'We willen graag weer samen kunnen spelen' 2 ENQUÊTE GRENSOVERSCHRIJDEND GEDRAG Mannelijke collega's googelen samen foto's om het uiterlijk te beoordelen van de 21-jarige stagiaire, die volgende week begint. Is dat ok? Verdachte opgepakt voor fraude Mary de Kroo, directeur van basisschool De Magdalon in Veere. foto lex de meester Met 'slechts' zeven be smette leerlingen in de grote combinatieklas 5/6 en één zieke leer kracht kijkt Mary de Kroo terug op een vrij wel zorgeloze week. ,,Kijk je naar de lande lijke cijfers dan zit on geveer 25 procent van de leerlingen en onge veer 25 procent van de onderwijzers thuis'', zegt de directeur. Mazzel ,,Met tien personeelsle den en 73 leerlingen zit ten wij dus in beide ge vallen op tien procent. Nou, dan mogen we niet klagen. Het valt reuze mee. Ik sprak vo rige week een collega van een andere school, waar ze met zes zieke leerkrachten te maken hebben. Dat hebben wij in het afgelopen half jaar gelukkig nog niet gehad. Hoe dat komt, valt moeilijk te verkla ren. Ik denk dat wij ge woon mazzel hebben." Versoepelingen De Kroo en haar colle ga's kijken uit naar de persconferentie van dinsdag, waarin ver schillende versoepelin gen worden aangekon digd. ,,Toen de leerlin gen vanmiddag naar huis waren, dronken we koffie met elkaar en spraken we over wat we nu zo missen. Samen buiten spelen, knutse len, groepen mixen. We willen graag weer de leerlingenraad bij el kaar kunnen roepen. In de voorjaarsvakantie geven we kinderen een leesbingo mee en krijgt de winnaar een boe- kenbon ter waarde van 20 euro. Het zou leuk zijn als de prijsuitrei king eindelijk weer ge zamenlijk kan plaats vinden. We kijken er enorm naar uit weer sa men te spelen en te werken." PZC.NL De oplichter wist op een slinkse manier de pin pas en -code te ontfutselen van zijn slachtoffers. Hij deed dit door zich voor te doen als een bankmedewer ker en zorgde er vervolgens voor dat de oudere mensen hun pin pas afgaven aan hem of een van zijn handlangers. Vervolgens werd het geld van de rekening afge haald. Duiker overleden in schelde Goed dat er meer aandacht voor is gekomen, geven veel respondenten aan het eind van de enquête aan. 'In het begin dacht ik: wat een onzin- discussie. Maar ik ben er toch an ders over gaan denken', schrijft een man. Anderen waarschuwen voor doorschieten: 'Het begint meer op een heksenjacht te lijken', 'We zijn totaal doorgeslagen', ophouden met 'die schandpaal' en dat 'grach tengordel woke gedoe'. En toch was het ook nodig, blijkt wel uit reacties van werknemers die tevergeefs aan de bel trokken of hun mond maar hielden. Het is blijkbaar iets dat er voor sommigen gewoon bij is gaan horen: 'Grens overschrijdend gedrag is ook aan de orde van de dag binnen mijn bedrijf en branche. Ik lig er niet wakker van en kan het vrij snel naast me neer leggen.' Vaker melding Leidinggevenden geven vaker aan dat grensoverschrijdend gedrag niet wordt getolereerd en er wordt ook vaker gemeld. Slachtoffers voe len zich gesteund. Ook dat was blijkbaar nodig, gezien ervaringen uit het verleden: 'Je kunt wel zeg gen tegen de leiding dat er dingen gebeuren die niet oké zijn, maar er gebeurt niets met de opmerkingen'. 'In ons bedrijf verandert niets.' 'Binnen ons bedrijf waren vertrou wenspersonen, maar zelfs die kon je niet vertrouwen.' 'Aangerand door mannelijke begeleider, stond erom bekend handtastelijk te zijn. Gemeld bij vertrouwenspersoon die het doorvertelde aan afdelings hoofd. Ik werd ontslagen.' De keerzijde van de aandacht voor grensoverschrijdend gedrag: ruim één op de vier respondenten vindt dat er geen ruimte meer is voor spontaniteit. 'Het risico is dat de omgang met collega's erg kramp achtig kan worden'. Bijna 13 procent zegt onzeker te zijn geworden over wat wel en niet mag op de werk vloer. 'Op dit moment weet de meerderheid niet meer of een grapje op zijn tijd nog kan.' 'Hoop dat complimenten maken normaal blijft.' Verleden Ruim één op de tien werknemers vraagt zich inmiddels afofhij/zij in het verleden grenzen heeft over- ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 PC VEERE MIDDELBURG Corona. Op scholen worden ze er gek van. De een na de ander is besmet. Al hoeven kinderen zonder klachten niet meer in quarantaine. Maar leerkrachtenDirec teur Mary de Kroo van basisschool SVS De Magdalon in Veere vertelt deze week wat ze meemaakt. Vandaag de laatste aflevering. - Eldridge Pentury H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Loslaten van coronamaatregelen is gevaarlijk (2711 reacties) Een 27-jarige man zonder vast adres is maan dag opgepakt voor bankhelp- deskfraude. In totaal stal hij tienduizenden euro's van negen mensen onder wie vier Zeeu wen. Eens Oneens Nieuwe stelling: Bedrijven treden veel te slap op tegen ongewenst gedrag KATTENDIJKE In Kattendijke is gisterochtend een 67-jarige duiker uit België verongelukt aan de Oude Zeedijk. Het slachtoffer werd onder aan een dijk aange troffen. Omdat zijn toestand dusdanig slecht was, werden hulpdiensten massaal opge roepen. De dui ker zou door mededuikers uit het water zijn gehaald. Volgens de poli tie gaat het om een duikongeval. De plek van het ongeval is afge zet met zwarte schermen. De Forensische Op sporing kwam ter plaatse om onderzoek te verrichten naar de toedracht van het ongeluk. Waar liggen die Ondine van der Vleuten Vlissingen 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 30