Hollemans keert terug naar jeugdliefde 'Seroos' Derdedivisionist haalt vier spelers weg bij Zeeuwse concurrent 11 Topsportgala verhuist Opmerkelijke nederlaag Bij Goes, de hekkensluiter in de derde divisie, zijn ze druk bezig met volgend seizoen. De Bevelandse club heeft inmiddels zeven nieuwe spelers kunnen strikken. Goes spint garen bij de leegloop die aan de gang is bij Hoek. De Bevelandse der dedivisionist kwam vorige week tot een akkoord met de Hoek-spelers Er- win Franse en Steven Smulder en gis teren werd bekend dat Steve Schalk wijk en Roycel James dezelfde weg be wandelen. Ook doelman Dion Aers- sens (Oostkapelle) en de eveneens ta lentvolle Dany van Dijk (RCS) komen naar Goes. De hekkensluiter in de derde divisie, die na twaalf duels nog op de eerste overwinning wacht, krijgt komende zomer dus een behoorlijke kwaliteit simpuls. Naast Franse, Smulder, Schalkwijk, James, Aerssens en Van Dijk is ook Tim de Winter (Kloetinge) al binnengehaald als aanwinst. Franse, Schalkwijk, James en De Winter speel den in het verleden ook al voor Goes. Dennis de Nooijer, nu actiefbij eerste klasser Terneuzense Boys, is volgend seizoen trainer van die club. Hij wordt de opvolger van Kevin Hollander, die op zijn beurt naar Terneuzense Boys gaat. Schalkwijk was de afgelopen tijd in gesprek met Hoek, om zijn contract met één jaar te verlengen. ,,Maar we kwamen er niet uit'', legt de topscorer uit Vlissingen uit. ,,Eén van de redenen is dat ik komend seizoen alleen zou moeten reizen vanuit Vlissingen. Dat doen we nu met vier jongens, waarbij we om en om rijden. Ik heb geen zin om in mijn eentje te rijden en dan ben ik ook meer reiskosten kwijt. Daar naast miste ik ook de waardering bij Hoek. Ik speel nu zes jaar op niveau en denk dat ik me wel heb bewezen. Dan mag daar ook iets tegenover staan.'' Dat na Smulder en Franse ook Roycel James naar Goes vertrekt, heeft ook een rol gespeeld. ,,Ik reis altijd samen met Roycel, Jonathan Constansia en Istvan Bakx'', vertelt Schalkwijk. ,,Roycel wilde niet blijven, Istvan stopt en Jonathan traint al een tijdje niet meer mee. Er blijft sowieso weinig van deze selectie over. Dat vind ik jammer en is doodzonde. Want Hoek is echt een club met mogelijkheden, daar kun je echt iets van maken. Maar niet op de manier zoals het nu gaat.'' Schalkwijk kwam in de zomer van 2020 over van Goes. Zijn eerste seizoen bij Hoek duurde door de coronapande- mie slechts zes wedstrijden, waarin Schalkwijk drie keer scoorde. Dit sei zoen was de spits tot op heden in twaalf competitieduels goed voor acht goals. James speelde in het verleden ook al voor Goes. In de zomer van 2019 maakte hij de overstap naar Hoek, na drie sei zoenen bewandelt de centrale verdedi ger weer de omgekeerde weg. Goes heeft nu dus zeven nieuwe spe lers binnengehaald. Dion Aerssens moet de concurrentie aangaan voor een plek onder de lat, Dany van Dijk (20) is een talentvolle speler die op meerdere posities uit de voeten kan. Eerder maakte Goes al bekend dat aanvaller Sylvio Hage en middenvelder Hiep Nguyen ook volgend seizoen bij Goes spelen. Gianni Tiebosch, Reza Mai- pauw, Francis Kabwe Manengela, Ste fan de Bert en Guillaume Clinckemail- lie tekenden afgelopen zomer een over eenkomst voor twee seizoenen en be horen normaal gezien ook komend sei- zoen tot de selectie van Goes. Clinc- kemaillie (ex-Hoek) heeft bij Goes ech ter nog niet kunnen imponeren en zou mogen vertrekken. Ander gezicht Hoek, de nummer zestien van de derde divisie, heeft op dit moment vijf spe lers vastliggen voor volgend seizoen. Dat zijn aanvoerder Rik Impens, Ru ben de Jager, Giovanni Delannoy, Seppe Vereecke en Jahrdell Constansia. De onlangs aangetrokken Gertjan Mar tens heeft een overeenkomst tot het eind van dit seizoen, maar heeft wel de intentie om ook daarna bij Hoek te blij - ven. De technische commissie is druk bezig met de selectie voor volgend sei zoen, die een heel ander gezicht zal krijgen dan de huidige spelersgroep. Op gevoel Tweede klasse Boussen Assurantiën B.V. RUARI 2022 KAMPERLAND De uitreiking van de Zeeuwse sportprijzen is op donderdag 24 februari bij evenementenlo catie Land Zeezicht in Kam perland. Al lang is het Goese theater De Mythe de plek voor het Topsportgala. Vanwege corona wordt er nu uit geweken. Na een diner voor een beperkt aantal mensen worden de vier prijswinnaars bekendgemaakt. BIRMINGHAM Voor de tweede week op rij is tennisster Lesley Pattinama-Kerk- hove onverwacht vroeg uitgescha keld tijdens een 25.000 dollar- toernooi. De Zie- rikzeese was in Birmingham als eerste geplaatst, maar verloor al meteen in de eerste ronde. De nummer 141 van de wereld ging met 7-5 6-2 on deruit tegen de Britse Sonay Kartal, die bijna 700 plekken lager staat. Ook Schalkwijk en James gaan van Hoek naar Goes Barry van der Hooft Goes SEROOSKERKE - Dat het een keer zou gebeuren, wist iedereen eigenlijk al. Ruben Hollemans (28) maakte er nooit een geheim van dat hij ooit bij Serooskerke wilde voetballen. Na dit seizoen voegt hij de daad bij het woord. De aanvoerder ver laat Goes na zeven seizoe nen. Zijn doel bij de Beve- landse club: lijfsbehoud in de derde divisie. Na de successen van Goes (twee promoties en beker winst) was Hollemans de enige speler die de club stee vast trouw bleef. Sinds het seizoen 2015-2016 draagt hij het rode shirt van de huidige hekkensluiter in de derde di visie om zijn schouders. Vanaf volgend seizoen is hij weer in het blauw van Serooskerke te bewonderen en wordt hij omringd door zijn vrienden. Onlangs hakte hij de knoop door. Vanwege het overlijden van Hans Wisse - vrijwilliger van Goes - hield de midden velder z'n besluit nog even voor zichzelf. ,,Ik maak de keuze puur op gevoel. Ik merk dat ik me op bepaalde vlakken te veel ga irriteren. Dat moet niet de overhand krijgen. Ik wil hier niet met een grote sik vertrekken." Hollemans constateert dat hij de sport anders beleeft dan zijn (jongere) teamgenoten. De coronabreak opende zijn ogen. ,,Ik ben klaar met het vele reizen. Al zestien jaar ben ik weg van mijn dorp." De middenvelder voetbalde in die periode bij RBC Roosen daal, NAC Breda, Kloetinge en Goes. Verder stelt de aanvoerder dat hij een bepaald perspec tief mist bij zijn huidige club. ,,We moeten stoppen met te rugkijken naar het verleden. Er moet geïnvesteerd worden in de toekomst. De club wil een stabiele derdedivisionist worden. Hoe gaan ze dit be werkstelligen? Het antwoord op die vraag mis ik een bé- tje." De komst van voormalig teamgenoten Tim de Winter en Erwin Franse zorgde niet voor twijfels. ,,Ik had mijn keuze al gemaakt. Ik heb al tijd gezegd dat ik 'Seroos' wil helpen. Ik hoop daarom niet dat ik snel meega in het ni veau. Ik denk dat het team voldoende kwaliteit heeft om leuk mee te draaien in de tweede klasse. Dat komt er op dit moment nog niet hele maal uit." - Len Wolters konjnen en deuren Jtt JUSTION Steve Schalkwijk heeft op 25 september 2021 tegen VVOG zijn derde doelpunt van de middag gemaakt. FOTO GIANNI AGOSTI O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43