Angela Bert Maalderink maakt menig toernooi leuker 26 KIJKT TV In het rijtje topinterviewers op tv komt zijn naam zelden of nooit voor. Daarvoor is hij te veel van de korte klap en zijn werkwijze te omstreden. Maar hij is een van de weinige verslag gevers bij wie ik altijd naar het puntje van de bank schuif als hij zijn plopkap onder de kin van een nog nahijgende sporter steekt. En ook deze Olym pische Spelen stelt Bert Maalderink gelukkig niet teleur. Ik heb het natuurlijk over zijn gesprek met Ireen Wüst, vlak na haar gouden 1500 meter, waarin ze haar tranen de vrije loop liet. De wedstrijdspan ning, het gemis van haar familie en partner, het verdriet om overleden vriendin Paulien van Deu- tekom - alles kwam eruit tegenover Bert. Collega Thijs Zonneveld heeft terecht geschreven hoe prachtig het was dat Wüst zich recht in de ziel durfde te laten kijken. Op social media zag ik on dertussen de bekende kritiek op de methode Maal- derink voorbijkomen: zijn zuigende vragen waren weer tenenkrommend geweest, en het was schan dalig dat hij zo naar tranen aan het hengelen was. Ik heb het interview voor de zekerheid nog een keer teruggekeken. Ik hoorde (opnieuw) geen zuigende vragen. Wél een sportverslaggever die zijn werk deed en met één goedgetimede vraag het menselijk lijden achter de historische overwin ning naar boven haalde. Een vraag die op het eerste gezicht niet zo heel bijzonder was of is: 'Waar gaan jouw gedachten nu het eerst naar uit?' Je zou het een variant op het oude sportcliché 'wat gaat er nu door je heen?' kunnen noemen. Ook zag ik een sporter die de verslaggever tegenover haar al een carrière lang kent en genoeg vertrouwt om bij hem haar tranen te laten gaan. Ik heb niet de illusie dat ik alle Bert-haters met dit stukje omtover tot fans. Dat is ook niet mijn be doeling. Een deel van de kijkers vindt het sowieso niet prettig om huilende mensen te zien - dat is privé, eng, brrr, kappen en wegwezen. Ook ervaren ze het vaak als zielig als iemand na een verloren race meteen een camera op zijn snoet krijgt en in zichzelf moet gaan peuren waar het misging. En die, als het antwoord niet voldoende wordt bevon den, nóg een vervelende vraag krijgt. Bert doet zijn werk als journalist en tv-maker en daar maak je niet altijd vrienden mee. Het zij zo. Hij heeft met z'n bijdrages de afgelopen jaren menig toernooi een stuk leuker gemaakt om naar te kijken, zeker voor deze gelegenheidssport- kijker. Ik kan zo een paar hilarische filmpjes noe men die in mijn geheugen staan gegrift. Maar hoewel er weinig te lachen viel, staat die ene vraag in zijn interview met Ireen Wüst van afgelopen maandag met stip op 1. Nieuwe 'Boos' Claim na schietpartij OSCARNOMINATIES ERKENNING VOOR PUBLIEKSLIEVELING? Gaat Will Smith voor het eerst in zijn carrière eindelijk een Oscar winnen voor een acteerprestatie? Hij werd gisteren voor zijn veelgeprezen rol in King Richard als vader van de zusjes Williams genomineerd voor de meest begeerde filmtrofee. Quote van de dag Veel mensen doen er nu een plasje over, dat is een vorm van aandacht vragen Will Smith sluit met zijn Oscar nominatie voor zijn titel rol in King Ri chard een mindere periode in zijn carrière af. Jarenlang was hij de nummer 1 publiekstrek ker met zijn speelfilms die we reldwijd miljarden binnens leepten. Maar de laatste tijd zat de klad er behoorlijk in. De resultaten van zijn recente miljoenenproducties Gemini Man, Collateral Beauty vielen vies tegen. Maar met zijn vertol king van de vader van de tenniszusjes Venus en Se rena Williams in King Ri chard toonde de voorma lige rapper - die twee keer eerder een Oscarnomina tie ontving (voor zijn rol als bokslegende Ali uit 2001 en de feelgoodfïlm The Pursuit of Happyness uit 2006) - aan dat in hem ook een begaafd ac teur schuilt. Het waren de zusjes Williams overigens die Smith overhaalden om de rol van hun vader te vertolken. In zijn onlangs uitgebrachte autobiografie haalt Smith kei hard uit naar zijn eigen vader. De acteur stelt dat senior, die zijn moeder voortdurend mis handelde, grotendeels verant woordelijk is voor zijn traumati sche jeugd en dat hij als kind met het idee speelde om hem te vermoorden. De acteur schrijft in zijn boek: ,,Aan de bovenkant van de trap pauzeerde ik. Ik had hem makkelijk naar beneden kunnen duwen en ik zou ermee weggekomen zijn." Bijzondere vertolking Vorig jaar gonsde het al in Holly wood over de bijzondere vertol king van Smith (53) in King Ri chard. De acteur wist het ge compliceerde karakter van Wil liams in al zijn facetten - bittere armoede, tomeloze ambitie en discriminatie bepaalden zijn manier van handelen - tot in de finesses te typeren, waardoor hij eens te meer bewees niet afhan kelijk te moeten zijn van komi sche actierollen. Smith, die ooit als rapper be gon en doorbrak met de tv-serie The Fresh Prince of Bel-Air, is tegenwoordig minder actief in de muziekwereld. Smith treedt nog slechts sporadisch op, zoals in 2019 toen hij in Boedapest na de première van Gemini Man op zijn verjaardag een miniconcert in de Hongaarse hoofdstad gaf. Wie zijn de voornaamste con currenten voor Smith? Vermoe delijk is de Engelse acteur Be nedict Cumberbatch zijn voor naamste rivaal. In The Power of the Dog (12 nominaties!) speelt hij een ruwe cowboy die een bij- C The Power of Dog, de film van regisseur Jane Campion, heeft kans op twaalf Oscars zondere band krijgt met de stief zoon van zijn broer, een zijige jongen die in alles zijn tegenpool is. Het is een fabuleuze vertol king die een essentieel onder deel is van de sterke film van Jane Campion (bekend van The Piano) die volgens veel insiders de Beste Film-Oscar verdient. Outsider in de acteurscatego rie is onder meer de Spaanse Os carwinnaar Javier Bardem voor zijn rol als de echtgenoot van de Amerikaanse televisiecomé dienne uit de jaren 50 en 60 Lu cille Ball (gespeeld door Nicole Kidman die voor deze rol ook een Oscarnominatie kreeg) in de film Being the Ricardos. De film kreeg een gemengde ontvangst bij de première op Amazon. Een andere kandidaat is voor malige Spider-Man Andrew Gar field die in de filmmusical Tick, Tick...Boom de jong overleden componist en tekstschrijver Jonathan Larson speelt, wiens theaterhit Rent pas na zijn dood succes en waardering oogstte op Broadway. Opmerkelijk is ook de nomi natie van Denzel Washington voor zijn titelrol The Tragedy of Macbeth van regisseur Joel Coen. Toneelverfilmingen komen zel den in aanmerking voor een Os car, en zeker niet zware kost als dit bloederige stuk van Sha kespeare. Streamingdiensten Wat opvalt bij de nominaties, is dat veel genomineerde films ge produceerd zijn door streamingsdiensten. Netflix maakt onder meer kans met The Power of the Dog, Tick, Tick Boom, The Lost Daughter (met de ook voor een Oscar genomi neerde Olivia Colman in de hoofdrol) en The Hand of God, de film van regisseur Paolo Sorren- tino (bekend van La Grande Bel- lezza) die in zijn nieuwe film de invloed van Maradona op zijn jeugd in Napels uit de doeken doet. Verder is The Tragedy of MacBeth een productie van App- lePlus die slechts kort in de bio scoop te zien is geweest. En Being the Ricardos haalde in Ne derland niet eens de bioscoop en is uitsluitend op Amazon Prime Video te zien. WOENSDAG 9 FEBRUARI 2022 PC YOUTUBE De YouTube- serie Boos komt over twee weken weer met een nieuwe uitzen ding. De veel besproken aflevering over The Voice werd vorige maand 10,2 miljoen keer aangeklikt. Doorgaans kij ken er zo'n half miljoen mensen per aflevering. FILM Een verpleeg kundige op de set van Rust claimt schade vergoeding van de wapenexpert annex assis tent-regisseur. Op de set schoot Alec Baldwin per on geluk de came ravrouw dood. Oscar gloort voor Will Smith - Danny de Munk in Veronica Superguide. Hij vindt dat alleen betrokkenen mogen reageren op beschul digingen bij The Voice. Ab Zagt EG Will Smith als de vader van Venus en Serena Williams, Richard. FOTO'S WARNER BROS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 26