wereld Dag huis! 'Ik hoop dat hier na de stilte van nu weer leven in de brouwerij komt' 9 Non-binaire hij en zij en haar en hem deren, omdat deze nu nog het zelfde is als voor de coming-out. Hen heeft al een lijstje gemaakt met nieuwe namen. ,,Ik heb een soort top drie gemaakt, maar ik weet nog niet welke het wordt. Christy wordt dan - als mijn naam is veranderd - mijn 'death name'." Actie, dat is wat Abigail en Eva willen. ,,Hoe meer je laat zien dat het je iets doet, hoe minder de re gering recht heeft om te zeggen dat het niemand iets boeit", aldus Eva. Abigail vult aan: ,,Als je je goed inleest, kun je ook deelne men aan discussies en echt iets veranderen." Eva heeft ook nog tips voor een kleinere ecologische voetprint: ,,Koop geen wegwerpflesjes, maar een herbruikbare fles. Gooi je kle ding niet weg, maar ruil het. Neem metalen rietjes mee naar een res taurant, als vervanging voor de plastic variant. En dan de lastigste, laat de auto wat vaker staan. Het nadeel hiervan is dat het openbaar vervoer best prijzig is, dat maakt het minder aantrekkelijk om duurzaam te reizen." De eerste driehonderd kaarten van de première in Vlissingen zijn gratis. Reserveren kan via de website van CineCity. kwam een grote kraan met een grijper en toen was het zo gepiept." ,,We hadden al jaren het idee om met mijn ouders in een huis te gaan wonen. Zij wil den ook graag buitenaf wonen en hier hadden we plek ge noeg. Maar toen het zover was, wilden mijn ouders het eigen lijk niet meer. Ik denk dat ze liever in de Randstad bleven. Mijn man was al andere plan nen aan het maken, tot we met onze vrienden in gesprek kwamen. Zij wilden ook ver huizen en zagen het wel zitten om ook aan de Bergweg te ko- Info men wonen. Tijdens een geza menlijke vakantie op Vlieland hebben we de knoop doorge hakt. Zij trokken in het oor spronkelijke woonhuis en wij in de voormalige stal en boven hadden we genoeg ruimte voor onze logees. We hadden allebei onze eigen plek, maar deden altijd veel samen. 's Avonds kaarten, bij elkaar eten, buiten barbecueën. Het was heel gezellig. We hebben zo vaak tegen elkaar gezegd: 'Hier wonen we als God in Frankrijk.''' ,,Ja, mijn man is vorig jaar overleden en mijn vriendin is ernstig ziek. Ze is samen met haar man naar Nieuwerkerk aan den IJssel verhuisd, zodat ze dicht bij hun dochter wo nen. Nu woon ik hier alleen en dit is echt veel te groot. Er zit bijna een hectare grond bij, dat kan ik niet behappen. Ik ga naar een appartement in Goes. Ja, dat is een hele stap. Ik heb me hier altijd thuis gevoeld en ik weet niet of ik dat thuisge voel daar terugkrijg. Ik hoop dat hier weer leven in de brou werij komt en dat er mensen komen wonen die net zo van deze plek genieten als wij al tijd hebben gedaan." Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Bergweg 2 in 's Heer Abtskerke. Elly en Cees van Rij droom den als kind al van een huis op het platteland. ,,Mijn man en ik leerden elkaar kennen toen ik 15 was en hij 17", vertelt Elly (70). ,,Toen zeiden we al tegen elkaar: 'Later gaan we buitenaf wonen.'" Ze waren de vijftig al gepasseerd toen ze hun jeugd droom lieten uitkomen door het huis in de polder te kopen. Nu mag iemand anders zijn droom in vervulling laten gaan, want het huis staat te koop. ,,We werden niet zozeer ver liefd op het huis, maar wel op de plek. In 2004 zagen we dit huis in de krant staan, maar er stond geen adres bij, alleen dat het in de buurt van 's Graven polder was. We dachten dat we het wel zouden herkennen van de foto als we er langs re den. We hebben heel de pol der doorkruist, maar we kon den het niet vinden. De vol gende dag heb ik de makelaar gebeld en ben ik samen met mijn zoon gaan kijken. Mijn man moest die dag werken, maar ik heb hem gebeld en te gen hem gezegd: 'Dit is het. Dit is de plek.' We zijn in de voormalige koeienstal gaan wonen. Of beter gezegd: op de plek waar eerst de koeienstal stond, want die is tegen de vlakte gegaan." ,,Nou, dat valt wel mee. Na ne gen maanden was het klaar. Om geld te besparen, zijn we zelf begonnen met slopen. In eerste instantie wilden we de buitenmuren laten staan, maar uiteindelijk kwamen we erachter dat die ook heel slecht waren en moest de boel alsnog tegen de vlakte. Er Bij non-binariteit horen taal kundig ook andere persoon lijke voornaamwoorden dan hij of zij. De juiste voornaam woorden bij non-binaire per sonen zijn die in plaats van hij/zij en diens in plaats van zijn/haar. Hen in plaats van zij, en hun in plaats van zijn/haar mag ook gebruikt worden. Abigail (Abby) Klein is leerling van de Pontes Pieter Zeeman. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK ,,We hebben zo vaak tegen elkaar gezegd: 'Hier wonen we als God in Frankrijk.'" Jullie zijn gaan wonen op de plek waar eerst de koeienstal stond, maar hoe zit het met het huis? Deze woning ligt aan de Bergweg 2, tussen 's Heer Abtskerke en 's Gravenpolder op een perceel grond van 8775 vierkante meter. De wo ning staat te koop bij Zeeuws Landgoed. De vraagprijs is 1.100.000 euro k.k. Maar nu staat het te koop. GO ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 eens op' Eva Boerjan zet zich in voor een beter klimaat. Ze verzorgt, sa men met andere studenten, de studententuin. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Elly van Rij: ,,We zijn in de voormalige koeienstal gaan wonen, of beter ge zegd, op de plek waar de koeienstal stond." foto's MARCELLE DAVIDSE RACHEL VAN WESTEN Was dit het huis waar jullie als kind van droomden? Dat klinkt rigoureus, hebben jullie lang verbouwd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 57