PLAYM^ De Leeuw blijft lullen Sharon Stone blijkt niet al te best in improviseren 29 Welke podcastpresentator kan het zich veroorloven om slecht voorbereid een gesprek in te gaan met de voornaamste gast van de aflevering? Natuurlijk Paul de Leeuw, die in zijn podcast bij zanger Simon Keizer aankomt met het verkeerde geboortejaar (1986 in plaats van 1984) en die twee afleveringen later geen idee heeft wat Dione de Graaff precies gaat doen rond de Olympische winterspelen, terwijl die infor matie toch vrij toegankelijk is. Is zoiets normaal de doodsteek voor een gesprek, het maakt niets uit bij De Leeuw lult verder, een podcast waarin De Leeuw met zijn ideale aangever Hans Kes- ting de boel ontregelt en te foute grappen maakt. Die kant kennen we, maar in combinatie met de 'Podgast van de week' die elke af levering inbelt - door corona moeten ze het stellen met Face- time - levert het verrassende en soms hilarische fragmenten op. Het is De Leeuw wel toever trouwd om in gesprek met De Graaff in no time te schakelen van kernenergie ('ben je voor of tegen?') naar een onenightstand die ze had op de avond voor het huwelijk van koning Willem- Alexander en tussendoor de vraag te stellen of een baan als uitvaartverzorger iets voor haar zou zijn. Dankzij die benadering krijg je als luisteraar verrassende, niet-alledaagse antwoorden en bovendien een grote glimlach op je gezicht. - Alexander van Eenennaam Nooit eerder vertoond: een acteur die in een scène een lange dialoog begint met zijn behoorlijk in drukwekkende geslachtsdeel. Onderwerp van de conversatie: wel of niet trouwen met seksbom Pamela Anderson, de ster uit Baywatch. Het uitgebreide mo ment komt voor in de tweede aflevering van de achtdelige serie Pam Tommy die op Disney+ is te zien. De man in kwestie is rock- drummer Tommy Lee, onder meer bekend van de groep Mötley Crüe. Plaats van handeling: het Ritz Carlton Hotel in Cancun. Het paar kent elkaar amper maar heeft wel continu heftige seks. De vlammen slaan over en beiden gaan na vier dagen vrijen in ge strekte draf naar een Mexicaanse priester om hun huwelijk in te zegenen. Bij terugkomst in Los Angeles weten de beide show- bizz-sterren niet eens van elkaar waar ze wonen. Pam Tommy is zonder twijfel een van de meest expliciete series van het jaar. Er blijft weinig ver borgen. De Britse Lily James (be kend uit nota bene Downton Ab bey) geeft een voortreffelijke ver tolking van Anderson. Zij loopt in tal van scènes te pronken met haar neptieten. Lee (gespeeld door Sebastian Stan) banjert meestal enkel gekleed in zijn string rond. Frappant dat juist deze niets verhullende reeks op de familiezender Disney+ wordt vertoond. Rode draad is de beruchte seks- tape die destijds werd gestolen uit de kluis van Lee in zijn immense onderkomen in Los Angeles. Ver antwoordelijk daarvoor was een timmerman (een prachtige rol van Seth Rogen, die de serie deels produceerde) die door Lee zonder uitbetaling van zijn loon aan de kant was gezet. Er is dus duidelijk sprake van een wraakactie. Midden jaren 90 zorgt de be schikbaarheid van de tape, waarop Pam en Tommy behoor lijk met elkaar tekeer gaan op een jacht, voor veel ophef. Het is de eerste keer dat dergelijke scra- breuze opnamen van een bekend koppel via internet beschikbaar komen. Onstuimig In de onstuimige serie wordt dat hele traject gevolgd. De dief leurt met de Hi8-tape bij tal van por noproducenten die hun vingers niet willen branden aan deze hete videoband. Het ontbreken van een schriftelijke toestemming van de betrokken sterren maakt de beelden onbruikbaar, omdat er zeker juridische consequenties aan vastzitten. Via dubieuze tussenpersonen belandt het gefilmde seksfeestje uiteindelijk op internet, waarna de hel losbreekt. Vooral voor Pamela Anderson, die op de set van Baywatch moet ervaren dat haar collega's staan te kijken naar haar smeuïge privéopnamen. Pam Tommy, waarvan nu drie van de acht afleveringen op Disney+ beschikbaar zijn, gaat los van het turbulente liefdesleven van Pamela en Tommy vooral over de inbreuk op privacy. In middels staat het internet bol van dergelijke opnamen van bekende sterren, maar destijds was het nieuw. Anderson werd op de koop toe ook nog het mikpunt van spot in diverse Amerikaanse talkshows. Ook nu weer zal zij niet blij zijn met deze serie. Naar verluidt heb ben de makers geen toestemming aan haar gevraagd om deze ge schiedenis in dramavorm nog eens op te rakelen. In de serie wordt Anderson overigens sympathiek neergezet, wel als een beetje naïef, maar ook als te lief voor deze harde amuse mentswereld. En Tommy Lee? Hij wordt vooral geportretteerd als een opdringerige stalker die ook nog zijn zin krijgt. Op papier lijkt de misdaadkome die Murderville een briljant be denksel. Het idee, afkomstig van de BBC, is gewaagd: nodig voor elke aflevering van een zesdelige moordmysterie een min of meer bekende acteur uit die geen script heeft gekregen en volledig onvoor bereid op de set verschijnt om ver- volgens te improviseren en te rea geren op wat zijn of haar tegenspe lers in petto hebben. Elk deel bevat een strak stra mien: een moord, drie verdachten die ondervraagd moeten worden en een onvoorbereide acteur die als stagiaire met rechercheur Terry Seattle (gespeeld door Will Arnett) op onderzoek uitgaat. Het risico van zo'n opzet is dat het resultaat volkomen afhangt van de gevatheid van de gast- acteur. De moordplots grenzen aan het bespottelijke. Denk aan een goochelaar die zijn assistente daadwerkelijk in tweeën zaagt of een chirurg die tijdens een opera- tie zijn patiënt vermoordt. De bekendste gastacteur is Sharon Stone, die in de vijfde afle vering opduikt. Duidelijk merk- baar is dat zij zich aanvankelijk niet op haar gemak voelt. Haar im provisatietalent valt tegen, met slechts één geslaagde grap over haar laatste echtscheiding. Dat is tegelijkertijd het manco van Murderville: van de zes gastacteurs is echt niemand gevat genoeg om geestig te zijn. Tijdens het kijken vraagt de kijker zich gaandeweg af: waarom hebben ze niet iemand als Jim Carrey gevraagd? Waarschijn lijk was hij te duur. GO WOENSDAG 9 FEBRUARI 2022 Onze selectie nieuwe on-demandfilms, series, albums en podcasts. Bekijk en beluister op de site. NPO Radio 5 - Entertainment Podcast - De Leeuw lult verder Grote glimlach met ontregelende De Leeuw Drama Pam Tommy Te zien op Disney+ - Ab Zagt Misdaadkomedie Murderville Te zien op Netflix G Sharon Stone ontmoet detective Terry Seattle (Will Arnett) van de afdeling moordzaken in Murderville. FOTO NETFLIX - Ab Zagt G Lily James en Sebastian Stan als Pameja^ndeson ettTeHBiÉ?e^OTOAP^!|L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29