O Vriendschap helpt Goes: 'Ik hoop op domino-effect' Rick Sturm aangesteld Voetbal Podcast Al jaren zijn Erwin Franse, Tim de Winter en Steven Smulder een eenheid buiten het veld. Vanaf volgend seizoen vormen de vrienden ook een team binnen de lijnen. Ralph de Kok maakt het 'vriendenkwartet' compleet. ,,Met deze gasten heb ik net iets meer'', verklaart De Winter zijn keuze voor Goes. Afspreken om samen naar het sport park te rijden, gehuld in dezelfde kle ding. Steven Smulder (24) ziet het he lemaal voor zich. ,,Het is een grappig idee", vertelt hij met een glimlach op zijn gezicht. ,,Het zal wel even wennen worden.'' De middenvelder moet het bij Hoek doen met een bijrol. Om die reden is hij toe aan een nieuwe uitdaging. Vorig seizoen twijfelde hij al over een langer verblijf. ,,Als je niet speelt, is het lastig om jezelf op te peppen. Ik wil elke za terdag met een lach op het veld staan.'' Voor Erwin Franse (24) - ook speler bij Hoek - was de keuze een stuk moei lijker. ,,Ik heb twee jaar lang een bles sure gehad. Sinds twee a drie maanden ben ik weer fit. Ik wil het plezier in het spelletje terugkrijgen. Ik weet zeker dat dit bij Goes gaat lukken.'' Het drietal stond ook op het verlang lijstje van eersteklasser Kloetinge, de huidige club van Tim de Winter (24). Eén van de redenen om voor derdedi visionist Goes te kiezen, is het feit dat de hekkensluiter volgend seizoen mi nimaal in de hoofdklasse speelt. ,,Ik heb het prima naar mijn zin bij Kloetinge'', benadrukt de aanvallende middenvel der ,,Ik had hier misschien wel de rest van mijn leven kunnen blijven voet ballen.'' Onafscheidelijk Als de klik tussen de vrienden op het veld net zo groot is als daarbuiten, gaat Goes veel plezier beleven aan de komst van het drietal. Franse en De Winter kennen elkaar sinds de basisschool in Kwadendamme. Bij JVOZ leerden De Winter en De Kok elkaar kennen en in de jeugd van Feyenoord ontmoetten Franse en Smulder elkaar. Sinds die tijd is het straatbeeld rede lijk identiek. Als je de ene tegenkomt, is er vaak minimaal één van de anderen bij. ,,We zien elkaar elk weekend'', lacht Smulder. ,,Dat is al tien jaar zo.'' Geza menlijke vakanties kunnen dan ook niet ontbreken. De eerste keer was in 2015, naar Turkije. Later volgden er on der meer tripjes naar Spanje en Portu gal. Domino-effect Voor Franse en De Winter is samen voetballen geen onbekend gegeven. De twee hebben een verleden bij Goes. Ze promoveerden met de club van de eer ste klasse naar de hoofdklasse, wonnen de districtsbeker en veroverden een plek in de derde divisie. ,,Dat waren drie geweldige seizoenen'', kijkt De Winter terug. ,,We zijn realistisch'', stelt Franse. ,,Deze successen behalen we misschien nooit meer.'' Onlangs spraken de vrienden met Dennis de Nooijer. De toekomstig trai ner van de Goesenaren speelde een be langrijke rol in de komst van het gezel schap. ,,Hij was heel specifiek als het gaat om spelprincipes'', stelt Smulder. Ook kwam de inrichting van de nieuwe selectie ter sprake. ,,Ik heb er vertrouwen in dat er volgend seizoen een sterk team staat'' aldus Franse. ,,Er werden al wat namen van spelers ge noemd'', tipt De Winter. ,,Ik hoop dat onze komst voor een soort domino-ef fect zorgt.'' De kans lijkt nihil dat ook De Kok volgend seizoen op het veld te bewon deren is. De 23-jarige verdediger kampt voor de tweede keer met een kruis bandblessure. Verschillende specialis ten vragen zich afofvoetballen nog wel verstandig is. ,,We hopen dat hij bij het team betrokken blijft'', stelt De Winter. ,,We hebben altijd gezegd dat we dit avontuur met z'n vieren willen aan gaan.'' SM M DINSDAG 8 FEBRUARI 2022 PM ZEIST Scheidsrechter Rick Sturm uit Oostkapelle is komende vrijdag aangesteld als vierde official bij Excelsior-Jong Ajax in de Keu ken Kampioen Divisie. Zondag vertolkte het Zeeuwse talent die rol ook al bij FC Den Bosch- ADO Den Haag (0-1). Zijn collega Niels Boel uit Vlissingen was gisteravond vierde official bij Jong FC Utrecht-Hel mond Sport. VLISSINGEN In de zeven tiende aflevering dit seizoen van de PZC Voetbal Podcast be spreekt presen tator Jurien Dam het laatste nieuws in het Zeeuwse voetbal met de PZC-ver- slaggevers Barry van der Hooft en Rudy Boogert. Van Goes tot Kloetinge, van inhaalduels en transfers tot de nieuwe voetbal piramide. Beluis ter het via www. pzc.nl of in een podcast-app. Steven, Tim en Erwin laten droom in vervulling gaan Len Wolters Goes G Steven Smul- der (links), Er- win Franse (midden) en Tim de Winter in 2015 samen op vakantie in Tur kije. FOTO STEVEN Steven Smulder, Tim de Winter en Erwin Franse (vlnr), zij aan zij zoals ze volgend seizoen ook bij Goes willen spelen. foto johan van der heijden a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42