Middelburg breekt hoofd over kosten Voedselbank c Marcel Steketee van Hart Voor Veere heeft ambitieuze plannen 4 Een stichting dorps- en stadsherstel. Dat is een van de dingen die Hart Voor Veere (HVV) na de verkiezingen in maart graag wil realiseren als die partij in de Veerse coalitie terechtkomt. Kandidaat-wethouder Marcel Ste ketee (50) ziet het als het belang rijkste punt in het verkiezingspro gramma van zijn partij. ,,Veel van onze woningen zijn ouder dan vijf tig jaar en moeten binnenkort vol doen aan duurzaamheidseisen. Dat is een uitdaging. Onze vrees is dat veel van die karakteristieke wonin gen verpauperen omdat eigenaren geen geld hebben om zulke investe ringen te doen. Wij willen per kern een integraal plan opstellen en dit samen met eigenaren en onderne mers uitvoeren." HVV timmert flink aan de weg. Vergeleken met andere partijen is het zeer actief op sociale media en brengt het ook op 'klassieke' ma nieren het partijprogramma onder de aandacht. En dat voor een partij die twee jaar geleden nog niet eens bestond. Steketee zat toen namens DTV in het college. Maar zijn partij trok, zonder dat hij dat wist, 19 fe bruari 2020 de steun in en liet de co alitie vallen. Vervolgens was er geen plaats voor hem in het nieuwe college van CDA, DTV en PvdA/GL. Hij verliet daarop samen met raadslid Stijn van Kervinck DTV en ze gingen vanaf dat moment oppositie voe ren. Ook besloten ze een nieuwe partij op te richten. Menig ervaren Veerse politicus gaf hun geen schijn van kans maar het lukte ze wel en andere partijen houden rekening met meerdere ze tels voor hen. Dat komt ook omdat ze een lijst met kandidaten hebben waar anderen met de nodige jaloe zie naar kijken. Zo staat bijvoor beeld Hrieps-organisator Hugo Kramer als lijstduwer op de negen tiende plek. Steketee: ,,lk heb al lang goed contact met hem." Nadelige gevolgen Maar hij geeft ook aan dat lang niet iedereen een plek op die lijst wilde. Niet omdat ze het niet eens zijn met het partijprogramma. Wel omdat ze niet openlijk verbonden willen zijn met HVV. „Meerderen bedank ten omdat ze bang zijn dat zo'n plek nadelig uitpakt. Ze zijn bijvoor beeld in onderhandeling met de ge meente en vrezen dat een openlijke band met ons nadelige gevolgen heeft." Steketee vindt dat heel zor gelijk. ,,Maar we kregen dat vaker te horen. Mensen zijn gewoon bang dat bijvoorbeeld hun vergunning aanvraag onder op de stapel komt." Hij vertelt ook dat het oprichten van die eigen partij mede gebeurde Ze bedankten omdat ze bang zijn dat zo'n plek op de lijst nadelig uitpakt nadat ze benaderd werden door on dernemers. ,,Maar wij zijn geen on dernemerspartij. Die ondernemers wonen hier ook. Die willen dat hun gezin het hier goed heeft en dat hun kinderen het hier goed hebben. De basis hier moet goed zijn." Vier 'toppers' Hij is er heel trots op dat het gelukt is vier 'toppers' uit het bedrijfsle ven binnen te halen die zich op de achtergrond bemoeien met de par tij. Het zijn Piet Lampert (Sligro), Jules van Leijden (Rabobank Wal cheren), Leon Overdulve (OOS In ternational) en Cees Verhage (ex-Rabobank Walcheren). ,,Ook zij zien met lede ogen dat er in Veere de afgelopen jaren de poli- tiek vooral bezig is geweest met strubbelingen die nadelig uitpak ken voor inwoners en onderne mers." Tegelijkertijd, zo vervolgt hij, be seffen ze dat we met onze 35 kilo meter strand, een fantastisch ach terland en onze goede toeristische product goud in handen hebben. ,,Dat moet worden opgepoetst. Veel beter dan nu het geval is." Hij vertelt tot slot dat zijn partij een denktank heeft opgericht. ,,Veel mensen die we benaderden willen niet in de politiek, maar wel meedenken over hoe het verder moet met Veere. Dat idee van die stichting dorps- en stadsherstel komt bijvoorbeeld uit die denk tank." MIDDELBURG De Voedselbank heeft een nieuw pand nodig, maar een locatie is na jaren zoeken nog steeds niet gevon den. Het plan om een loods op het Siloplein aan de Kleverskerkseweg in Middelburg te verbouwen kost bovendien zo veel dat dat tot een te hoge huurprijs zal leiden, is de vrees. Middelburg en Veere willen wel meer geld op tafel leggen om die ex- tra kosten te dekken, maar Vlissin- gen kan dat niet, omdat de ge meente nog steeds onder financieel toezicht staat van het Rijk en dus aan banden ligt. Maar wat nou als Middelburg en Veere het geld voor schieten, zodat het Vlissingen het later kan terugbetalen?, oppert de Lokale Partij Middelburg. ,,De Voedselbank mag niet ver dwijnen. Ook de LPM vindt dat Vlissingse klanten niet uitgesloten kunnen worden. Vlissingen werkt met succes aan het financieel her stel", constateert de LPM. Een mooie gedachte, maar het kan niet, reageert wethouder Chris Simons. ,,Wij kunnen geen geld voorschie ten en terugvragen." D66 vraagt zich af of Vlissingen echt niet meer geld kan bijdragen aan nieuwe huisvesting, zegt Bas van der Reest. ,,Is dat argument geen wassen neus? Die gemeente heeft toch ook een subsidiebudget? Daarbinnen kan de raad keuzes ma ken. Dus het is niet de vraag of ze het künnen maar of ze het willen." Wethouder Simons: ,,Vlissingen maakt een keuze, maar daar hebben wij geen invloed op." Nee, echt, het kan niet, laat de ge meente Vlissingen desgevraagd weten. ,,In 2018 is al door de ge meenteraad besloten dat we geen huisvesting subsidiëren, omdat dat geen gemeentelijke taak is. We sub sidiëren wel de activiteiten, dus we Vlissingen maakt een keuze, daar hebben wij geen invloed op vergoeden de voedselpakketten", legt woordvoerster Mirjam Jonge- jan uit. En als de gemeente toch op een andere manier extra geld wil geven voor huisvesting van de Voedselbank, zegt de rijksinspec teur die vanwege de artikel-120-sta- tus toezicht houdt op de uitgaven 'nee', merkt Jongejan op. ,,Omdat het geen gemeentelijke taak is en omdat het geen onvermijdelijke en onuitstelbare uitgave is." De dubbele 'nee' van Vlissingen leidt tot grote zorgen binnen de ge meenteraad van Middelburg. LPM, CDA, SGP, PvdA, SP en D66 trok ken eerder deze week allemaal hard aan de bel. Want niemand wil de Voedselbank kwijt. Volgens Si mons kijkt een niet nader ge noemde 'sociale investeerder' be halve naar een loods op het Silop lein, ook nog naar 'een tweede ter rein'. ,,Het financiële probleem zit vooral in het geschikt maken van een pand." ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 PM 'Veers goud oppoetsen' Marcel Steketee: ,,Ik wil terugkeren als wethouder want ze hebben me mijn werk afgenomen." foto dirkjan gjeltema Emile Calon Domburg - Marcel Steketee, HVV Middelburg wil zich in allerlei bochten wringen om de toe komst van de Voedselbank Wal cheren veilig te stellen. Zelfs het geld voorschieten dat Vlissingen nu niet kan missen. Maar ook dat lijkt geen oplossing. - Chris Simons, wethouder gemeente Middelburg - Maurits Sep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32