2 10 voedsel onderste steen moet boven Opinie in de krant Brief van de dag Quote van de week Het is iets magisch, hier droomde ik al van als kind Ik ben ervan overtuigd dat Nederland één van de veiligste landen is qua De Groenten en fruit zijn nog nooit zo gezond geweest als nu LEZERSBRIEVEN Wat een tragische apotheose nu blijkt dat de bevrijding uit de put voor kleuter Rayan te laat kwam (krant, 6 februari). Na vijf dagen leven tussen vrees en hoop wordt helaas het eerste bewaarheid. Wel licht kunnen ook wij, waar nodig, mensen uit de put helpen. Die kan toch niet zo diep zijn dat ze niet bereikbaar zijn? Wim Sanderse, Grijpskerke Heb me mateloos geërgerd aan de column van Hugo Borst over Mo Ihattaren (krant, 31 januari). Je hoeft niemand te vertellen dat Mo Ihattaren het tot op heden ver knald heeft als het gaat om het ontwikkelen van zijn voetbal talenten. Daar zijn redenen voor aan te dra gen die Hugo Borst ook noemt in zijn column. Niet iedereen is ech ter op 17-jarige leeftijd mentaal zo sterk als Hugo Borst, die ongetwij feld probleemloos over alle tegen slagen - zoals die Mo Ihattaren zijn overkomen - zou hebben heenge stapt. Ik weet dat je als columnist door gaans niet de bedoeling hebt ob jectief te zijn. Je persoonlijke me ning weegt zwaar, maar je kunt wel rekening houden met de mo gelijk kwalijke gevolgen die je co lumn voor iemand kan heb ben. Wat Hugo Borst hier in feite doet, is Mo Ihattaren, die onge twijfeld kennis zal nemen van de inhoud van zijn column, nog eens fijntjes de grond intrappen. Fijn Hugo Ruud Schaier, Goes Ik ben ervan overtuigd dat Neder land één van de veiligste landen is qua voedsel. Iedere fruitteler of ak kerbouwer doet zijn best om zijn producten met de beste zorg in de markt te zetten. En zet zich in om met minimaal gebruik van be strijdingsmiddelen te produceren. Regels voor voedselveiligheid en voedselkwaliteit zijn voor alle lan den van de Europese Unie gelijk. Ze staan in de Algemene Levens middelen Verordening. (ALV) Wanneer ik in de super markt loop en sperziebonen uit Egypte zie liggen, blauwe bessen uit Zuid-Afrika, appels uit Chili, tomaten uit Marokko en peultjes uit Senegal, vraag ik me af of die producten ook voldoen aan de re gels van de ALV. Ik weet dat je als columnist doorgaans niet de bedoeling hebt objectief te zijn Zouden consumenten die deze producten achteloos in hun win kelmandje leggen zich afvragen of deze producten wel veilig zijn? Zouden deze consumenten überhaupt wel kijken waar deze vandaan komen? Ik wel. Ik laat ze daarom liggen en kies voor Neder landse groenten en fruit. Lia de Bree, Sluis Ik ben bijna 84 jaar en 50 jaar fruitteler geweest. Als ik dood ga zal ik wel bij het chemisch afval worden gedumpt. Ik reageer op de angstaanjagende artikelen over gif in groenten en fruit (krant, 29 ja nuari). Wij worden allemaal gek gemaakt. Groenten en fruit zijn nog nooit zo gezond geweest als nu. Zestig jaar terug waren de ge wasbeschermingsmiddelen breedwerkend. Van paration ging bijna alles dood. De moderne mid delen zijn veel en veel milder en alles is erop gericht om de natuur lijke vijanden te sparen. Alle groenten en fruit moeten be schermd worden tegen schadelijke insecten en schimmels. Ook biolo gische gewassen worden bespoten en dat kan ook niet anders. Als ik een kool plant in mijn tuin wordt hij opgevreten door de rupsen en vies gemaakt door luis. Dus koop ik maar een puntgave biologische kool die 'niet gespoten' is. U ge- looft het ik niet. Jan Luteijn, Breskens Ik ben er van overtuigd dat wij in Zeeuws-Vlaanderen langzaam worden vergiftigd door al het gif dat uit Antwerpen afkomstig is, en zich door de Westerschelde ver spreidt. Wie weet hoeveel PFAS en PFOS wij al met zijn allen in ons bloed en de rest van ons lichaam hebben. Niemand die dit weet. De heer Scheerders weet nu echter hoe laat het is (krant, 22 januari). Wij en de rest van de Zeeuws- Vlaamse bevolking hebben recht op een eerlijke verklaring van onze dagelijkse bestuurders. De provin cie en gemeenten zijn verant woordelijk voor de gezondheid en welzijn van alle inwoners van Zee land. Ik roep deze bestuurders op om zo goed en eerlijk mogelijk de stand van zaken openbaar te ma ken. En geen achterkamertjespoli tiek. Ik wacht af wat er naar buiten zal komen. De onderste steen moet boven. Erik Vervaet, Vogelwaarde Rekeningrijden Ook het nieuwe kabinet weet niet dat rekeningrijden sinds 14 maart 2003 bestaat in Nederland. Reke ningrijden is op gedeelten van de N62 vanaf Terneuzen naar Bors- sele vv. van toepassing. Vanaf HM bordje 34.6 Li bij Borssele tot HM bordje 20.2 Li bij Terneuzen. Over beide gedeelten betalen auto's, motorfietsen, vrachtauto's en lijn bussen tol. Als men over beide ge deelten van de N62 rijdt, is het niet mogelijk deze tussentijds te verla ten, erop te komen of te keren. Beide gedeelten hebben overdui delijk de kenmerken van een tol weg. Dat de Westerscheldetunnel in beide gedeelten van de N62 ligt, is niet relevant. Elk gedeelte van de N62 is 13,5 km lang. Dit is 5: 13,5 0,37 eurocent/km. Dit kabinet zou zich diep moeten schamen om publiekelijk (22 januari) mede te delen dat rekeningrijden in 2030 wordt ingevoerd. Het bestaat al ja ren. Het is de hoogste tijd dat reke ningrijden op gedeelten van de N62 wordt opgeheven. Hans Kraak, Zaamslag DONDERDAG 10 FEBRUARI 2022 GO Deze krant wil een podium zijn voor opinies in en over Zeeland. Personen en organisaties die in een betoog van maximaal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet gegarandeerd. Daarom is het goed de contouren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Ozcan Akyol Akyol De kritiek van Özcan Akyol op het boek De zeven vinkjes van Joris Luyen- dijk mag dan wel een kern van waar heid bevatten, dat neemt niet weg dat Luyendijk volgens mij gelijk heeft als hij beweert dat de lakens in Nederland worden uitgedeeld door witte, hoog opgeleide mannen (krant, 8 februari). Luyendijks beschrijving van de huidige elite doet me zelfs denken aan de achttiende-eeuwse 'pruikentijd', toen machtige, witte regenten elkaar de lu cratieve banen toeschoven. Slechts heel af en toe werd er iemand met minder 'vinkjes' tot hun groep toegela ten. Net als nu, zoals blijkt uit het feit dat een 'twee-vinker' als Akyol in de door witte mannen gedomineerde me dia alle gelegenheid krijgt zich te pro fileren. Of dit te maken heeft met re pressieve tolerantie, is niet duidelijk maar doet er ook weinig toe. Het machtsmonopolie van de 'zeven-vin kers' wordt er in elk geval niet door aangetast. Albert Kort, Kapelle Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. - Lia de Bree, Sluis - Erik Vervaet, Vogelwaarde - Jan Luteijn, Breskens Rayan Column Gewasbeschermingsmiddelen 1 S^SS, Mo Ihattaren -j p*t *5».- De begrafenis van Rayan. FOTO AP Gewasbeschermingsmiddelen (2) PFAS (7)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38