Tennisclub ziet kansen door komst jonge bewoners c 'Groot gat geslagen in de ontwikkeling van jong talent' 6 't Beest ontwaakt. Na twee jaar waarin bijna niks mocht, staan ze bij het poppodium in Goes te springen om weer leuke dingen te gaan doen. Daarbij is veel aandacht voor jongeren. Neem de dj-school die na de meivakantie weer van start gaat. Twee zeer succesvolle edities waren er ge weest toen het coronavirus de cul turele sector bijna twee jaar gele den lamlegde. In Chris Smith alias dj Vindictiv heeft 't Beest een nieuwe docent gevonden. Hij zegt voort te willen borduren op de ba sis die in het verleden is gelegd, maar doet het uiteraard op z'n ei gen manier. Daarbij heeft hij de nodige ervaring, want hij geeft al jaren dj-lessen op scholen. ,,Ik ga straks gewoon proeven waar de leerlingen behoefte aan hebben. De één wil misschien de nieuwe Armin van Buren worden, de an der liever een Feest-dj. In dat geval zoeken we gewoon het midden op. We gaan in elk geval alle creativi teit van de deelnemers aanspo ren.'' Murw gebeukt Smith zegt dat de creatieve sector aardig is murw gebeukt de afgelo pen twee jaar. Er is in zijn ogen een enorm gat geslagen in de ont wikkeling van jong muzikaal ta lent in Zeeland. ,,Nu we weer din gen mogen doen, moeten we echt doorpakken.'' Daar is Marianne Verburg het mee eens. Zij is sinds anderhalf jaar muziekprogram- meur bij 't Beest en in die hoeda nigheid ook verantwoordelijk voor de educatieve projecten voor on der meer jongeren. ,,Er zwerft zo veel talent rond in Zeeland. Het is goed om nu te laten zien dat wij er nog zijn.'' Dat doet 't Beest niet alleen met de dj-school. Ook het project Popaanzee Kickstart gaat op 23 fe bruari weer van start in het pop podium aan de Beestenmarkt. Elke maand is er een jammsessie, waar bij steeds een andere Zeeuwse band of artiest als host optreedt. Jongeren met en zonder ervaring kunnen lekker komen meespelen of zingen. En dat helemaal gratis. ,,Maar wie voor het eerst komt en alleen maar wil kijken, is net zo welkom'', benadrukt Verburg. ,,Ie- dereen mag doen waar hij of zij zich prettig bij voelt.'' Het project wil een springplank zijn voor ta lent in Zeeland. Bij de komende editie in Goes is zangeres Ysa (Isa- belle van Beek) de host. Kickstart loopt overigens niet alleen in 't Beest, maar ook in De Spot in Mid delburg. Maar niet alleen muzikaal talent wordt door 't Beest in de spotlights gezet, ook de technici komen aan de beurt. ,,Dat is mis schien wel het mooiste beroep van de wereld'', zegt Verburg. De cul tuursector in z'n algemeenheid is hard op zoek naar nieuw technisch Onze sector heeft nu lang genoeg achteraan in de rij gestaan talent, maar ook de techniekgroep van 't Beest kan nieuwe vrijwilli gers gebruiken. Op 20 februari kan iedereen tijdens de open dag 'Life On Stage' komen proeven aan het vak. Technici laten die dag alle as pecten van licht- en geluidstech niek zien en tonen het verschil dat techniek maakt tijdens een live-optreden. Meer informatie over alle genoemde activiteiten is te vinden op de website van 't Beest. Los van deze educatieve projec ten is ook het 'gewone' pro gramma van het podium weer uit de startblokken gekomen. In de filmzaal worden weer films ge draaid en er zijn ook optredens. Maar het is allemaal nog een bé- tje met de rem erop. ,,In een zaal waar normaal gesproken meer dan vierhonderd mensen passen, kun nen we er nu maar 66 kwijt van wege de anderhalve meter en dan moeten ze ook nog zitten'', zegt Verburg. ,,Daarmee krijg je nooit de sfeer die je zou willen. We ho pen dat er snel weer versoepelin gen komen.'' Smith knikt: ,,Onze sector heeft nu lang genoeg achteraan in de rij gestaan. Mensen snakken er bo vendien naar. Ook de mensen uit de zorg, waar we het onder meer voor hebben gedaan, willen weer lekker naar het theater of een con cert.'' LTC Noord-Beveland heeft naast de oude voetbalvelden aan de Galge- dijk bij Kortgene een complex lig gen met twee gravelbanen, een oe fenmuur en een kantine. ,,Als daar naast de tennisbaan jonge mensen komen wonen, hebben we daar op zich natuurlijk geen bezwaar tegen. Dat zijn potentiële leden", zegt se cretaris Eelco Janssen. Meer nieuwe leden zou voor de vereniging alleen maar gunstig zijn, want LTC Noord-Beveland wil vooruit. ,,We hebben plannen om daar tot een paar padelbanen te ko men. Daar is ruimte voor en er is op Noord-Beveland nog geen enkele padelbaan", zegt Janssen. Padel is een snel opkomende sport. Het is een mix van tennis en squash en wordt gespeeld in een kooi met gla zen wanden. Alleen kost het aan leggen van dergelijke banen veel geld en daar zou de hulp van de ge meente wel zeer welkom bij zijn. De vereniging heeft inmiddels een brief geschreven aan de ge meente over de plannen. Want hoewel het plan kansen biedt, is ruim honderd kleine huisjes als buren krijgen natuurlijk niet niks. De helft van deze huisjes is bedoeld voor de verhuur aan starters en spoedzoekers. De andere helft is be doeld voor de tijdelijke werkne mers van verschillende grote Noord-Bevelandse bedrijven. En dat brengt nogal wat met zich mee. Autoverkeer bijvoorbeeld en een heel andere dynamiek op het com plex. Dat vraagt om aanpassingen van bijvoorbeeld de Galgedijk, maar ook op het gebied van toe zicht. Janssen: ,,En we hopen wel dat de natuurwaarden van alle groen wat daar omheen staat be houden blijft. We hebben een ten nisbaan midden in de natuur en dat waarderen we erg." De dorpsraad We hebben een tennisbaan midden in de natuur en dat waarderen we erg van Kortgene heeft nog niet inhou delijk gereageerd op de plannen. Het bestuur praat waarschijnlijk volgende week over het initiatiefen komt daarna met een reactie. Het voormalige voetbalcomplex is momenteel een troosteloos ge heel. Het toegangsweggetje (dat ongetwijfeld goede tijden heeft ge kend) is helemaal kapotgereden na grondtransporten en staat vol plas sen. De parkeerplaats, waar ook de tennissers gebruik van maken, wordt gebruikt als opslagplaats door de gemeente. Er staan contai ners, ligt overbodig geworden ma teriaal en op het complex zelfis een grote berg grond neergestort. Op het rek waar vroeger de sporters hun tas konden zetten, ligt wat af val. De klimop neemt inmiddels bezit van het hout en hoewel de doelen nog overeind staan, rotten de netten langzaam maar zeker weg. DONDERDAG 10 FEBRUARI 2022 SD Poppodium 't Beest ontwaakt Rob Paardekam Goes - Chris Smith, docent dj-school KORTGENE Het is een mooie kans. Zo denkt LTC Noord-Beveland nu over het plan om tiny houses te bouwen op het voormalige voetbalcom plex in Kortgene. Een kans op meer leden én de kans op inves teren in deze plek. - Eelco Janssen - Melita Lanting Chris Smith en Marianne Verburg in 't Beest. Ze zorgen de komende maanden voor vertier voor jongeren. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 49