0x9 mi c Politie deelt geen boetes uit tijdens protestweekend Die mooie rode Valentijnsroos heeft het nu erg moeilijk Walcheren BEIJING 2022- Zwak, peperduur en niet milieuvriendelijk. En heren, niet alle vrouwen vinden rood een mooie kleur Nachtclubs die dit weekend opengaan, hoeven niet te vrezen voor boetes. De politievakbonden roepen hun achterban op om de voor zaterdag geplande protestactie van de nachthoreca zonder handhaving of sancties te laten doorgaan. Agenten knijpen komend week end een oogje dicht omdat het ka binet niet wil tegemoetkomen aan hun eisen voor de nieuwe poli- tie-cao, stellen de vier politiebon den. De bonden zijn teleurgesteld over de uitkomst van het overleg afgelopen vrijdag met een afvaar diging van het kabinet. Daarin zouden geen toezeggingen zijn ge daan over het inkomen van politie mensen en de capaciteit bij de korpsen. Signaal afgeven Door niet actief op te treden tij dens de veelbesproken 'herope ning van de nacht' geven de poli tiebonden een duidelijk signaal af aan het kabinet, dat juist rekende op handhaving vanuit de politie. ,,Wij zullen gemeentelijke boa's oproepen zich solidair te verklaren met de actievoerende politieme dewerkers", laat projectleider Maarten Brink van Landelijk Ac tiecentrum (LAC) weten. Op die manier hoeven Nederlandse be zoekers en uitbaters van horecage legenheden niet te vrezen voor een boete ofeen sluiting als zij de coro- naregels overtreden door toch feest te vieren. Geen vrijbrief De actie is geen vrijbrief voor het veroorzaken van trammelant, be nadrukken de bonden. Elke agent heeft nog altijd de bevoegdheid te bekeuren wanneer hij of zij daar aanleiding toe ziet. 'Wat de bon den betreft houden politiemede werkers zich dit weekend voorna melijk bezig met primaire politie taken als noodhulp en dienstverle ning aan burgers. Bij calamiteiten die plaatsvinden in horecagelegen heden worden ze dus wel geacht op te treden', valt te lezen in een gezamenlijke verklaring van de politiebonden ACP, ANPV, Equipe en NPB. Het is de verwachting dat tien duizenden Nederlanders komend weekend 's nachts op stap gaan. Alle kaartjes voor Amster damse clubs die meedoen aan 'De Nacht staat op' zijn inmiddels uit verkocht. Er waren 15.000 tickets beschikbaar. Ook poppodia in an dere steden in het land sluiten zich aan. Zo hebben 013 in Tilburg, Pa tronaat in Haarlem, Fluor in Amersfoort, De Helling in Utrecht en Annabel in Rotterdam aangege ven dat ze zaterdag opengaan. Ook in die steden gingen duizenden tickets razendsnel over de toon bank. Nare bijsmaak van succes Ajax Bestuur kampt met haperend moreel kompas Wij houden u 24/7 op de hoogte van het Laatste nieuws »0p pzc.nl of via de app 11°c Nieuwsmedia Prijs €3,10 Spelen winnen is jongensdroom' Kjeld Nuis had één kans op goud deze Winterspelen. Geïnspireerd door het succes van Ireen Wüst deed hij waar hij voor kwam: hij prolongeert met glans zijn titel op de 1500 meter. VANDAAG 12.00 uur: 1500 meter (m), kwartfina les; 12.44 uur: 1000 meter (v), heats; 13.29 uur: 1500 meter (m), halve fina les; 13.45 uur: Relay (v), halve finales; 14.20 uur: 1500 meter (m), finale Wat kan Sjinkie Knegt, vier jaar na zijn 1500 meter-zilver in Pyeongchang en drie jaar na zijn houtkachel-ongeval? ZEELAND2 FOTO'S PIM RAS Vrij spel voor nachtclubs Sebastiaan Quekel Rotterdam C P4 of vlndr achter^^ing door .lis singer geen straat race, nlnder straf rod'r (ataal ongeluk woensdag 9 februari 2022 Weeroverzicht lange termijn: P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging C P20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1