastcolumns gaan schrijven. Want, zoals Mark dat met wat fijne apocalyp tische overdrijving noemt: 'Valt er dan werkelijk helemaal niets te lachen In fdeze tijden van virussen, oorlogs dreiging, natuur rampen en #metoo- schandalen? Zeker wel, vindt...' En dan dus de naam van de cabaretier van dienst. Oftewel: een i gastcolumn die goed is voor een grinnik of een glimlach. Deze week is dat Anne Neuteboom. Ik had eerlijk gezegd nog nooit van haar gehoord. Sorry Anne! Ik kom binnenkort in een echt theater kijken naar je voorstelling Effe niet met je mening. Want ik kan me ook niet herinneren wanneer ik voor het laatst zo heb gelachen tijdens het lezen van een tekst. Wel dus met deze column, lees 'm op pagina 7. Met een fraaie foto ook van Jeannette Huisman, die tekent voor de portretten bij de cabaretier-reeks. En dit weekend ga ik onderuit met Kijk haar gaan van Anne Neuteboom, want die voorstelling staat gewoon op Netflix. Had Ik al gezegd dat Ik fan ben? 'Verlies zit niet in je kop, maar in je lijf' Acteur Tarikh Janssen: 'Al dat scrollen brengt me nergens' Gerrit weet wat zijn ouders denken: hij hoort nu bij de mensen die op ons neerkijken MEZZA 3 Sara van Gorp (48) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 12. 4 Mijn weekend 7 Hier is Anne Neuteboom 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Karsu 19 Geld Geluk 26 Liefde in het Van Gogh 32 True crime-podcasts 34 Schrijver spreekt Gerbrand Bakker 37 Nu lezen 39 Mijn boek Joke van Leeuwen 40 Jan Rot 41 Puzzels 45 BV De Liefde COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Ron de Hoog (frl), Très Melis (frl) Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 83