Wethouder Ruissen gefrustreerd: 'Kleine groep houdt dit belangrijke project tegen' De Vogel smacht naar parkeerplekken c Motie tegen uitkleden OV 6 Impressie van masterplan Waterzande in Perkpolder. artists impression waterzande bv/lips PERKPOLDER De Bredabus (wéér) op het vinkentouw, Lijn 10 geschrapt, dus heel Hulst-Noord zonder openbaar vervoer. Alle Hulster partijen verzetten zich fel tegen het nog verder uitkleden van het OV. De provincie werkt aan een nieuwe aanbesteding voor het openbaar vervoer vanaf2024. Alle gemeenten mogen meepraten over de Regio nale Mobiliteitsstrategie (RMS). Hulst komt er bijzonder bekaaid vanafen dat doet zeer. ,,Het OV is al niet best, het wordt straks nog min der. Openbaar vervoer is een recht en onze reizigers zijn straks de dupe. Dat laten we niet gebeuren." De provincie kan een unaniem pro- In het plan staat de trein centraal. Leuk, maar dan moet je die wel hebben! test tegemoet zien. Wethouder Gino Depauw gaf al als voorzet dat burgemeester en wethouders van Hulst helemaal niet blij zijn met hoe het OV er na de nieuwe aanbesteding uit zal zien. ,,De reiziger mag er niet op achteruit gaan, maar als je ziet wat ze allemaal van plan zijn..." Volgens Ger van Unen (SP, tevens Statenlid) is het aanbestedingsbedrag voor het Zeeuwse OV net zo hoog als tien jaar geleden. Dan is het niet gek dat het OV minder wordt. De nieuwe aanbesteding is gewoon een verdere uitkleding van het OV. In het mobiliteitsplan staat de trein centraal. Leuk, maar dan moet je die wel hebben!" De Bredabus, die al minstens drie keer ter discussie heeft gestaan de laatste jaren, is een van de grootste zorgenkindjes. Die verbinding waarvan ontzettend veel Zeeuws- Vlaamse studenten die in Brabant studeren afhankelijk zijn, dreigt uitgekleed te worden. Het is dan ook een dure buslijn. Van het jaar lijkse provinciale budget van 15,7 miljoen gaat nu al 1 miljoen naar de Bredabus en dat wordt 1,6 miljoen. Een leuke besparing zou zijn om de bus maar tot Antwerpen Linkeroe ver te laten rijden en daarna moe ten de studenten maar zorgen dat ze met de metro naar het treinsta tion van Antwerpen komen en daar de trein nemen. Volgens de com missieleden een 'zoek het maar uit'-oplossing. Volgens Depauw kan deze optie alleen als de OV-jaarkaart dit toelaat. ,,Anders moet die Bredabus gewoon blij ven." Lijn 10 (Van Terneuzen naar Hulst via Kloosterzande) gaat ver dwijnen. Dat houdt in dat straks heel Hulst-Noord verstoken is van openbaar vervoer. Dit is voor dorps bewoners op die route al een ramp, maar ook Waterzande (Plan Perk- polder), toch een toeristisch pro ject, is dan niet te bereiken met de bus. De commissieleden waren unaniem en hard in hun bewoor dingen. ,,Geen gegoochel met hal tes, geen verdere uitkleding van het openbaar vervoer. Om de provincie hiervan te doordringen, wordt een gezamenlijke motie voorbereid die in de komende raadsvergadering wordt ingebracht. De verkoop van woningen en appartementen in Plan Perkpolder loopt goed, de ontwikkelaar wil vooruit, de gemeente Hulst ook. Maar juridische procedures van Stichting Schone Polder (SSP) vertragen het project. Dat frustreert wethouder René Ruissen. Alle vergunningen zijn aange vraagd en grotendeels verleend, maar het woon-, natuur- en re creatieproject kan niet doorsto men vanwege juridische proce dures, aangespannen door Schone Polder. Ruissen: ,,Het is bijzonder jammer dat een project van deze omvang en importantie voor de hele gemeente zo wordt opgehouden door een kleine groep." Er zijn al ruim vijftig woningen en appartementen uit Plan Perk- polder verkocht, de verkoop voor appartementen in een derde complex zal snel volgen. In april begint de aanvoer van grond voor de ophoging van de Westelijke Perkpolder en de aannemer wil voor de zomervakantie beginnen met de aanleg van de eerste infra structuur in het gebied. SSP is naar de Raad van State gestapt om de bouw van de eerste woningen tegen te houden. Tot die tijd mag niet gebouwd wor den. Ook loopt er een procedure over de natuurwetvergunning. De anders immer zo rustige Ruis- sen stak zijn frustratie en die van de rest van het college niet onder stoelen of banken. ,,Het is pijnlijk dat de voortgang zo wordt belem merd en dat er veel tijd, heel veel geld en energie moet worden ge stopt in de verdediging van het project." Wethouder Ruissen stelt dat procederen een recht is wat altijd wordt gerespecteerd. „Boven dien", zegt hij ,,zijn wij gesterkt in de overtuiging dat Plan Perk- polder een breed draagvlak heeft." Een buurtbewoner vocht deze week in Den Haag het bestem mingsplan aan dat de gemeente Hulst heeft gemaakt voor het par keerterrein. De gemeenteraad kwam De Vogel tegemoet, omdat in de vakanties en in de zomer de ber men rond het recreatiepark vol staan met auto's. Die zijn van gas ten die te vroeg arriveren of na het uitchecken nog naar het zwembad willen, ofvan bezoekers van buiten die alleen komen om te zwemmen. Hulst vond de verkeersituatie on veilig geworden. In oktober vorig jaar stelde de gemeenteraad een be stemmingsplan vast. Daarin zit niet alleen de aanleg van het parkeerter rein, maar ook de bouw van een op slagloods en een plek waar snoeiaf- val mag worden opgeslagen. Berg compost De buurtbewoner die er zo'n ze ventig meter vandaan woont, maakt zich zorgen. Volgens hem kan de opslag van snoeiafval ge makkelijk een stinkende berg com post worden. Hij vindt dat het ge bouw de landschappelijke open heid aantast. Hij is er ook niet tevre den over dat het gebouw zo'n beetje overal op het grote terrein mag worden neergezet. En hij verwacht ook overlast van parkeerders. Dit leek voorzieningenrechter Rosa Uylenburg niet waarschijnlijk. ,,Ze parkeren toch niet voor zijn deur'', vroeg de rechter aan de advocaat van de omwonende. Zelf was de man er niet. DONDERDAG 10 FEBRUARI 2022 VL Heel Hulst op de bres voor de bus Sheila van Doorsselaer Hulst - Ger van Unen, SP Hulst - Sheila van Doorsselaer HENGSTDIJK Eigenaren Mieke van den Bosch en Jimmy van Wabeke van re creatiecentrum De Vogel in Hengstdijk willen zo snel moge lijk beginnen met de aanleg van een parkeerterrein aan de over kant van de Vogelweg. Het ze brapad naar de overkant ligt er al, maar het parkeerterrein kan er pas komen als de Raad van State het licht daarvoor op groen zet. De voorzieningenrechter doet over een paar weken uitspraak. - Adri Klinkenberg HnmHRnl Recreatiecentrum De Vogel zit dringend verlegen om meer par keerruimte. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 52