bolderman nl g°e("<00Pste met vertrekgaranties bolderman.nl 15 p m HAALDEN IN 2021 SAMEN 5,3 MILJARD AAN INVESTERINGEN BINNEN heeft gemaakt „We hebben net ons tweede investerings fonds gelanceerd. We gingen voor 50 miljoen euro. Maar er zit vanwege de lage rente zo veel geld bij investeerders, dat het 62 miljoen is gewor den. Er zitten alleen onder nemers in ons fonds. Dat is bewust. We zoeken vooral mensen met geld en kennis om de bedrijven waarin we investeren verder te helpen." Dat kennis ten minste zo belangrijk is als euro's, geldt ook voor de techbedrijven zelf. Zo ging het Amster damse Lepaya, dat voor be drijven online-opleidingen voor werknemers verzorgt, bewust op zoek naar een combinatie van investerings fondsen en gefortuneerde deskundigen die kunnen helpen bij verdere groei in Europa. De drie jaar oude start-up haalde in december 35 miljoen euro op bij een trits geldschieters, groot en klein. „Een bedrijf laten groeien is al complex", zegt oprichter René Janssen. „Dan kun je je maar beter laten adviseren door mensen die daarmee al ervaring hebben opgedaan. Mensen die op hun vakge bied echt tien keer beter zijn dan wij. Elk kwartaal leren we bij." De innovatieve start-ups worden de motor van de economie Daarbij moeten investeerders zich volgens GEC-analist Thomas Mensink steeds meer toeleggen op delen van de techsector, omdat de branche als geheel te groot is geworden. „Het is niet meer de nieuwe economie, het is dé economie, met allerlei stromingen die behoorlijk van elkaar verschillen." Focus Ook investeringsfonds DFF heeft zich nu toegelegd op één techrichting. „We be gonnen zonder een voorkeur voor een bepaalde sector", zegt Kerssemakers. „Maar ons hart en onze kennis ligt vooral bij onlinemarktplaat- sen. En focus helpt bij het zoeken naar kandidaten. Toch is het niet allemaal hosanna. De aandacht van geldschieters gaat vooral uit naar bedrijven die zich aan die opstartfase hebben ont worsteld, de opschalers. Het aantal investeringen in start ups stagneert. Dat heeft grote gevolgen. Volgens techbranchelobbyist Techleap groeit slechts één op de vijf Nederlandse start ups door naar gevestigde onderneming. In de VS is dat gemiddeld 60 procent. „Het is cruciaal voor Nederland dat techbedrijven de kans krijgen om zich verder te ontwikkelen", aldus Con stantijn van Oranje van Techleap. „Er moeten dit jaar cruciale stappen worden ge zet om dit waar te maken." Eenhoorns Zo zouden pensioenfondsen, die nu 0,01 procent van hun kapitaal via investerings fondsen in de techsector in vesteren, veel meer moeten doen. „Als ze maar 1 procent van hun kapitaal in tech zou den steken, wordt Nederland de grootste techinvesteerder van Europa." Ook de politiek moet zich volgens Van Oranje meer inspannen. „De ambities uit het regeerakkoord worden niet gehaald zonder effec tieve digitalisering en inno vatieve start-ups. Die wor den de motor van de econo mie. Het Nederlandse succes hangt af van onze capaciteit om de groei van dit soort bedrijven te faciliteren." Als dat niet lukt, kan op termijn de Nederlandse tech- machine gaan haperen. Men sink: „De start-ups van nu zijn de groeiers van morgen en de 'eenhoorns' (bedrijven die meer dan een miljard dollar waard zijn) over tien jaar. Maar dan moeten ze nu wel kansen krijgen." Èk Wf ÉL Geld-terug-garantie ✓Repatriëringsgarantie Omboekgarantie* 12 dagen Ierland, the Wild Atlantic Way 12 dagen Barcelona all-inclusive Andorra 12 dagen Rondreis Klassiek Italië, Amalfikust Venetië 12 dagen Rondreis Kroatië IA dagen Rondreis Griekenland Rondreis Klassiek Spanje en Andalusië Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! GO ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 - Constantijn van Oranje, Techleap Betaalbedrijf Mollie en berichtengigant Messa- gebird, beide gevestigd in Amsterdam, haalden elk 665 miljoen euro op. Vertrekdata: 11,25 apr/9,23 mei/ 6,20 juni/A, 18 juli 1 aug etc. Vertrekdata:25 apr 19,23 mei! 6,20 juni/A, 18 juli1 aug etc. Vertrekdata: 16 april 7,28 mei 18 juni 19,30 juli 120 aug etc. Vertrekdata: 11,25 apr 19,23 mei 6,20 juni/A juli/15,29 aug etc. Vertrekdata: 9,30 april/21 mei A, 18 juni/27 aug 10 sept etc. Vertrekdata: 2,16,30 apr HA, 28 mei/ll, 25 juni/20 aug etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden*Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exct. Calamiteitenfonds, reserveringskosten, consumenten bijdrage SGR e.v.t. brandstoftoeslag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 15