Pokémon in een innovatief, maar niet zo mooi jasje Muisje van de zalm voor linkshandigen Een nieuw boek kies je gewoon door te swipen f ^2 d HEBBEDINGEN 25 Müüitti TECH «B "v bed, net zoals de Olympische atleten in Japan. Voor baby's is er een kartonnen wiegje, voor flexwerkers een vouwta- fel en voor feesten en partijen een statafel, allemaal erg betaalbaar. Ook de klerenkast, afvalbak en het bureau zijn zo veel mogelijk gemaakt van ge recycled karton. En er komt geen ge reedschap, schroef of lijm aan te pas. Design met museumkwaliteit De kartonnen blikvangers van het Canadese molo design zouden niet misstaan in een museum. Sterker nog: je treft ze er ook aan, onder meer in het befaamde MoMA in New York en Centre Pompidou in Parijs. De ontwerpen combineren heel ingenieus de rekbaarheid van karton met de kracht van magneten, die on zichtbaar in de zijkanten zijn ver werkt. Zo'n molobank kun je tot een compact pakket opvouwen of als een harmonica een meter of twee uit trekken. Je kunt er een ander seg ment aan vastklikken. Of je klikt be gin- en eindstuk aan elkaar, als een slang die in zijn eigen staart bijt, en voila: de zitbank is opeens een ronde tafel. Wonen in een 'doos' Het kan nog een stapje verder: van karton kun je ook een heel huis ma ken. In Amsterdam-Noord noemen ze dat een Wikkelhouse, want daar wordt bij het gelijknamige bedrijf karton laag voor laag om een levens grote matrijs gewikkeld. Karton blijkt prima te isoleren en dankzij de constructieve eigenschappen staat het bouwsel uiteindelijk letterlijk als een huis. Met het oog op het Nederlandse klimaat worden deze tiny houses daarna nog wel afgetimmerd en krijgt het een goede regenjas aan, om te voorkomen dat het na een stortbui met het oud papier mee kan. Dat zou behalve onduurzaam ook je reinste kapitaalvernietiging zijn, met een startbedrag dat rond de 40.000 euro ligt. KOKEN ©eten GO ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 Eef (9) en Roef (10) zijn aan spelen en knutselen in en op een flexibel meubel van molo design. Ze ge bruiken voor het snij werk speciaal gereed schap van Makedo. FOTO KOEN VERHEIJDEN Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. Met Pokémon Legends: Arceus zet Pokémon-studio Game Freak een stap terug in de tijd: in het verhaal, dat zich eeuwen voor de bekende Pokémon- reeks afspeelt, maar helaas ook qua graphics. Die zijn wei nig fraai, soms ronduit slordig. Dat het echt beter kan, ook op de relatief bescheiden hard ware van een Nintendo Switch, bewijst The Legend of Zelda Breath of the Wild, dat andere openwereldspel dat overduide lijk een inspiratiebron was. Misschien hadden de ontwik- kelaars het te druk met het op zijn kop zetten van de spelfor- mule om zich ook nog te bekommeren over zoiets als de visuele uitwerking. Ach, een kinderhand en een Pokébal zijn snel gevuld. De vele spelver- nieuwingen getuigen wel van durf en blazen de sleets geraakte formule nieuw leven in. Een verfrissende ervaring die het jachtinstinct doet ont waken en hoop biedt voor de toekomst. Pokémon Legends: Arceus voor Nintendo Switch €60 Een echte muis hoor je doorgaans niet, maar een computermuis hoor je soms twee werkplekken verderop nog. Daar heeft Logitech wat op gevonden: hun Sig nature M650-muis heeft dankzij silent touch-techno- logie het klikgeluid drastisch weten terug te schroeven. Of het werkelijk de voor gespiegelde 90 procent geluidsreductie is weten we niet, maar het klinkt beslist als een wereld van verschil. Dat is het trouwens ook voor de 10 procent van de com puteraars die vaak vergeten wordt, want je kunt ook kie zen voor de linkshandige variant. Die keuze is wel let terlijk zwart-wit, want het roze model is dan weer alleen voor rechtshandigen te koop. Signature M650-muis €45 Hoe krijg je voor elkaar dat meer men sen, en zeker jonge generaties, weer warmlopen voor het ouderwetse boek? Door het in een gelikte en soe pele app te gieten, hoopt het Neder landse Immer. De doelgroep bestaat niet per se uit boekenwormen, maar uit iedereen die op zijn smartphone of tablet eens wat zinnigers wil doen dan dom scrollen of kattenvideo's bekijken. Nieuw leesvoer kies je net zo makkelijk als een Tinderdate: gewoon swipen. De app hakt het boek vervolgens in behapbare stukjes, ideaal voor als je maar een paar minuten hebt. De eerste 10 procent van elk boek lees je gratis. Heb je de smaak te pakken, dan koop je de rest tegen de normale prijs. Op dit moment worden de digitale boekenplanken gevuld, zodat straks bijna heel het Nederlandstalige aanbod te lees en te koop is. Immer gratis voor iOS en Android De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 73