oliebo llen Ons mooie strand OQP c Bedrijfsleven in de stress na #MeToo bij The Voice en Ajax JOL 0R "OlDEREÜ Walcheren BEIJING 20ZZ- Geknoei met het ijs? Nils van der Ploeg beschuldigt TeamNL van corruptie pis Op het strand bij Westkapelle is, net als elders langs de Nederlandse kust, stookolie aangespoeld. Medewerkers van Orionis lopen over het zand om met de hand de bolletjes te verwijderen. Dat is de beste methode. ,,Het is net oliebollenbeslag.'' c zeeland 4 Werkgevers zijn door de schandalen bij The Voice of Holland en Ajax massaal in de stress geschoten. Adviesbureaus zien 'een run' op opleidingen voor vertrouwenspersonen, op trainingen over omgangs vormen en op expertise over het voorkomen van grensover schrijdend gedrag. Bij directeur André Kreuze van het Landelijk Instituut Vertrouwens personen (LIVP) staat de telefoon 'roodgloeiend'. ,,Dat begon al bij de eerste geruchten over misstanden bij The Voice en houdt maar niet op. Onze medewerkers zijn nog ver na vijven bezig met het verwerken van alle verzoeken." Kreuze schat de stijging van het aantal aanvragen over het voorkomen en aanpakken van grensoverschrijdend gedrag op maar liefst 80 procent. Gimd, marktleider in bedrijfs maatschappelijk werk, ziet een toe name van 'zo'n 30 procent' in aan vragen. Marie-José Weitenberg: ,,Het gaat bijvoorbeeld om bedrij ven die beleid hebben tegen grens overschrijdend gedrag, maar zich afvragen of dat wel goed genoeg werkt. En het gaat om verzoeken om externe vertrouwenspersonen en trainingen voor leidinggeven den." Bij Van Oss Partners zitten de opleidingen voor vertrouwensper sonen volgens directeur Marcel van Oss 'tjokvol'. ,,We hebben tot eind maart geen plek meer." Ook bij de Landelijke Vereniging van Vertrouwenspersonen (LVV) We zien nu dat gedupeerden met meldingen van jaren terug komen zien ze een toename in het aantal adviesaanvragen. Bestuurslid Gerda Arends: ,,Bedrijven die nog geen vertrouwenspersoon hebben, maken er nu haast mee." De LVV heeft zelfs extra personeel in moe ten vliegen. ,,Vóór medio januari konden we toe met één medewer ker op het secretariaat, nu hebben we er twee." Oudere misstanden Bij Kreuze komen ook veel verzoe ken binnen om onafhankelijk on derzoek naar 'oudere' misstanden. ,,We zien dat er van alles loskomt. Dat gedupeerden nu, na The Voice, met klachten en meldingen van ja ren terug komen." Vertrouwens personen hebben het volgens Arends ook veel drukker dan nor maal. ,,Die krijgen soms wel 50 pro cent meer meldingen; over nieuwe zaken, maar ook over zaken uit het verleden." c P4 Als abonnee maakt u gratis gebruik van alle digitale mogelijkheden! pzc.nl Nieuwsmedia Prijs €3,10 pzc.nl/service/ Komt er een derde slag om de Hedwigepolder? Het O-woord is weer gevallen in Zeeland én in Den Haag VANDAAG Schaatsen (vrouwen) 13.00 uur: 5000 meter Topfavoriete Irene Schou ten gaat voor haar tweede goud. Sanne van 't Hof komt ook in actie. FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Vrees voor meer schandalen Eefje Oomen Rotterdam - André Kreuze, LIVP lot vindt iicnterv'oirjiricj poor .'lissinqen qéen straal race, - Op pzc.nl of via de app donderdag 10 februari 2022 8°c Weeroverzicht lange termijn: C P20 Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? bezorging I CZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1