Staelens zoekt met Hoek naar de balans Sylvio Hage houdt vertrouwen in Goes en zichzelf 15 Kloetinge kan weer niet spelen De wedstrijd Nieuw Lekker- land-Kloetinge in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal gaat vandaag niet door. Het is de zoveelste wedstrijd dit coronajaar van Kloetinge die wordt afgelast. Op dins dagavond 1 maart moet Kloe- tinge dit duel inhalen. Be halve deze wedstrijd is ook FC Axel-De Meeuwen (tweede klasse) afgelast. In de vierde klasse gaan Smer- diek-Waarde en Colijns- plaatse Boys-SPS niet door. Zaterdag. Derde divisie: Hoek-DVS'33, Goes-Sparta Nijkerk. Eerste klasse B: Ter- neuzense Boys-XerxesDZB. Tweede klasse E: Walche- ren-Serooskerke, Yerse- ke-VVGZ. Derde klasse A: Nieuwdorp-Zeelandia Middel burg, RCS-Patrijzen. Derde klasse B: WHS-Duiveland. Vierde klasse A: Vlissin- gen-Wolfaartsdijk. Vierde klasse B: Brouwersha- ven-Hansweertse Boys, WIK'57-Rillandia, FC De Westhoek-Kruiningen. Zon dag. Derde klasse A: Clin- ge-HVV'24, Steen-Philippine. Vierde klasse A: Ria W-Bres- kens, Sluis-SDO'63, Oost- burg-Corn Boys, Hoofd- plaat-Graauw, Koewacht-IJ- zendijke. Ruud Pennings trainer van RBC Ruud Pennings is de nieuwe trainer van de voetbalclub RBC uit Roosendaal. Hij be gint volgende week aan de klus. De 60-jarige Pennings had sinds zijn vertrek in 2019 bij Goes als hoofdtrainer geen club meer onder zijn hoede. Hij was bij zijn grote liefde Vlissingen wel be stuurslid technische za ken. In Roosendaal volgt hij Robert Braber op die don derdag vertrok bij de zon dag-tweedeklasser. RBC is geen onbekend ter rein voor Pennings. Eind 1992 kwam hij als keeper te recht bij de club die toen nog bij de profs uitkwam. Hij had zijn carrière al beëindigd, maar omdat RBC een keepersprobleem had, kwam hij uit zijn voetbalpensi oen. Het seizoen erop werd hij er ook keeperstrainer. In 2011 verdween RBC uit het profvoetbal. De ambitie van de club was en is nog steeds om terug te keren in de top. Gestart in de vijfde klasse is de club opgeklommen naar de tweede klasse zondag. Hij rent, beukt en sleurt negen tig minuten lang. Als de KNVB punten gaf op basis van arbeid sethos zou Sylvio Hage (21) Goes richting de top van de derde divisie stuwen. De praktijk is echter anders. In de aanloop naar het duel met Sparta Nijkerk van zaterdag is zijn club nog altijd hekkensluiter. Met Steve Schalkwijk heeft Goes vanaf volgend seizoen weer een goalgetter in huis. In dienst van de Bevelandse club werd de aan valler van Hoek al eens topscorer in de derde divisie. ,,Het lijkt me logisch dat Steve volgend seizoen in de spits staat'', stelt Hage, de huidige aanvalsleider van de rood-witten. ,,Misschien moet ik me meer op de buitenkant richten. Als linksbuiten kan ik ook spelen.'' Wat betreft lichaamsbouw lij ken de twee redelijk op elkaar. De fysieke gesteldheid van Schalkwijk vormde mede de basis van zijn sportieve succes. Ook Hage doet er alles aan om topfit voor de dag te komen. De sportschool is bijna zijn tweede huis. De afgelopen weken kampte de Goesenaar met een hardnekkige enkelblessure. Onlangs ver wachtte hij nog dat het duel van vorige week tegen FC Lisse (1-4 ne derlaag) te vroeg kwam. Toch stond hij 79 minuten binnen de lij nen. ,,Dat verbaasde mij ook. Mis schien herstel ik sneller, vanwege mijn fitheid.'' De aanvaller kwam niet tot sco ren. Dit seizoen vond hij in twaalf competitiewedstrijden vier keer het net. ,,Ik had meer doelpunten mogen maken. Al heb ik niet veel kansen gehad, volgens mij. Wat andere mensen hierover zeggen, interesseert me niet. Ik weet dat ik het kan en ik heb het gevoel dat het goed gaat komen. Ik moet vaker schieten.'' Na een opbouw van enkele we ken dacht Hage weer bijna hele maal fit te zijn. „Eigenlijk voelde ik niks aan mijn enkel tijdens en na de wedstrijd tegen FC Lisse. Wel We kunnen echt in de derde divisie blijven. De kwaliteit in de groep is er had ik last van mijn beenspieren, omdat ik elfweken niet gevoetbald heb. Na rust kon ik geen honderd procent meer geven. Hopelijk hou ik het dit weekend wel zeventig of tachtig minuten lang vol op mijn oude niveau.'' Tijdens de donderdagtraining ging het echter mis. Een pijnscheut in de lies zorgde ervoor dat hij vroegtijdig moest stoppen. Het is nog onduidelijk ofde aanvaller za terdag tegen Sparta Nijkerk in actie komt. Energie verdelen Als Hage meedoet, is de kans groot dat zijn vader Jan als toe schouwer langs de lijn staat. De oud-voetballer van Goes voorziet zijn zoon geregeld van tips. ,,Ik moet mijn energie beter leren verdelen. Dit jaar heb ik telkens het gevoel: ik moet mijn team helpen. Maar als ik het halve veld over ren om mee te verdedigen en direct daarna in de aanval nodig ben, merk ik het aan mijn acties.'' De twintiger (hij verlengde als eerste speler zijn contract) wordt volgend seizoen omringd door heel veel andere spelers, maar daarover wil hij eigenlijk nog niet prate. ,,We moeten eerst naar dit seizoen kijken. We kunnen echt in de derde divisie blijven. De kwali teit in de groep is er. We hebben zes keer gelijkgespeeld. Als je drie van deze wedstrijden wint, doe je weer helemaal mee.'' Goes moet het vandaag stellen zonder Hiep Nguyen, Matthew Lentink, Guillaume Clinckemail- lie en de langdurig geblesseerde Ralph de Kok. Reza Maipauw zit nog in quarantaine. Trainer Kevin Hollander - hij kampt met corona - hoopt dat hij zaterdag klachten- vrij is en zijn ploeg kan coachen. Om het geheugen van de Zeeuwse voetballiefhebber even op te fris sen: Hoek boekte half oktober een knappe overwinning bij Sparta Nijkerk (1-2), zag daarna trainer Lieven Gevaert vertrekken, legde noodverbanden aan en verloor de drie competitieduels die het na het vertrek van Gevaert nog speelde in 2021. De ambitieuze club zakte daardoor weg in het rechterrijtje, waar het nu op plek zestien is terug te vinden. De afgelopen tijd is er wel veel veranderd, zowel binnen als buiten het veld. Lorenzo Staelens werd in de cember aangesteld als hoofdtrainer en kreeg Gaby Demanet als assis tent aan zijn zijde. Ze verwelkom den drie nieuwe spelers (Gertjan Martens, Mo Siali en Jaïr Ooster- len) maar zagen ook jongens ver trekken. Niels de Pauw keerde niet terug maar voetbalt het komende half jaar niet, Mike Segers maakte zaterdag al zijn debuut voor Ter- neuzense Boys. En dan is er nog Jonathan Constansia, die botste met Staelens en al een maand niet meetraint. De middenvelder staat nog onder contract, maar een te rugkeer lijkt uitgesloten. Afgelopen zaterdag oefende Hoek op eigen veld tegen ASWH (0-0). ,,De defensieve organisatie, met een sterk blok, was prima'', al dus Staelens. ,,Als we dit seizoen goede resultaten willen halen, dan zullen we in de eerste plaats min der tegendoelpunten moeten slik ken. Tijdens de trainingen hebben we wat accenten kunnen leggen, maar we zijn nog wel bezig met een zoektocht. Je moet als ploeg een mix vinden tussen verdedigen en aanvallen.'' PM ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 VOETBAL VOETBAL 'Het lijkt me logisch dat Steve in de spits staat' Sylvio Hage in actie bij zijn rentree tegen FC Lisse. foto johan van der heijden Goes wacht vandaag een volgende uitdaging in de derde divisie. Nummer drie Sparta Nijkerk komt op bezoek. ,,We kunnen echt in de derde divisie blijven." Len Wolters Goes - Sylvio Hage HOEK Precies 77 dagen na de laatste wedstrijd in de derde divisie, hervat Hoek zaterdag de com petitie. Het thuisduel met DVS'33 is ook het officiële de buut voor hoofdtrainer Lorenzo Staelens, die Hoek uit de degra datiezone weg moet zien te loodsen. Lorenzo Staelens. - Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43