'Onderhandelen ging deze keer ontzettend soepel' Hoeveel verdien je? 17 Verdient Eric genoeg? wijl ik die ambitie wel had. Hij staat liever op de werkvloer. Zo ontstond vanzelfeen fijne taakverdeling.'' Voor hun vader was het wel wen nen. ,,Hij was natuurlijk al 35 jaar zijn bedrijf aan het opbouwen en was ge wend snel beslissingen te nemen. Opeens moest hij die met mij over leggen. Dat vergat hij soms. Dan zei een werknemer: 'Volgende week woensdag wil ik graag vrij en je vader vindt het goed.' Irritant natuurlijk. Het scheelt dat we alles tegen elkaar zeggen. We hebben weleens stevige discussies, maar nooit echt ruzie.'' Ook Rowin du Gardijn gelooft dat de overname goed is verlopen omdat hij veel met zijn vader is blijven praten. ,,Wij drinken nog vier keer in de week samen koffie en praten dan echt over alles. Mijn vader doet nu de sales en is verantwoordelijk voor de klanten die hij ooit heeft binnenge haald. Bij de meeste beslissingen die ik neem, is hij betrokken. Soms geeft hij tegengas, maar sinds de overname neem ik het definitieve besluit.'' Tussen Esther en haar vader was er na de mislukte opvolgingspoging een periode met weinig contact. ,,Jaren- lang gaf ik hem op Vaderdag van die chocoladekoffieboontjes. Spontaan besloot ik een zakje te kopen. Bij de verjaardag van een neefje gaf ik die aan hem. Daar hebben we niet zo over gepraat, maar achteraf is dat het moment geweest dat het weer goed voelde tussen ons. Een jonge oom nam ons familiebedrijf uiteindelijk over. Daar is iedereen heel blij mee.'' ,,2500 bruto per maand. Netto is dat 2181 euro. Daar zit nog wel 129 euro reiskosten bij.'' ,,Ik heb een prima salaris. Ik werkte 21 jaar bij een meubelgigant, maar daar kon ik niet doorgroeien. Daarom ben ik op Schiphol gaan werken, als assis tent-manager van drie restaurants. Toen kwam corona. Misschien was ik er niet uit gevlogen, maar ik wilde niet op straat komen te staan en halsover kop wat anders moeten zoeken. Ik ben gaan sollici teren en kwam terecht bij deze keten.'' ,,Op Schiphol wilde ik minstens hetzelfde verdie nen als ervoor. Het was een pittige onderhande ling, ze wilden me 200 euro bruto minder geven. Ik ben met 30 euro minder akkoord gegaan.'' ,,Het was een leidinggevende functie. Ik had gele zen dat je dan kunt onderhandelen. Ik dacht: ik probeer het gewoon. Eerder had ik drie banen af geslagen omdat we er qua loon niet uit kwamen.'' ,,Daar baalde ik wel een beetje van. Ik was ervan overtuigd dat ik geschikt was voor een leiding gevende functie. Dat blijkt nu ook. Alleen dat sala ris, dat is een zware dobber gebleken.'' ,,Heel soepel. Ik had ingezet op 150 euro meer dan wat ik op Schiphol kreeg. Ze gingen direct akkoord. Ik moest nog wel onderhandelen over de reiskosten. Ze hadden keihard mensen nodig en ik kwam van buitenaf, dus dat lukte.'' ,,De voormalig storemanager krijgt 2200 euro bruto, dus ik heb het goed gedaan. Binnenkort krijg ik meer, ik ga er een tweede winkel bij doen.'' ,,Die onderhandeling moet nog plaatsvinden. Ik wil inzetten op 250 euro erbij. Ik ben niet alleen uit op geld, ik wil het vooral naar m'n zin hebben.'' Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor zijn functie 1827 euro bruto. ,,Ik denk dat dit redelijk reëel is voor een dergelijke functie in de horeca. Het is er nu eenmaal geen vetpot.'' GO DONDERDAG 10 FEBRUARI 2022 CA^iu Boven: Bob van den Brink (l.) nam het familiebedrijf van vader Mees (r.) over. ,,De werknemers voelen voor mij als familie.'' Onder: Rowin (r.) en Wouter du Gardijn (l.) drinken nog vaak koffie met elkaar. „Mijn vader doet nu de sales.'' foto eric brinkhorst FAMILIE ZAKEN ZONDER RUZIE Familiezaken zonder ruzie van Esther Reinders (S2uitgevers, €29,50) verschijnt 14 februari. Vandaag: Eric (50) werkt 38 uur in de week als sto remanager bij een keten voor koffie en zoetwaren. c Wat verdien je? c Blij mee? c Heb je over je salaris onderhandeld? c Hoe vond je het onderhandelen? c Wat deed dat met jou? c Hoe ging onderhandelen bij je huidige baas? c Weet je wat je collega's verdienen? c Hoeveel krijg je er dan bij? - Babette Rijkhoff Leeftijd: 50 Aantal jaar werkervaring: 4,5 Aantal werkzame uren per week: 38 Opleiding: mbo Functie: manager Branche: horeca/detailhandel Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 17