Angela Met een borreltje erbij ging het nog net bij Beau •5 24 Nu heeft Flip geen pijn meer KIJKT TV Als ik aan Willibrord Frequin denk, zie ik al tijd een wapperende beige trenchcoat voor me. Met in die regenjas een man met een grijzende krullenbol die de schlemiel van de buurt op de hielen zit en onophoudelijk dingen als 'vind je dat normaal dan, hè' roept. Maar die ondertus sen ook nauwgezet de camera in de gaten houdt, of die de actie goed in beeld brengt. Ik heb geen idee of dit een bestaande scène is uit De Week van Willibrord. Dikke kans zelfs dat dit iconische beeld alleen maar in mijn hoofd bestaat, als samenklontering van tientallen van zulke scè nes. Maar u herkent het vast: onze vaderlandse on- rechtbestrijder, immer klassiek gekleed, die de ge wone man te hulp schiet, omdat die bot vangt bij de bestaande instanties. Hij is de grondlegger van confrontatie-tv, veelvuldig gekopieerd, maar de nieuwe Willibrord zat er nooit tussen. 80 is hij inmiddels. De duvel is oud, ja. En broos, zo bleek dinsdagavond aan tafel bij Beau, waar hij zat om de biografie te promoten die zijn Brand punt-pupil Fons de Poel over hem heeft geschre ven. Vasculair parkinsonisme, hartfalen, somde echtgenote Gesina op, corona had ook niet gehol pen. Willibrord had de hele dag op bed gelegen om fysiek in staat te zijn er te zitten, vertelde hij met zachte, maar nog altijd onmiskenbare Frequin-in- tonatie. Het laatste restje kracht haalde hij uit een jenever met ijs. Volgens hem werkte dat net zo goed, of zelfs beter dan twee aspirientjes. Beau vatte het samen als 'het vuur zit nog in je oogjes'. Het gesprek ging natuurlijk over de hoogtepun ten uit zijn lange loopbaan, de methode-Frequin, die kortweg behelsde dat hij zijn opponenten let terlijk klemzette. Zijn reputatie als vrouwenjager kwam langs, net als zijn favoriete kroegen in Het Gooi. En passant kreeg de kijker een glimp van het verlegen jochie dat hij vroeger was, dat werd on derschat door zijn ouders. Het ging over, hoe kan het anders, de dood die niet ver meer is. Hij denkt wel eens aan euthanasie, bekende Willibrord. Maar dan kon hij Beau niet meer kijken en er waren nog zoveel andere pro gramma's die hij niet wilde missen, net als zijn familie, dus hij schoof de beslissing nog maar even voor zich uit. Hoogtepunt van het gesprek was een videoboodschap van premier Mark Rutte, waarbij Willibrord het niet droog hield. Daar zat niet die karikatuur in de regenjas uit mijn herinnering, daar zat een kwetsbare man aan het einde van zijn leven. Een geboren tv-maker die kan terugkijken op een bijzonder oeuvre. Die niet eerst dood hoeft te gaan om de eer te krijgen die hem toekomt. Zoveel collega's kunnen hem dat niet nazeggen. Maar Willibrord was en is dan ook een aparte. Quote van de dag Geen extra shows Garrix op Kingsland STUDIOSHOWS PRODUCENT ROB VAN DER VLEUGEL VOELT Lego? Ballonnen? Dominosteentjes? Producent Rob van der Vleugel ziet er magie in voor een televisieprogramma. Net als in de socialemediaquiz Volg je me nog? ,,Weet jij nog wat je gepost hebt?'' e deuren van studio 1 zijn her metisch afgesloten. Slechts een enke ling in het Ende- molShine Neder land-gebouw, vlak naast de Johan Cruijff Arena, heeft toegang met een pasje. Zojuist is de airco getest. Opdat deze straks bij de opnames niet ineens de dominosteentjes omver blaast. ,,Ik heb er zelfs een beetje buikpijn van. Er is drie dagen gebouwd. Er zijn trainingssessies geweest. We zijn volop bezig'', glimlacht Rob van der Vleugel. De Managing Director van Ende- molShine Nederland, een van Neer- lands grootste producenten op het gebied van amusement, zit op zijn werkkamer. Rechts van hem hangt een groot scherm met daarop de ont wikkelingen van Big Brother. Van der Vleugel zit tamelijk ver weg van de studio die momenteel gereed ge maakt wordt voor Domino Challenge. Toch is de spanning ook hier voel baar. ,,Domino Challenge is een mega project waarbij we ontzettend zorg vuldig moeten zijn. De grootste angst: dat er steentje valt, en je weet: dat valt dan meestal niet alleen, en vaak ook op plekken waar je daarna nauwelijks meer bij kan.'' We spreken Rob van der Vleugel (58) midden in een achtbaan van drukte. Samen met RTL werkten hij en zijn team meer dan een jaar aan Volg je me nog?, een socialemedia- familieprogramma dat vanavond af trapt op RTL 4. Daarnaast ontwik kelde de producent de studiopro gramma's Domino Challenge en Blow Up - maar daarover later meer - en Race om de ringen, een avonturenpro- gramma dat ze samen met het pro ductiebedrijf van Beau van Erven Dorens hebben ontwikkeld en gaan produceren. Samen met zes verloofde koppels reist Beau in een spannende race dwars door Jordanië. ,,Wat daar allemaal voorbijkomt, je gelooft het niet. De omstandigheden in som mige gebieden zijn extreem hard, Ik ben maar we gaan het echt doen.'' Rob van der Vleugel voelt zich thuis in de wereld van het amusement. De betovering van televisie, van het ma ken en creëren, het zat er vroeg in. Bij het kijken naar de Nederlandse jeugdserie QQ de Willem Ruis Show, maar ook Sonja en later Idols, Expeditie Robinson en All You Need Is Love. „Televisie is magie, nog steeds. Hoe van een idee een televisiepro gramma wordt gemaakt, dat proces, dat is pure sensatie'', zegt de man die ooit - vraag niet waarom - economie ging studeren, tussentijds stopte en uiteindelijk voor International Ma nagement koos. Het kwartje viel pas toen hij op een zaterdagmiddag een telefoonklus deed achter de schermen bij een televisiepro gramma. ,,Mensen kon den bellen over de Vrij williger van het Jaar. Ik vond het fantastisch. Ik ben nooit meer wegge gaan uit de media Selfmade Het was het begin van een lange loopbaan, die begon als redacteur bij de Tros. Hij trad in dienst bij het pro ductiehuis Endemol - destijds van Joop van den Ende en John de Mol - dat (zonder de twee) al lang is opgegaan in En- demolShine Nederland. De selfmade man was eindredacteur, uitvoe rend en gedelegeerd producent en heeft nu de leiding over het pro ductiebedrijf. ,,Ik ben onderaan begonnen en heb zoveel vrijheid en kansen gekregen." Het productiehuis behoort, op het gebied van amusement, tot de top in Nederland. Met succestitels als All You Need is Love, Miljoenen jacht, Big Brother, De Erfgenaam, Eén tegen 50, Lego Masters en recent Chantal's Pyjama Party. ,,Ik heb vrij kort met John de Mol ge- onderaan begonnen en heb vrijheid en kansen gekregen - Patrick Martens opende gisteren Koffietijd met het nieuws dat Flip, de hond van Lo- retta Schrijver, was overleden. De hond was vaak te zien in het programma. DONDERDAG 10 FEBRUARI 2022 PC MUSICAL Stage Entertain ment moet door de lockdown van december en de theaterrestric ties die nu gel den, zo'n 50.000 klanten teleur stellen die een kaartje hadden voor The Sound of Music. Het lukte niet om ex tra voorstellin gen in te plan nen. FESTIVAL Martin Garrix geeft op 27 april zijn eerste optre den in Nederland in ruim twee jaar. De dj sluit op Koningsdag Kingsland in Am sterdam af. Het is de eerste keer sinds 2019 dat Kingsland weer kan doorgaan. 'Van idee naar tv-programma, dat is pure sensatie Dennis Jansen - Rob van der Vleugel, producent Tijl Beckand, Nynke de Jong en Ruben Ni- colai. Chantal's Pyjama Party en Big Brother. FOTO'S RTL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24