Win een gevulde TeamNL rugzak met de PZC Direct stunt Oranjekoppel c Tallon Griekspoor bewijst nieuwe status in eerste ronde ABN-tennistoernooi 24 TeamNl Herendubbel spannend duel met een topspeler dus wel. Een vergelijkbare prestatie had hij op hetzelfde terrein als on bevangen underdog dus al geleverd. Maar met de verwachtingen van het Nederlandse publiek en meer druk op zijn schouders betekent deze zege meer dan die overwin ningen op Wawrinka en Kha- chanov. Dat beaamde hij ook. ,,Dit is wel de mooiste van die drie overwin ningen", concludeerde Griekspoor. ,,Het is de eerste keer dat ik hier heen kom met het gevoel dat er wat te halen valt, hoewel dit ook een stunt was. Zeker gezien de manier waarop. Maar ik heb meer vertrou wen, meer het gevoel dat ik hier echt thuishoor. Mijn niveau is ge groeid, fysiek en mentaal. Tegen Wawrinka en Khachanov verraste ik echt, nu heb ik het gevoel dat ik dit elke week kan." Tallon Griekspoor is voor het Nederlandse tennispubliek geen outsider meer. Vanuit die rol verraste hij eerder al topspelers tijdens het ABN Amro World Tennis Tournament. Maar tegen Aslan Karatsev bewees de nummer 62 van de wereld dat hij het ook kan nu er meer van hem verwacht wordt. Hij had het al eerder gedaan, een ge plaatste speler uitgeschakeld in Rotterdam. In 2018 verraste Tallon Griekspoor de als vijfde geplaatste Stan Wawrinka, een jaar later scha kelde hij de als tweede geplaatste Karen Khachanov uit. Het centre court van Ahoy had hem dus al mooie momenten ge bracht, toen zijn status nog niet in de buurt kwam van zijn huidige. Als nummer 62 van de wereld staat de 25-jarige tennisser voor zijn eer ste volledige jaar op ATP-niveau. En dus wordt er bij het ABN Amro World Tennis Tournament ineens veel meer van hem ver wacht. Ook als hij tegen Aslan Ka- ratsev speelt, de Russische num mer veertien van de wereld en in Rotterdam als zevende geplaatst. Griekspoor besefte het daags voor zijn eerste ronde. ,,Als je vorig jaar zo'n goed jaar hebt gehad, gaat er sowieso anders naar je gekeken worden", beaamde hij. ,,Of dat nu hier in eigen land is of in het bui tenland, je krijgt meer aandacht. Daar zal ik mee om moeten leren gaan, maar ik denk dat dat aardig lukt. Ik ben me snel thuis gaan voe len op de ATP-toernooien en uit eindelijk is het alleen maar een goed teken als je in de spotlights staat." Hij bewees gisterochtend dat zijn zelfvertrouwen terecht is. Want na een moeizame eerste set, knokte hij zich tegen Karatsev meerdere keren knap terug in de wedstrijd. Door een steeds beter antwoord te vin den op de harde slagen van de Rus, al stonden daar ook wat slordig in geleverde servicegames tegenover. Maar de manier, waarop Griekspoor aan het einde van de tweede en de derde set zijn niveau kon opkrikken en de partij via twee tiebreaks knap naar zich toetrok, toonde aan dat hij met recht omhoog kan blijven kij ken. En dat is precies wat hij wil. ,,Het wordt mijn eerste volledige jaar op de ATP-tour", zei hij over zijn doe len op korte termijn. ,,Ik ga Mas- ters-toernooien spelen, die ver plicht zijn. Ik ga gewoon echt aan de bak moeten. Week in, week uit moeten laten zien dat ik ook op dit niveau mijn ranking kan handha ven en verbeteren. Ik sta nu 62ste op de wereldranglijst, mijn volgende doel is de top-50. En vanuit daar wil ik weer verder kijken. Ik denk dat het allemaal heel dicht bij elkaar ligt. Botic van de Zandschulp en ik hebben veel in ons mars en durven verder te kijken dan de top-50." Verschil En dat er tussen pak 'm beet plek tien op de wereldranglijst en hem, de nummer 62, inderdaad maar weinig verschil zit, ondervond hij begin dit jaar al verschillende ma len. Op de Australian Open verloor hij een spannende vijfsetter van de mondiale nummer 16, Pablo Carre- no-Busta. Vorige week in Montpel- lier werd hij via twee tiebreaks uit geschakeld door de Kazach Alex- andr Bublik, die vervolgens het toernooi won. Maar nu, in zijn thuisland tegen een sterke Karatsev, won hij een 099 Ga naar pzc.nl/winteamnl Wil jij kans maken op een echte TeamNL rugzak? Dat kan met onze winactie! Doe mee en win een rugzak vol handige TeamNL artikelen, zoals een badlaken, een dopper, een fleece sjaal, een paraplu en een sportschoenentas. Leuk voor jezelf of voor iemand anders! WOENSDAG 9 FEBRUARI 2022 PC Matwé Middelkoop en Robin Haase hebben in de ope ningsronde van het dubbel- toernooi titelhouders Mate Pavic en Nikola Mektic uit Kroatië uitgeschakeld. Het Nederlandse duo won met 7-6 (7) 7-5. Pavic en Mektic zijn de twee beste dubbel spelers van dit moment. Ze pakten vorig jaar de dubbelti- tel op Wimbledon. Vorig jaar waren ze in Rotterdam in de finale nog te sterk voor de Duitser Kevin Krawietz en Horia Tecau uit Roemenië. 'Nu kan ik het elke week' Marijn Abbenhuijs Rotterdam Griekspoor tijdens zijn partij tegen de Rus Aslan Ka- ratsev, die hij vanuit bijna geslagen posi tie nog naar zich toetrok. FOTO ANP TeamNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24