Ouders weigeren bloed van geprikten bolderman nl goedkoopste met vertrekgaranties Undercovers in het nauw, Kamer niet gerust op verbetering 11 399,-! 599,- 499, 499,- De aansturing 'rammelt', under covers voelen zich in de steek gela ten en één agent zag geen andere uitweg dan zijn eigen leven te ne men. Minister Yesilgöz ontkende in een debat gisteravond 'het pa troon aan problemen' waar het speciale politieteam mee kampt niet. Maar wat nu? Onderzoek naar de zelfdoding van de undercoveragent opende immers een beerput bij de dienst Werken Onder Dekmantel van de politie. De inspectiedienst zag een gebrek aan aansturing en bemerkte vriendjespolitiek en een 'afdekcul- tuur'. ,,Mensen kaarten knelpun ten niet aan uit angst voor repre sailles en er is een gebrek aan per sonele zorg.'' Vooral de dood van undercover agent A-4265 in april vorig jaar, op dat moment in een operatie werk zaam onder de naam 'Peter', schrikte de politie op. De man was al tien jaar bij undercoveroperaties betrokken, maar raakte verstrikt in de schemerzone tussen zijn nep- identiteit en zijn echte leven door avances van een van zijn targets, Debbie, de vrouw van een drugs crimineel. Overwerkt, geïsoleerd van zijn team en te weinig onder steund nam hij z'n eigen leven. In de Tweede Kamer is woede. Lilian Helder (PVV): ,,Deze agent heeft de hoogste prijs betaald voor de onkunde van de politieleiding.'' PvdA'er Barbara Kathmann: ,,Die mannen werken zich de vouwen uit hun broek, zij verdienen meer steun.'' D66'er Hanneke van der Werf: ,,We hebben een waaier aan onderzoeken, maar wat gaan we nu doen?'' Psychologen De politie kwam met een 'verbe terprogramma', haalde chefs bij het team weg, stelde anderen aan, zette psychologen aan het werk en het kabinet trok 3 miljoen euro ex tra uit voor undercoveroperaties. Geen overbodige luxe waarschijn lijk. Zo was er voor 'Peter' bijvoor beeld soms geen geld om een duur horloge ofnieuw pak te kopen, ter wijl hij zich moest voordoen als een succesvol crimineel. Daarnaast zette het kabinet dus de onderzoeken op die vernieti gende uitkomsten kenden, maar ook die kunnen de Tweede Kamer niet behagen. Zo werd het onder zoek naar de dood van 'Peter' ge daan door dezelfde officier van jus titie die hem aanstuurde in diens undercoverwerk. Dat had 'achteraf gezien anders ge moeten', erkende Yesilgöz. Maar er is meer. Zo is er ook twijfel over een onderzoek naar de dood van een informant van de politie. Deze Freddy Janssen werd in 2015 uit een Brabants kanaal gevist. Na on derzoek volgde de conclusie dat diens dood de politie niet te ver wijten was, maar een belangrijke Agent heeft de hoogste prijs betaald voor de onkunde van de politieleiding getuige zou met zijn ge hoord door de onder zoekers. Yesilgöz be loofde 'nog eens na te gaan' of dat niet als nog moet gebeuren. Meerjarenplan De minister ziet een 'combinatie van proble men', maar wijst ook op het 'verbeterprogramma'. ,,Niemand wil dit nog een keer meemaken." Maar, zei ze in een bijzin: ,,Het is een meerjarenplan." Ofwel: het to verstafje om alle problemen op te lossen, heeft zij niet. De Tweede Kamer stelde het niet erg gerust. De PVV en PvdA willen dat de bezem door de poli tietop gaat. De huidige korpschef Henk van Essen, sinds 2013 in de politietop, is daarbij doelwit. Maar Yesilgöz wil daar niet van weten. Zo bleven Kamerleden vertwij feld achter. ,,We moeten dus vooral hopen dat het goed gaat komen'', aldus SP'er Michiel van Nispen. Voor de rechter in Modena woog de gezondheid van het kind zwaarder dan de antivaccinatie-overtuigin gen van de ouders. Het 2-jarige jon getje heeft een hartkwaal en moet zo snel mogelijk geopereerd wor den. De ouders eisten dat het bloed dat hun kind indien nodig toege diend zou krijgen 'schoon' zou zijn, oftewel niet van iemand die gevac cineerd is tegen Covid-19. Ze zijn ervan overtuigd dat in de coronavaccins embryocellen ver werkt zijn en dat gaat in tegen hun religieuze principes. Zonder toe stemming voor die transfusie kan de hartoperatie niet doorgaan, stelde het ziekenhuis. Ugo Bertaglia, advocaat van de fa milie, benadrukte dat de ouders ab soluut niet tegen de operatie zijn, maar wel tegen vaccinatie. Volgens de advocaat zouden ze ook al niet-gevaccineerde bloeddonoren hebben gevonden na oproep op so ciale media. Het ziekenhuis betoogde dat het beschikbare transfusiebloed aan alle veiligheidseisen voldoet. Vol gens Vincenzo De Angelis, direc teur van de Nationale Bloedbank, is de vraag om ongevaccineerd bloed absurd. ,,De keuze voor bloed is ver bonden aan precieze criteria van compatibiliteit en niet aan de gril len van patiënten", zegt hij tegen La Repubblica. Hij benadrukt dat er geen verschil is in antilichamen verkregen via vaccinaties of via het doorstaan van het virus. De rechter in Modena gafhet zie kenhuis gelijk. De urgentie van de operatie die het jongetje moet on dergaan, gaf voor de rechter de doorslag. Advocaat Bertaglia overweegt om in hoger beroep te gaan. Beroerde aansturing van undercoveragenten bij de Nationale Politie leidde de zelfdoding van een van hen in. Minister Dilan Yesilgöz (Justitie) is nog terughoudend met beloftes van beterschap. Ouders uit de Italiaanse stad Modena weigeren een transfu sie met bloed van gevaccineer- den voor hun kind met een hart kwaal. Het ziekenhuis stapte naar de rechter en won. 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 10 dagen Istrië, Opatija 10 dagen Barcelona en omgeving 12 dagen Hoogtepunten van Toscane ✓Celd-terug-garantie ✓Repatriëringsgarantie ✓Omboekgarantie* GO WOENSDAG 9 FEBRUARI 2022 Den Haag Minister Dilan Yesilgöz tijdens het debat. Rechts: politie informant Freddy Janssen, fotoanp - Lilian Helder, PVV Angelo van Schaik Modena Yesilgöz wil nog geen bezem door politietop Tobias den Hartog 8L J •/■«£.- v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 23 apr/14 mei 4,11,25 juni 9,23,30juli etc. Vertrekdata: 25 apr/9 mei 6 juni/4 juli 115 aug 112 sept etc. Vertrekdata: 4,11,18,25 apr/2, 9, 16,23,30 mei/6,13,20 juni etc Vertrekdata: 11 april 9 mei 6 juni 4 juli 11,29 aug/26 sept etc. Vertrekdata: 18,25 apr/2, 9,16, 23,30 mei6,13,20,27juni etc v.a. slechts Bij Bolderman «I n m amx/r Brochure en (0318)58 09 58 aanbetalen niet verplicht! êJOÊOEttTtOffff f boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. *Bekijk de voorwaarden op onze website. ppjS pmpw o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds, reserveringskosten, consumentenbijdrage SGR e.v.t. brandstoftoeslag. v.a. slechts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 11