Bespaar gemiddeld €259, op je autopremie c Argentijn Lisandro Martinez is een zekerheidje in hart van defensie bij Ajax 20 Lisandro Martinez verpieterde een jaar geleden nog op de bank bij Ajax. „Opgeven kwam nooit in mij op", zegt de Argentijn, die inmiddels tot een onmisbare mandekker is uitgegroeid en mag hopen op een basisplek op het WK. Te midden van de storm die de grensoverschrijdende directeur Marc Overmars ontketende, gin gen Martinez en zijn teamgenoten verder waar ze gebleven waren: imponeren en winnen. Martinez was een half uur voor tijd naar de kant gehaald in het bekerduel te gen Vitesse. De verdediger ging geblesseerd de winterstop in en keerde vorige week, na twee sterke interlands met Argentinië, ook niet helemaal okselfris terug op De Toekomst. Zo kan het verkeren. De man dekker die nu uit voorzorg naar de kant wordt gehaald, mocht een jaar geleden nog blij zijn als hij in viel. Ondanks een sterk debuutjaar had Ten Hag in zijn elftal een half jaar geen plek voor de noeste linkspoot. Bij de achterban was de reserverol van Martinez voor de winterstop misschien wel het grootste vraagteken. ,,In de eerste maand had ik het er wel moeilijk mee. Ik kwam hier, omdat ik Ajax als één van de beste teams van de wereld zag en hier perse wilde sla gen. Ik wilde me laten zien. En als je niet speelt, gaat dat ook ten koste van je vertrouwen. Maar toen heb ik mijn mentaliteit ver anderd. Met dank aan familie, vrienden en vriendin ook. Zij zei den: 'Licha, je moet in jezelf gelo ven. Je bent een geweldige speler.' Ik ging nog harder werken." Het kantelpunt vond plaats toen Ten Hag in een bekerduel met AZ driekwart van zijn ploeg verving en de bevestiging kreeg van wat hij vermoedde: dat Martinez en ook Edson Alvarez een gezonde dosis gif aan het elftal toevoegden, MIS GEEN GOAL VAN Ajax - FC Twente waarmee Ajax nog moeilijker te verslaan werd. Alleen AS Roma lukte dat na de winterstop. ,,Ik ging tijdens en na trainingen meer doen. Ik wilde nog beter kunnen passen en duelleren. Elke dag wilde ik groeien, om het team zo goed mogelijk te kunnen helpen. Toen ik de kans weer kreeg tegen AZ, heb ik dat laten zien." Ajax heeft de zaakjes niet alleen offensief, maar ook defensief in middels op orde. De kampioen slikte in 21 speelronden vijf te- gengoals. Martinez: ,,Als we ge concentreerd zijn, kunnen we prachtig voetbal spelen en mooie dingen bereiken. We worden steeds beter. En als het team op zo'n niveau presteert, kan iedereen uitblinken. Ik wil iedereen laten zien, samen met Timber en Alva rez, dat we veilig zijn achterin. En ik wil op mijn plek de beste wor den. Keihard werken is dan de enige manier." Uitdaging Het verdedigen van de dubbel, de achtste finale tegen Benfica in de Champions League en het WK in Qatar: aan uitdagingen geen ge brek voor Martinez in 2022. De mandekker won de Copa America vorig jaar al, al was zijn aandeel ge- ring. In de voorbije interlandbreak kreeg hij van bondscoach Lionel Scaloni de kans in het centrum. De sterk spelende Martinez hielp het geplaatste Argeninië met twee ze ges de ongeslagen reeks te verlen gen naar 29 duels. Is hij in novem ber ook vaste kracht als Argentinië gaat proberen wereldster Lionel Messi ook aan een wereldtitel te helpen? Martinez glimlacht: ,,Het is nog vroeg. We moeten zo door gaan. Het is natuurlijk wel een doel van me, maar we hebben veel goede spelers. We moeten alle maal klaarstaan als de trainer ons nodig heeft. Dat het om het team draait, hebben tijdens de Copa America wel gemerkt." De ontwikkeling van Martinez is ook in Europa niet onopgemerkt gebleven. Zo werd zijn naam meermaals in verband gebracht met FC Barcelona. Martinez haalt zijn schouders op. ,,Ik denk helemaal niet aan een volgende stap. Ik wil vooral van het moment genieten. We spelen geweldig en het is heerlijk om hier bij Ajax te zijn." welkom bij jindepender ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 GO Johan Inan Amsterdam Open de AD-app op uw mobiele apparaat of ga naar ad.nl/goalalert, stel gratis Goal Alert in en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. 'Hard werken enige manier' Lisandro Martinez wil de beste op zijn plek worden. foto anp We lijken soms best veel op elkaar. Toch zjn we allemaal net een tikje anders. Ook elke autoverzekering is anders. Wij vinden er een die haarfijn bij jouw bolide past. Ga naar independer.nl, vergelijk de nieuwste autopremies en bespaar. Vergelijk nu op independer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20