te c Politie ziet geen verband tussen brandstichtingen in Dauwendaele Auto's in de fik, een dodelijke steekpartij, twee keer brandstichting bij een woning. Sommige inwoners van Dauwendaele voelen zich niet meer veilig in de wijk. Maar, zo verzekert politiewoord voerder Alwin Don: ,,Al die inci denten hebben weinig met elkaar te maken en bovendien zijn ze niet ty perend voor de wijk. Het is in heel Zeeland alle hens aan dek." Een bewoonster van de Meander laan woont al tientallen jaren in de wijk Dauwendaele, vertelt ze. ,,Ik kwam hier terecht op mijn twaalfde, samen met mijn ouders. Ik heb hier altijd met veel plezier gewoond en nog, maar sinds 2018 is de buurt snel achteruit gegaan. Vroeger was het niet nodig om de deur op slot te doen, nu wel. Veilig voel ik mij er niet meer." Dit weekend werd in het por tiekje van een woning aan de Krie- kenhof brand gesticht terwijl de bewoonster nog op de bank zat om een film te kijken. Een week daar voor was het ook al raak toen een leegstaande woning aan de Wij- daustraat volledig uitbrandde. Buurtbewoners meldden toen bij de politie dat ze kort daarvoor een paar mensen hadden zien weglo pen. Politiewoordvoerder Alwin Don gaat er vanuit dat het in beide gevallen om baldadigheid van jon geren gaat, waarbij de daders zich de mogelijke gevolgen van hun daad niet goed gerealiseerd hebben. Wie zij zijn en of ze al dan niet ver antwoordelijk zijn voor één of beide branden, wordt nog onder zocht. Veel impact In de Meanderlaan en de directe omgeving daarvan gingen eind de cember tot drie keer toe auto's in vlammen op. De Middelburgse die in de Meanderlaan woont, vindt het maar beangstigend. Zij denkt dat er jongeren achter zitten. Dezelfde jongeren die haar weleens treiteren door haar na te roepen of strak aan te kijken. ,,Ik snap dat ze zich verve len, maar ze hebben totaal niet in de gaten hoeveel impact dit gedrag op mensen heeft." Maar volgens Don zijn de auto- branden in december niet het werk van baldadige jongeren, maar is er in die gevallen een verband met het criminele circuit. Lenie Springer woont niet in de wijk maar in Nieuw- en Sint Joosland. Toch heeft ze een bijzon dere band met de wijk. ,,Het gaat mij aan het hart wat hier allemaal gebeurt. Ik heb jaren met veel ple zier in deze wijk gewerkt in mijn tijd bij Jeugdzorg. Ik ben nu gepen sioneerd, maar ik ken zoveel fijne m mensen in Dauwendaele. Daarom doe ik hier nog altijd graag mijn boodschappen. Ik ga ook weleens naar de Chinees om iets te halen, maar echt laat op de avond? Nee, dat durf ik niet meer." Maatschappij is extremer Springer denkt dat veel van de inci denten het gevolg zijn van frustra ties over corona. ,,Dit probleem speelt niet alleen in Dauwendaele, maar overal. Kijk maar naar Arne- muiden. Daar hebben ze afgelopen weekend een trein gesloopt. Dan denk ik: waarom nou toch? Ieder een lijkt last te hebben van frustra ties, de maatschappij is extremer geworden." Don kan dat bevesti gen, gezien het aantal incidenten van de laatste maand in de hele pro vincie. ,,Wij hebben daar geen ver klaring voor, maar het is alle hens aan dek. We hopen dat mensen alert zijn in hun eigen buurt. Zie je Als je wat ouder bent, kun je een doelwit zijn wat vreemds, bel dan meteen 112. Dan kunnen we de schade beper ken." ,,Ik begrijp er niks van!", zegt een voormalig huisarts uit Zeeuws- Vlaanderen. Hij kwam pas twee jaar geleden in Dauwendaele wo nen. ,,Mijn kinderen zeggen inmid dels: 'Goh pa, was het weer raak in de buurt?'. Ook mijn kleinkinderen maken zich zorgen omdat ze weten dat opa 'daar' woont. Zelf maak ik mij er niet al te druk om. Angst is een slechte raadgever. Ik heb jaren lang in een klein dorp gewoond, daar hadden we ook psychopaten. Maar je moet wel je hersens blijven gebruiken. Als je wat ouder bent, kun je een doelwit zijn. Overdag wandelen kan prima, maar 's avonds gaan wij de deur niet meer uit." Ipzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl woensdag 9 februari 2022 It 3? Zeeland Liever niet 's avonds over straat Wendy de Jong Middelburg A 2T 29 januari: Een huis aan de Wijdau- straat in Mid delburg brandt volledig uit door brand stichting. Het huis werd niet bewoond, maar het stond nog wel vol spullen van de overleden bewoner. FOTO MAURITS SEP 26 december: In de wijk worden twee auto's in brand gestoken Op 31 december is het opnieuw raak. foto hv zeeland jfefi i 5 februari: Veel schade door de brand bij een woning aan de Kriekenhof. foto wendy de jong - oud-huisarts en inwoner van Dauwendaele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33