Paspoort 'Neem nou die ijsbaan. Iedereen zei tegen me: 'Je bent gek!' Maar ja, ik vind dat je lef moet tonen' ,,Dat zijn mijn dierbare uitstapjes buiten het werk. Ik hou van muziek. Die drive-in-shows deed ik samen met Reginald Peene (de volks zanger en docent Engels aan de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren die in 2020 overleed aan kanker - red.). Hij zong mee met de platen die ik draaide. We hadden een fan tastische tijd." ,,Radio is mijn grote hobby. Het helpt dat ik dan niet zichtbaar ben. Dat er tegenwoordig camera's in de radiostudio komen, vind ik vre selijk. Vorig jaar heb ik iemand benaderd die radiotraining geeft, een heel ervaren man. Hij werkt eigenlijk alleen met jong talent, maar hij vond het toch wel leuk wat ik deed. Hij vroeg: 'Waarom heb je in de jaren negentig niks naar me opgestuurd? Dan had ik je mis schien een radiocarrière kunnen bezorgen.' Dat vond ik leuk om te horen op mijn vijftig ste, maar ik dacht ook wel even: shit, wat jam mer!" ,,Na twee jaar zonder ijsbaan maak ik me wel zorgen. Maar Vita Event kan gelukkig wel een stootje hebben. Ik ga dit jaar weer iets nieuws doen: met een elektrisch treintje rijden door de binnenstad van Middelburg. Ik ga eind fe bruari in de voorjaarsvakantie proefrijden. Dit is ook weer zoiets dat ik financieel niet tot in de details heb doorgerekend. Ik vind het ge woon leuk om te doen. Als je lef toont en ple zier maakt, heb je een grote kans van slagen." nog onbekend. Het was een onmogelijk ding om te vervoeren en veel te duur. Ander voor beeld: vijftien jaar geleden organiseerde ik al stadstochten. Daar ben ik mee gestopt en dat was achteraf bezien niet slim. Nu zijn ze juist in coronatijd populair omdat het een buiten activiteit is. Daarom ben ik er toch maar weer mee begonnen." ,,Nou, ik sta op de Markt om een boterham te verdienen hoor. Als de voorwaarden niet klop pen, ga ik ergens anders heen. Ik heb ook ijsba nen gehad in Vlissingen, Goes en Zierikzee. Het werd alleen te veel. En gelukkig is het in Middelburg goed geregeld. Daar ben ik blij mee, want inderdaad, ik ben wel een echte Middelburger." ,,Ik ben geboren in de binnenstad. Op mijn vierde zijn we verhuisd naar de Voorborch, maar op mijn twintigste ben ik weer binnen de vesten gaan wonen. Mijn broertje is me de-eigenaar van café De Tympaan. Mijn vader was elektricien en vrijwilliger bij het Zeeuws Centrum voor Amateurtheater. Hij werkte achter de schermen bij de schouwburg en ik ging vaak met hem mee. Dat vond ik heerlijk werk. Achter de schermen, daar ben ik liever dan op het podium. Bij de bonte avond op de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg hielp ik ook liever achter de schermen. Ik hoef niet zo nodig in de belangstelling te staan." GO ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 Patrick Gabriëlse is op 14 september 1970 geboren in Middel burg. Hij is eigenaar van Vita Event, een eenmansbedrijf dat een breed scala aan evenementen organi seert, springkussens verhuurt en jaarlijks met de ijsbaan op de Markt in Middelburg staat. Voorheen had hij met Zeeland Houdt van Schaatsen ook ijsbanen in Vlissingen, Goes en Zierikzee, maar daarmee is hij gestopt. Naast zijn werk presenteert hij elke donderdagavond het radioprogramma PrietPraat op de Wal- cherse zender WFM96. Met Elias den Hollander (be kend van Omroep Zeeland) heeft hij de Ditjes Datjes Pod cast, die onder meer te beluisteren is op Spotify. Gabri- else heeft een vrouw en twee kinderen. Patrick Gabrielse: ,,Ik ben geen spelle tjesmens. En als ik ze speel, kan ik heel slecht tegen mijn verlies." FOTO LEX DE MEESTER Hoe rijm je dat met drive-in-shows op cam pings, radioprogramma's op Maximaal en WFM96 en de Ditjes Datjes Podcast met Elias den Hollander? Een carrièreswitch is niet nodig toch? Of maak je je door de coronacrisis zorgen over de toekomst? Middelburg lijkt me voor jou een ideale speelplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55