Ook D66 wil dat huisarts abortuspil mag geven Smurfen maken in 2024 hun rentree op witte doek met musical 7 c Gouden Ireen Wüst maakt heel Goirle trots, haar ouders voorop De ontlading hangt nog in de huiskamer van Wim en Jeannet Wüst in Goirle. De twee zijn amper bekomen van de rit waarmee hun dochter Ireen een paar uur eerder geschiedenis schreef op het ijs in Peking. et liefst hadden ze na tuurlijk met familie en vrienden pal naast de schaatsbaan geze ten, zoals bij de vier vorige Winterspelen waar hun dochter olympisch goud won. ,,Normaal zijn we er altijd bij, maar dat mocht nu niet door co rona. Dat was wel even een teleur stelling, maar dan improviseren we hier", zegt moeder Jeannet. En hoe: het ouderlijk huis werd aan de buitenkant vrolijk versierd met vlaggen en spandoeken. Bin nen kreeg de tv een andere plek met alle stoelen en de bank erom heen, zodat iedereen het goed kon zien. ,,Heel fijn dat de andere kinde ren en kleinkinderen er wel bij waren hier, dat je het meteen samen kon delen. Maar toch was het anders", aldus Jeannet. ,,Nor- maal waren we naar de boarding gerend en kwam Ireen natuurlijk meteen. Dit keer hoefden we niet te rennen. We hebben elkaar maar geknuffeld. Na de officiële dingen belde ze ons op via Facetime. Dan zie je elkaar, dan zijn er tranen." Vader Wim: ,,Dan missen we el kaar." ,,Maar desalniettemin zijn we heel blij hoor", zegt Jeannet, haar lach zit vol opluchting. De blijd schap is voelbaar in heel het huis. Het aanrecht is gevuld met lege champagneglazen, op tafel staat een verse bos bloemen die na de gouden race is bezorgd. De tele foons blijven maar rinkelen. Nog vol adrenaline, en toch ook een beetje ongeloof, vullen de ou ders elkaar geweldig aan, thuis op de bank in Goirle. Wim: ,,Je hoopt op een goede tijd en dan gebeurt het ook." Jeannet: ,,We sprongen allemaal op, hebben elkaar beetgepakt. Een olympisch record, hè! We wisten meteen dat het een goede tijd was, maar wat was het waard?" Hij: ,,We zaten tegen het plafond hoor. Het was ook een perfecte rit man." Zij: ,,Zo'n mooie rit." Hij: ,,En dan pakt ze goud. Wat een ontlading zeg. De manier waarop was zó fantastisch. Het is onvoorstelbaar dat het weer ge beurt, dat ze het wéér doet. Die fo cus." Zij: ,,Die focus, hoe krijgt ze het voor elkaar? Ze schijnt nu over de hele wereld in het nieuws te zijn, omdat dit super-, superuniek is." ,,Ze is de Goat hè, the greatest of all time", zegt Wim Wüst over zijn dochter, die zich met zoveel gou den plakken met recht de beste ooit mag noemen. ,,Haar carrière kon al niet meer stuk en kan dat nu al helemaal niet meer. Dit was al bonus." Ook even verderop, in het cen trum van Goirle, glimmen dorps genoten van trots. Rian van Laar hoven hangt met grote letters een boodschap in haar AH-supermarkt om de olympisch kampioene te fe liciteren. ,,Ireen woont hier niet meer, maar ze blijft toch een Goirlese. We zijn echt supertrots en gaan ervan uit dat ze nog meer medailles haalt." Petje af Op straat klinkt al net zoveel trots, van René en José Weijters bijvoor beeld. ,,Knap hoor. Ze is toch al 35, als je dan nog een medaille haalt. Petje af." Jan en Rianne Smeulders hiel den het niet droog voor de tv. ,,Er zat zo'n spanning op. Als het dan lukt, komen er ook bij mij emoties los", zegt hij. ,,Dat ze uit Goirle komt, geeft toch een extra dimen sie.'' De meest nuchtere reactie komt van de 9-jarige Blaze Leenaars. Hij stond op het ijs van de Ireen Wüst Schaatsbaan in Tilburg toen de naamgeefster goud won. ,,Ik zag op het scherm dat iemand van Neder land heel blij was, maar het was zonder geluid dus ik wist niet pre cies wat er aan de hand was. Maar heel leuk!" Op dit moment is de 'overtijdpil', waarmee een vrouw een zwanger schap binnen negen weken kan af breken, alleen via een ziekenhuis of abortuskliniek te krijgen. Het voorstel wordt morgen in de Tweede Kamer behandeld. De coalitiepartij laat weten 'uit overtuiging' mede-indiener te worden van deze wet. Onlangs be sloot de nieuwe coalitie van VVD, D66, CDA en Christenunie geen vaste afspraken te maken over me- disch-ethische kwesties. en dat alle Kamerleden een eigen keuze kunnen maken. 'Met deze wet ma ken we zorg voor vrouwen in een noodsituatie door een ongewenste zwangerschap beter toegankelijk en bereikbaar', aldus D66. GroenLinks en PvdA sloten zich onlangs juist aan bij het initiatief van D66 om de verplichte vijf da gen bedenktijd bij een abortus te schrappen. Ook de VVD doet daar nu aan mee. Donderdag wordt over dit voorstel hoofdelijk gestemd. - ANP De rechten lagen eerder bij studio Sony die in 2013 de laatste grote Smurfen-film maakte. Aan dit project werkten toen grote sterren als Katy Perry en Neil Pa trick Harris mee. Het is de bedoeling dat de Smurfen nieuwe stijl eind 2024 voor het eerst hun opwachting maken in een grote musicalfilm. Het scenario wordt ge schreven door Pam Brady, die eerder mee werkte aan de South Park-film. Daarnaast gaat Nickelodeon voor televisie een nieuwe reeks Smurfencartoons maken. De Smurfen waren oorspronkelijk bijfiguur tjes in de stripreeks Jo- han en Pirrewiet, maar werden zo populair dat ze eigen verhalen kre gen. Doorgaans worden zij achternagezeten door tovenaar Gargamel en zijn kat, die magische drankjes willen maken van de Smurfen. Teke naar Peyo overleed in 1992, maar de wezentjes leefden sindsdien voort in boeken, films en series. GO DINSDAG 8 FEBRUARI 2022 Een dolblije Wim en Jeannet Wüst voor hun vrolijk versierde huis in Goirle. fotos pim ras, dolph cantrijn Ireen Wüst deelt haar zege via haar mobieltje. 'We zaten tegen het plafond hoor' Paul Driessen Goirle DEN HAAG D66 sluit zich aan bij een initia tiefwetsvoorstel van Groen Links en PvdA om de abortuspil ook te laten verstrekken door de huisarts. ROTTERDAM De Smurfen maken in 2024 hun rentree op het witte doek. Studio's Paramount en Nickelo deon hebben de rech ten verworven en plan nen meerdere speel films en series over de blauwe wezentjes. De Smurfen maken zich op voor een nieuw hoofdstuk in hun lange carrière. - Maxime Segers 2014 Sochï 2010 Va I 10X8 pyeongChang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 7