In bijna alle organisaties lopen mannen met hun piemel te pronken Kabinet gaat Metoo aanpakken met Mariëtte Hamers qpetito Probeer nu 5 maaltijden voor slechts 19,95! Speciaal voor u 6 LINDA AKKERMANS Met zorg beteid Erg hè, voor Ajax? Natuurlijk, Marc Overmars is te ver ge gaan. Met die sneue piemel plaatjes van 'm. Maar hoezo heb ben die vrouwen hem geen knietje gegeven na de eerste dickpic? En wat zonde dat de beste directeur die ze bij Ajax ooit hebben gehad, nu opgestapt is! Dit was zo'n beetje de teneur na het nieuws dat exact een elftal vrouwen aan NRC vertelde over ongemakkelijke gesprekjes, op dringerige appjes en onsmakelijke foto's uit de onderbroek van een van hun bazen. Bij Ajax doen ze nu net alsof het een schok is, maar het schijnt dat Overmars er al jaren als 'geilneef bekendstaat. Met dat 'geschokt' zal het dus wel meevallen, je krijgt zo'n bijnaam echt niet voor niks. Ik kan dat woord 'geschokt' sowieso niet meer horen. Want iedereen die de afgelopen weken immers maar een béétje heeft op gelet, moet toch onderhand weten dat narcistische smeerlappen, ver momd als ideale schoonzonen, in zo'n beetje alle organisaties met hun piemel lopen te pronken. Dus ook bij Ajax. Ho, rustig maar, beste manne lijke lezers. Ik weet dat niet alle mannen zo zijn. De meesten van jullie zijn schatten. Maar kunnen jullie alsjeblieft wél ophouden steeds zo verbaasd te doen? En meteen ook stoppen het gedrag Mannen, kunnen jullie stoppen het gedrag van mannetjes als Marc Overmars te bagatelliseren? van mannetjes als Marc Overmars te bagatelliseren? oud-voorzitter Edwin Mulder van Go Ahead Eagles zei dat we 'met z'n allen niet moeten doorschie ten'. ,,Ik heb ook meerdere bedrij ven geleid en moest mijn mensen weleens wat uitleggen. Zonder bijbedoelingen sta je dan soms heel dicht bij elkaar'', zei hij. Helemaal eens, beste Edwin. Ik vind ook niet dat we moeten door schieten. Een compliment op z'n tijd is ook prima. Dat is echter iets anders dan geile praatjes verkondi gen tegen een ondergeschikte die daar niet op zit te wachten. met een enkeling lang geleden zélfs weleens dingen gedaan die werkelijk niets met werk te maken hadden. Maar het grote verschil is dat iedereen, sowieso iedereen met macht, moet weten wanneer iets gewenst is en wanneer niet. Als er ook maar een ietsiepietsie twijfel is, dan hou je je fantasietjes kortom voor je. Man o man: hoe makkelijk kan het zijn, hè. Het kabinet stelt een regerings commissaris voor seksueel grens overschrijdend gedrag en seksu eel geweld aan. Scheidend SER-voorzitter Marriëtte Hamer wordt per half april met deze taak belast. Zij moet met concrete plannen komen om een cultuur verandering in te zetten. In het bedrijfsleven zijn leidinggevenden volgens minister Karien van Gennip van Sociale Zaken en Werkgele genheid nu Vaak on zeker' over wat wel of niet mag. Een van Hamers taken wordt de finiëren 'wat wel en niet oké is'. Van Gennip: ,,Dat de ogen wor den geopend van iemand die foute grappen maakt.'' Dat gaat verder dan de cultuur, benadrukt de CDA-bewindsvrouw. ,,Dan heb je het ook over klachtenproce- dures en hoe je als bedrijf omgaat met een incident.'' Die regels moeten 'strenger worden dan de huidige wetgeving'. Volgens Van Gennip waren gesprekken over dit thema binnen het kabinet al begonnen, maar kwamen die door recente ontwikkelingen 'in een stroomversnelling'. ,,We kun nen het niet op z'n beloop laten, we moeten er wat aan doen.'' In het coalitieakkoord staat niets over de aanpak van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Maar het kabinet is verantwoordelijk voor 'meer dan in het coalitieak koord staat', stelt minister Rob bert Dijkgraaf(Emancipatie). ,,De sneeuwbal is aan het rollen. Onderdeel van regeren is ook ontwikkelingen in de maatschappij die de goede kant op gaan, te stimuleren." Uiteindelijk, zegt hij, moet de maat schappelijke discussie leiden tot 'een veel veiligere omgeving voor al onze burgers'. ,,Je ziet deze ontwikkelingen het eerst op plekken waar de schijn werper op staat, maar we weten dat het overal in de samenleving voorkomt.'' www.apetito-shop.nl WOENSDAG 9 FEBRUARI 2022 GO Mijn tenen krulden bijvoorbeeld omhoog toen ik las hoe En Edwin, ik sta ook weleens heel dicht op collega's. Ik heb Na schandalen bij The Voice en Ajax schuift het kabinet Mariëtte Hamer naar voren als boegbeeld tegen seksueel grensoverschrijdend gedrag. Hanneke Keultjes Den Haag Runderlapje in jus met bloemkool en aardappelpuree Runderhachee met rode kool en aardappelen Nasi goreng met kipsaté Macaronischotel met rundergehakt Grootmoeders kippannetje Wat uw woon- of eetsituatie ook is: bij apetito willen we u culinair verrassen. Laten genieten van gemak... met onze keuze uit 150 vriesverse maaltijden! 5 van deze maaltijden kunt u nu proberen in een proefpakket voor slechts 19,95. Gratis aan huis bezorgd en zonder verdere verplichtingen. Bij uw bestelling ontvangt u 12 desserts gratis! Dat smaakt naar meer toch? Eet u natriumarm, vegetarisch of glutenvrij? Ook dat kan. Ga naar apetito-shop.nl/proefpakket of bel 0800 - 023 29 75 (gratis) en maak uw keuze. Vermeld bij de bestelling actiecode: 109-DPG02A22. Eet smakelijk! Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 28 februari 2022. Kijk voor de overige voorwaarden op apetito-shop.nl/proefpakket.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 6