c Adri Totté en Diana van Damme gaan met pensioen ben in de 4 Voor Diana van Damme en Adri Totté nadert na 24 jaar het afscheid van de Hulster gemeente politiek. Een terugblik. Vierentwintig jaar is een lange tijd, met welke idealen en ideeën zijn jul lie destijds de politiek ingegaan? Van Damme: ,,Iets willen betekenen en het sociale: samen doen en mee beslissen- en denken over wat er te gebeuren staat. Dat was mijn drijf veer. Ik vind het iets toevoegen aan je leven en je ontwikkeling. Ik ben er trots op dat ik hier als de eerste vrou welijke wethouder veertien jaar heb gezeten." Totté: ,,En het is belangrijk dat je met je snufferd in de maatschappij staat. Dat je hoort wat er leeft. We zitten hier echt voor de inwoner. Kijk naar wat er allemaal gebeurd is in al die ja ren: de sportvoorzieningen, gemeen schapshuizen, scholen en de wegen in de hele gemeente zijn aangepakt. Ik kan zóveel opnoemen waar je vro lijk van wordt." Van Damme: ,,We hebben geen be oordelingsgesprek, zoals bij bedrij ven, wij hebben een beoordeling om de vier jaar door zo'n zeventwintig duizend man." Totté: ,,De burgemeester van Roosendaal zei onlangs: een dag niet gezeikt, is een dag niet geleefd. De verharding in de politiek is wel aan wezig, misschien heeft het ook met corona te maken. De manier van communiceren met elkaar is anders." Van Damme: ,,Als je kijkt van 1998 tot nu, is er verruwing. Toen waren er ook discussies, maar niet zoals nu. Ik denk dat social media daar ook een grote rol in spelen. Iedereen spuwt zijn gal vanachter een schermpje. Als er iets over het museum wordt gepu bliceerd en je ziet wat sommige men sen schrijven, doet dat weleens pijn. Omdat je er zelf zo positief in staat, om iets te kunnen betekenen." Totté: ,,Maar we hebben 27.500 in woners en als er honderd reageren, wat vinden die anderen dan? Je moet het altijd proberen te relativeren." vinden ze. foto anne hana Ik heb altijd gezegd dat ik geen meubelstuk gemeente Hulst Adri Totté vanaf 1 mei niet zoveel afspraken meer zullen zijn. Ik word 67 dit jaar, dus je moet ook een keer durven zeg gen: tot hier en niet verder. Ik heb al tijd gezegd dat ik geen meubelstuk ben in de gemeente Hulst. Je moet nieuwe mensen de kans geven om met frisse ideeën de zaak op te pak ken. Mijn vrouw stopt ook met wer ken, ik heb vijf kleindochters en een tje in Spanje: daar zou ik ook wel iets meer naartoe willen. Je moet nu al tijd schipperen om iets te kunnen doen. Ik zie wel uit naar die vrijheid." Van Damme: ,,Ik ga het ook wel mis sen. Maar in een zwart gat geloof ik niet zo, daar ben ik te positief voor van karakter. Mijn man is al langer Diana van Damme thuis, dan heb je ook zoiets van: ik ben 65, het is een keer goed geweest. Ik ga meer aandacht aan familie, vrienden en vriendinnen besteden." Totté,,Nee, je zit in die flow. Je blijft naar uitdagingen kijken om dingen op te lossen. Ook al is er af en toe een tegenvaller. Ik heb stoppen nooit écht overwogen." Van Damme: ,,Ik ook niet. Ik moest drie keer terug naar de raad om geld voor de verhuizing en verbouwing van het museum te vragen. Op mijn knieën. Dan dacht ik wel eens 'pot verdikke.' Maar aan de andere kant wil je dat museum daar hebben. Dan stop je niet. De drive is te groot. En als het dan opgelost is, ben je blij dat die oplossing daar is en kun je weer lachen nadien." Je staat tussen de mensen. Tijdens de Vestingfeesten gingen we ook drie dagen in klederdracht op pad met het college ook aangesproken in de winkel, men sen maken een praatje of vragen 'kun je hier niet eens iets aan doen?' Dat ga ik wel missen. Je staat tussen de mensen. Tijdens de Vestingfeesten gingen we ook drie dagen in kleder dracht op pad met het college." Totté: ,,En elk jaar met carnaval in een bepaald tenue met z'n allen!" Van Damme: ,,We samen naar de Buutreedners. Dan weet je dat er weleens op je staart wordt getrapt. En daar moet je ook tegen kunnen." ZATERDAG 12 FEBRUARI 2022 VL 'Je moet met je snufferd in de maatschappij staan' Sophie Stockman Hulst Het is daarom vast ook niet altijd makkelijk om wethouder te zijn. Hebben jullie de sfeer in de gemeen tepolitiek zien veranderen in de af gelopen jaren? Jullie zijn tot de verkiezingen nog actief en praten vol passie over pro jecten die nog komen, zoals bijvoor beeld de herinrichting van het cen trum van Hulst. Is het moeilijk om dat straks allemaal los te laten? Totté: ,,Ik denk er veel over na. Je ziet in je agenda hoeveel afspraken je in een week hebt. Dat zijn er nu tussen de 35 en 45. Ik sta er wel bij stil dat er Wethouders Adri Totté en Diana van Damme stoppen alle bei na bijna een kwart eeuw in de Hulster po litiek. Het is mooi ge weest na zoveel jaar, - Adri Totté, wethouder De CDA'er was twaalf jaar raadslid en vervolgens twaalf jaar wethouder. Daarvoor was hij 31 jaar manager bij PostNL. De inwoner van Sint Jansteen is ook al jaren voorzitter van VV Steen en actief in het bestuur van de carnavalsstichting Steen. Groot project: Den Dullaert Na jarenlang gesteggel met het toenmalige bestuur werd de ge meente in 2018 weer eigenaar van Den Dullaert. Het gemeen schapscentrum werd volledig hersteld. ,,Wat er nu staat, is echt iets om trots op te zijn. Het was een probleem en het heeft lang geduurd maar we hebben het opgelost." De Hulsterse was veertien jaar geleden de eerste vrouwelijke wethouder van Hulst. Voor ze wethouder werd, was ze al tien jaar raadslid namens de PvdA. Voor het wethouderschap was Van Damme directeur van twee basisscholen. Groot project: Nieuwe Bierkaai Moest het noordwestelijk deel van Hulst aantrekkelijker maken voor bewoners, bezoekers en ondernemers. Dat werd sinds 1996 in tien delen aangepakt en het einde is nu in zicht. ,,Ik ben blij dat het een cultuurhoek wordt aan de Bierkaai met de bioscoop, het museum en de bieb." Hebben jullie nooit overwogen om te stoppen? Beweegtoestellen uitproberen, ka nonnen afschieten of in een rubber bootje dobberen in de Bierkaai: jullie deden van alles en met zichtbaar veel plezier. Het wethouderschap heeft van jullie ook automatisch een publiek figuur gemaakt. Van Damme: ,,Je wordt inderdaad - Diana van Damme, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 129