15 Goeden Voormalig trainer Groene Ster maakt uitstapje naar veldvoetbal Hoek later zaterdag later respectieve- lijk DVS'33 en Sparta Nijkerk teais die nog kans maken op de eerste periode. Om die reden moet er in wedstrijden waar mogelijk een periodetitel op het spel staat gelijktijdig wor den afgetrapt. De bal rolt om 15.00 uur. Wedstrijd verplaatst De wedstrijd in de tweede klasse tussen FC Axel en De Meeuwen gaat zaterdag niet door. Het duel wordt ingehaald op dinsdagavond 22 februari. Het afgelopen weekend zijn ook de nodige wedstrijden af gelast vanwege coronabesmet tingen en het slechte weer. Veel duels wor den deze maand doordeweeks ingehaald. Kloetinge verrast met de aanstelling van een nieuwe assistent-trainer. Hicham Benhammou, die zijn sporen vooral in het zaalvoetbal heeft verdiend, wordt komend seizoen de rechterhand van hoofdtrainer Jurriaan van Poelje. Het eerste contact tussen Van Poelje (45) en de 37-jarige Benhammou da teert van hun tijd bij respectievelijk VC Vlissingen en Groene Ster Vlissingen. ,,We hadden toen veel contact over spelers die bij beide clubs speelden'', vertelt Van Poelje, die nu nog trainer is van Baronie. ,,We hadden een klik en hebben daarna regelmatig met een kop koffie erbij over voetbal gesproken. Hi cham heeft in Nederland en Indonesië op hoog niveau gewerkt. Ik wilde graag iemand naast me die wat nieuws toe kan voegen.'' Vooral vanuit het zaalvoetbal dus, want in die sport heeft Benhammou de afgelopen tien jaar veel ervaring opge daan. De oud-voetballer van Tholense Boys begon in 2012 als coach van Groene Ster Vlissingen en promo veerde in zijn eerste seizoen met de club naar de eredivisie. In maart 2017 begon hij aan zijn eerste van twee avonturen in Indonesië, waar hij lands kampioen werd met Vamos Mataram FC. Tussendoor was Benhammou doen. Dat heeft me ook wel getrig- gerd.'' Ander soort kwaliteit Van Poelje is blij met het jawoord van Benhammou. ,,Ik heb ook met Erwin van der Woerdt gesproken, die nu as sistent is van Marcel Lourens. Dat was een prima gesprek, Erwin en ik zijn oud-ploeggenoten. Maar hij maakt nu al onderdeel uit van de huidige groep. Ik wilde echt iemand die wat nieuws kan toevoegen. Een ander soort kwali teit. Hicham is succesvol geweest in het zaalvoetbal, is in die sport hoofdcoach en heeft altijd op een hoog niveau ge werkt. Ik vind hem een persoonlijk heid, een winnaar. We gaan op basis van gelijkwaardigheid werken, dat doe ik altijd. Al blijf ik uiteindelijk wel de eindverantwoordelijke.'' Benhammou: ,,Jurriaan zei: ik wil ook beter worden en ik denk van jou te kunnen leren. Dat vond ik wel mooi. Voor mij geldt hetzelfde. Ik hoop dat het een win-winsituatie wordt. Ik denk dat genoeg facetten die ik heb dooront wikkeld in het zaalvoetbal, gekopieerd kunnen worden naar het veldvoetbal. In mijn tijd als leerling van het CIOS heb ik jaren geleden mijn diploma UEFA C gehaald. In het nieuwe seizoen wil ik nu ook UEFA B gaan volgen. Ook daar ga ik niet slechter van worden.'' Marcel Lourens stopt aan het eind van dit seizoen maar blijft wel behou den voor de club. Bij Kloetinge hopen ze de huidige assistent-trainer Erwin van der Woerdt ook volgend jaar bin nenboord te houden. coach van de inmiddels ter ziele gegane topclub 't Knooppunt, sinds december is hij interim-coach van Tigers Roer mond. Overtuigd geraakt De Tholenaar bekent dat hij lang na heeft moeten denken over het aanbod van Kloetinge. ,,Jurriaan heeft me vijf jaar geleden ook al eens benaderd om assistent te worden bij Baro nie", legt Benhammou uit. „Dat heb ik toen niet gedaan. Nu heb ik lang nagedacht over de vraag waarom ik het wel of niet zou moeten doen. In het zaalvoetbal heb ik in de top gewerkt en daar liggen nog ambities. Ik ben nu coach van Tigers Roer mond. Of ik dat na de zo mer nog ben is nu nog niet duidelijk, maar het zaalvoetbal is te com bineren met het veld voetbal. Het gaat vooral om timema- nagement. Daar heb ik al behoorlijk wat ervaring mee.'' Uiteindelijk be sloot hij op het aan bod van Kloetinge en Van Poelje in te gaan. ,,Omdat ik benieuwd ben wat het me als trainer/coach gaat brengen'', aldus Benhammou. ,,Ik hoop een toegevoegde waarde te kunnen zijn voor het team. Ik ben echt over tuigd geraakt door de mensen bij Kloe tinge en Jurriaan. Als ik iets in het veld voetbal zou gaan doen, dan wilde ik dat niet op een lager niveau doen. Kloe- tinge is heel ambitieus. Het ver haal dat ze me vertelden klonk heel goed. Deze club heeft echt wel een plan." Benhammou was on langs toeschouwer tij dens het oefenduel tussen Kloetinge en Hoek. „Toen heb ik gezien dat er wel muziek in deze ploeg zit. Mijn kennis bin nen het veldvoet bal is eigenlijk vrij basaal. Ja, ik vind er wat van, zoals zo veel mensen. Ik krijg nu de kans om mee te kijken, om te ontdekken of het iets voor mij is. Wat heb ik te verliezen? Ik ben heel ambi tieus ingesteld en ga me hoe dan ook ontwikkelen. Bij Kloetinge wil den ze heel graag dat ik dit ging DONDERDAG 10 FEBRUARI 2022 Benhammou wordt nieuwe assistent onder Van Poelje VOETBAL Hicham Benhammou tijdens zijn tweede periode in Indonesië, als coach van Bintang Timur Surabaya. foto bintang timur surabaya Barry van der Hooft Kloetinge ^-Jurriaan van Poelje is komend seizoen trai ner van Kloetinge. foto JOYCE VAN BELKOM O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43