ELOOFT wn^m y De nominaties in de belangrijkste categorieën 27 Nu te zien: Hij Gelooft in Mij - de André Hazes musical BESTE FILM ■RISK wl BESTE ACTEUR BESTE ACTRICE Alleen aan haar ogen is ze te herkennen. Actrice Jessica Chastain transformeerde in een totaal andere vrouw voor de film The Eyes of Tammy Faye, de rol waar ze nu een Oscarnominatie voor in de wacht sleept. Anderhalve week geleden wilde Jes sica Chastain (44) niets weten over de Oscarnominaties. Toen de verslag gever van deze krant haar via een zoomverbinding succes wenste op deze belangrijke dag, reageerde zij in lichte paniek. Misschien wilde ze de goden niet verzoeken. ,,Daar wil ik niet eens over nadenken. Ik ben er niet mee bezig." Gisteren kreeg ze voor de derde keer een Oscarnominatie, na eerder voorgedragen te zijn voor rollen in The Help en Zero Dark Thirty. Haar nieuwe film The Eyes of Tammy Faye werd ook in de categorie beste ma ke-up voorgedragen voor een Oscar. Dat heeft allemaal te maken met de metamorfose die Chastain ondergaat als de Amerikaanse televisie-evange- liste Tammy Faye Bakker (1942-2007) in een filmbiografie over haar leven. Door middel van protheses is Chas- tain totaal onherkenbaar als deze vrouw die op latere leeftijd haar op vallende make-up op haar gezicht liet tatoeëren. Zeven jaar werkte Chastain aan de voorbereiding om haar film van de grond te krijgen. Tammy Faye was een televisie-evangeliste die samen met haar man Jim Bakker miljoenen dollars wist af te troggelen van goed gelovige Amerikaanse tv-kijkers. Mikpunt van spot Niet alleen om deze praktijken werd Tammy Faye een mediafenomeen in de jaren 90. Ook met haar uiterlijk vol dikke lagen make-up trok zij aan dacht. Ze werd een mikpunt van spot in talkshows, zeker toen het echtpaar Bakker in de kraag werd gegrepen wegens belastingfraude en toren hoge schulden. Volgens haar vertolkster verdient Tammy Faye een beter lot dan wat haar in de loop der jaren is aangere kend. ,,Ik geloof zeker dat zij een goed mens was die een innerlijke drang had om andere mensen te helpen", vertelt Chastain. Ter voorbereiding op haar rol las zij onder meer de autobiografie van Jim Ik geloof zeker dat zij een goed mens was die een innerlijke drang had om anderen te helpen Bakker en bekeek zij op YouTube- kanalen de talloze fragmenten uit de televisieshows van het duo dat werd omgedoopt tot de Ken en Bar bie van de Amerikaanse evangelis tenwereld. Chastain: ,,Ze is destijds onheus bejegend. Zij was bijvoorbeeld een pleitbezorger voor de homowereld. Zij was de eerste die live op de Ame rikaanse televisie een aidspatiënt interviewde. Ook dat interview staat online. Dat haar christelijke mi lieu, en zeker het ultraconservatieve gedeelte, niets moest hebben van homo's interesseerde haar geen snars. Zij zag gewoon een medemens die leed onder een vreselijke ziekte en hulp nodig had." Des te pijnlijker is dat Jim Bakker tijdens hun huwelijk een verhouding kreeg met een man, een producent van de show. Dat was funest voor hun seksleven. ,,Het verhaal klopt zeker. In zijn biografie suggereert Jim dat hij zich heeft laten verleiden." Het paar was enorm ambitieus. Vooral Jim was niet te houden. Hij had zelfs vergevorderde plannen om een soort Disneyworld voor christe nen uit de grond te stampen. ,,Feit is dat Tammy zich door zijn plannen heeft laten meeslepen", stelt Chas tain vast. „Misschien was zij naïef en werd zij door haar man ingepalmd. Maar ik ben ervan overtuigd dat zij een hart van goud had." VOOR JOU JURE HAZES Oprecht, geestig en ontroerend De musical vertelt het verhaal van onze grote volksheld. De grote Hazes-hits illustreren de toppen van zijn succes, maar ook zijn persoonlijke dalen. Je hoort onder meer 'Bloed, Zweet en Tranen', 'Een Beetje Verliefd', 'Droomland', 'De Vlieger' en natuurlijk 'Zij Gelooft in Mij'. Maar liefst 22 grote Hazes-hits Tot 10,- voordeel per ticket* Nu te zien in alle grote theaters door het hele land! Profiteer nu op pzo.nl/hijgelooftinmij of koop direct £jjjj IÉ? PC WOENSDAG 9 FEBRUARI 2022 Belfast CODA Don't Look Up Drive My Car Dune King Richard Licorice Pizza Nightmare Alley The Power of the Dog West Side Story ->V" W Javier Bardem (Being the Ricardos) Benedict Cumberbatch (The Power of the Dog) Andrew Garfield (Tick, Tick Boom!) Will Smith (King Richard) Denzel Washington (The Tragedy of Macbeth) Jessica Chastain (The Eyes of Tammy Faye) Olivia Colman (The Lost Daughter) Penélope Cruz (Parallel Mothers) Nicole Kidman (Being the Ricardos) Kristen Stewart (Spencer) Metamorfose voor Jessica Chastain Genomineerde als beste actrice Jessica Chastain is bijna onherken baar als Tammy Faye Bakker in The eyes of Tammy. foto's 20TH CENTURY STUDIOS, AFP m - Jessica Chastain - Ab Zagt The Eyes of Tammy Faye draait nu in de Nederlandse bioscopen. VOORDEEL Deze actie is geldig voor geselecteerde voorstellingen in diverse theaters. Kijk voorde volledige voorwaarden op bovenstaande url. l£j'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27