Vrouwen naar de relayfinale c Sjinkie Knegt klaar op individueel toernooi na nieuwe penalty 20 OLYMPISCHE WINTERSPELEN BEIJING Voor Sjinkie Knegt zit het individuele toernooi erop. Hij is dan wel in topvorm, maar achter zijn naam staat op de lijst met uitslagen op twee afstanden een penalty. Soms is hij opvallend opvliegend. Is Sjinkie Knegt het ergens niet mee eens, laat hij dat meteen weten. En als hij baalt dan baalt hij. Maar giste ren stond de shorttracker opval lend berustend en mat in de cata comben van de Capitol Indoor Arena, zijn individuele short- tracktoernooi zit erop. Succes bleef uit. „Gewoon jammer." Hij, de man die door bondscoach Jeroen Otter voor de opening van de Winterspelen nog werd om schreven als 'messcherp', die zelf na zijn 1000 meter een paar dagen geleden aangaf dat zijn kansen op de 1500 meter groter zijn en vol vertrouwen sprak over zijn vorm die de afgelopen weken alleen maar toenam. ,,Ik kom gewoon niet aan schaatsen toe", zegt hij. Uitgeschakeld in de halve finale met een penalty, die hij bij het te rugzien van de beelden zelf ook als terecht beschouwde. Liever alles of niets poging dan alleen meerij den. „Vierde plek is sowieso niks." In het voorseizoen won hij brons bij de wereldbeker in Dor drecht, op de 1500 meter, de af stand van gisteren. Het was zijn eerste medaille in jaren, sinds zijn zware brandongeluk drie jaar gele den. Hij komt ook van ver. Vier jaar geleden was hij topfavoriet, na de weg die hij de afgelopen jaren aflegde is het al bijzonder dat hij op de Spelen staat. ,,Ik haalde één medaille in het voorseizoen, maar dat wil natuurlijk nog niet zeggen dat je op de Spelen ook goed ge noeg bent om medailles te halen. Al had ik wel het gevoel dat het er zeker in zat. Het lichaam voelt goed, de snelheid is er wel en de conditie is ook goed." Passeren Maar in de halve finale van de 1500 meter ligt de snelheid zo hoog, vertelt hij, dat het hem vanaf posi tie vier niet lukte te passeren. ,,En ik denk dat dat bijna niemand hier lukt. Wat moet ik er verder van maken? Het is gewoon klote, ik schaats goed. Maar je moet op kop zitten om de wedstrijd echt naar je hand te zetten. Maar ik zit gewoon niet op de juiste plek en dan loop je achter de feiten aan." Otter zal later zeggen: ,,Hij is in the best shape ever, alleen hij twij felt te veel." Van een mislukt indi vidueel toernooi wil Knegt, na al lebei zijn individuele afstanden met een penalty te eindigen, niet spreken. ,,Ik aanschouw het zelf niet als een grote klap. Ik heb wel gewoon alles gegeven." Zijn toer- In trainingen rijden we allemaal stuk voor stuk hard, waarom zou het niet kunnen? nooi is nog niet voorbij, Knegt komt nog in actie op de relay, mor gen staat de halve finale voor de mannen op de planning. Al wacht Knegt nog op een appje van de bondscoach, blijkt. De Spelen stonden in zijn agenda met een rode cirkel, maar ook niet specifieker dan dat. ,,Ik krijg vanavond waarschijnlijk wel een appje met het trainings schema voor morgen. En dan krijg ik de dag erna weer een appje. En als er dan staat: wedstrijddag, heb ben we wedstrijddag." De druk op het onderdeel is nu niet toegenomen, zegt Knegt. ,,Al- les of niks wordt het sowieso. Ik denk dat wij alle vier wel weten dat we goed zijn in de relay. Alleen dan moet het allemaal net even op z'n plaats vallen. Maar ik heb er alle vertrouwen in dat het goed komt, in trainingen rijden we alle maal stuk voor stuk hard, dus ja, waarom zou het niet kunnen?" Missie Jacobellis: na vijf keer gouden plak Vlhova slaat toe in de tweede run 'Geen huldiging vanwege doping' Flitsen DONDERDAG 10 FEBRUARI 2022 GO TOT EN MET 20 FEBRUARI Geen individueel succes voor Sjinkie Knegt. ,,Ik kom niet aan schaatsen toe'', zei hij na afloop. foto anp 'In the best shape ever, maar hij twijfelt te veel' Lisette van der Geest Peking - Sjinkie Knegt De Nederlandse shorttracksters kijken met vertrouwen uit naar de finale van de aflossing zon dag. Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer en Yara van Kerkhof plaatsten zich gisteren overtuigend. „Missie is voor de helft geslaagd", zeiden de Oranje-vrouwen opgetogen. De shorttracksters bleven in de eerste halve eindstrijd China voor. Canada en Zuid-Korea, die zich in de tweede halve finale plaatsten voor de finale, waren minder snel dan Nederland. „Ik vond het zelf vrij zenuwslo pend", zei Velzeboer. „De Italia- nen vielen in onze race vrij snel. En tussen de 1500 meter van de mannen en onze relay was er niet gedweild, waardoor het ijs er niet super bij lag. De finale halen was het belangrijkste." Vier jaar geleden pakten de Oranjevrouwen brons, nadat ze de B-finale wonnen en twee lan den in de A-finale werden gedis kwalificeerd. Doelstelling is nu de A-finale te winnen. „Als zij onze rit terugkijken, zijn zij denk ik banger voor ons dan wij voor hen", zei Van Kerkhof over de teams van Canada en Zuid-Ko- rea. SNOWBOARDEN Lindsey Jacobellis (36) heeft Amerika aan de eerste gouden medaille geholpen op de snowboardcross. Ja- cobellis doet voor de vijfde keer mee aan de Spelen. Bij haar debuut in Turijn 2006, tijdens de olympisch intro ductie van het onderdeel snowboardcross, werd ze tweede. Op de drie Spelen daarna greep Jacobellis met een vijfde, zevende en vierde plaats steeds naast het podium. SKIËN Petra Vlhova (26, foto) heeft goud veroverd op de slalom. De Slowaakse stond acht ste na de eerste run, maar sloeg keihard toe in de tweede. Met 1.44,98 was ze acht honderdste seconde sneller dan de Oostenrijkse wereldkampioene Katharina Liensberger. De Ameri kaanse Mikaela Shiffrin miste in de eerste run al een poortje en was direct klaar. KUNSTRIJDEN Twee Russische kranten melden dat de 15-jarige kunstschaatser Kamila Va- lieva positief is bevonden op doping. Het zou de reden zijn waarom de huldiging van de Russische kunstrij ders, die het goud wonnen in de landenwedstrijd, niet doorging. Het Internationaal Olympisch Comité beves tigde gisteren wel dat er sprake was van een 'juridi sche kwestie'. Vinzenz Geiger ver overde goud na een spec taculaire comeback op de Noordse combinatie. De Duitser maakte een ach terstand van 1.26 minuut goed op de afsluitende 10 kilometer langlaufen. De Noorse freestyle- skiër Birk Ruud won goud op het onderdeel big air. Met een score van 187,75 punten hield hij de Ameri kaan Colby Stevenson achter zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20