H Niels wil jonge drummers kneepjes zwaardere metalwerk bijbrengen 'Studenten achter de naaimachine pimpen in de bieb je kleding' 7 Niels Rasenberg houdt wel van een bak herrie. In een drumca bine in de garage van zijn ouderlijk huis in Koudekerke brengt hij die passie over op anderen via zijn drumschool. Eigenlijk was Niels (22) tot zijn zestiende hele maal nergens in geïnte resseerd. Tot ergernis van zijn ouders, die vonden dat hij nodig een hobby moest zoeken. Een liefde voor me tal had hij altijd wel, dat werd er met de paplepel ingegoten bij de familie Rasenberg. En dus besloot hij op drumles te gaan. ,,Ik was er laat bij, maar al snel bleek dat ik er echt aanleg voor heb. In drie, vier jaar tijd had ik mij al zo ver ont wikkeld dat ik besloot auditie te doen bij de Metalfactory in Eind hoven. Ik was super zenuwachtig, maar tot mijn grote verbazing werd ik aangenomen." Niels volgde vier jaar lang een beroepsopleiding aan de school die zich als eerste ter wereld uit sluitend focust op metalmu- ziek. Het genre is ontstaan uit har drock muziek, maar is sneller en vaak ook agressiever. Binnen de metal bestaan ook weer verschil lende stromingen. Niels: ,,Death- metal is heel recht voor zijn raap, terwijl blackmetal veel kunstiger is. Vooral die twee stijlen spreken mij aan." Niels denkt dat zijn pas sie voor muziek van zijn ouders komt. ,,Mijn vader was een echte punker, met die muziek ben ik op gegroeid. Als puber ga je voor de overtreffende trap daarvan en dus werd het metal voor mij." In de vier jaar van zijn opleiding werd Niels nog beter in wat hij deed. De docenten daar zijn zelf ook allemaal actief in de me- talscene. Hij leerde onder meer om met een dubbele bas te spelen en alles uit zijn drumstel te halen. In periodebandjes deed hij ook podi umervaring op. Niels: ,,Die optre dens vind ik reuze spannend. Ik ben blij dat ik als drummer ach- in zijn in zijn drumcabine. foto lex de meester Niels Rasenberg drumt erop los terin zit, net achter de spotlights. Maar als ik eenmaal begin komt er een bepaalde focus en heb ik het goed naar mijn zin. Ik kan echt ge nieten van de energie in het pu bliek en het feit dat iedereen in de zaal gek doet. Maar aan het einde van zo'n show ben ik kapot. Het vergt veel van je spieren en uit houdingsvermogen. Het is top sport." Nadat Niels afgelopen zomer af studeerde in Eindhoven trok hij weer in bij zijn ouders in Koude kerke. ,,Ik heb nu in de stad ge woond en ben erachter gekomen dat dat niks voor mij is. Bovendien heb ik hier mijn vrienden en fami lie." Wel zit Niels nog in een bandje met oude schoolgenoten genaamd Bloedkoker. Een punk band. ,,Wij zijn in coronatijd be gonnen dus we hebben nog wei nig ervaring met optredens, maar wij kunnen wel zeggen dat we de Effenaar hebben uitverkocht toen er dertig man naar binnen moch ten. Ook hebben we in het voor- We hebben de Effenaar uitverkocht programma van de Vlaamse met- alband Fleddy Melculy gestaan. Die heeft ons daar persoonlijk voor geselecteerd. Toevallig had ik een paar weken eerder, toen ik die band in actie zag op een festival in België, nog gezegd dat wij goed in hun voorprogramma zouden pas sen." Drumcabine in de garage Toch ziet Niels spelen in Bloedko- ker vooral als hobby. Hij heeft een kantoorbaan gevonden in de mu ziekindustrie en is begonnen met het geven van drumles. Met drum school Herrie, de naam zegt het al, hoopt hij andere drummers de fijne kneepjes van de metal bij te brengen. Maar ook beginners kun nen bij hem terecht. De lessen vinden plaats in een drumcabine, weggewerkt in een garage achter zijn ouderlijk huis. ,,Die cabine hebben we op de kop getikt toen ik begon met drummen. Voor de lessen hebben we die groter ge maakt om er met zijn tweeën in te kunnen zitten. We wonen dan wel in een vrijstaand huis, het klinkt ontzettend door en zeker met me tal gaat het hard. Dan wil je niet dat je buren daar last van hebben." zie pzc.nl/video Kleding en naaimachines naast de boeken. Bezoekers aan de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg staat vrijdag meer te wachten tijdens een kledingruilbeurs met een extraatje. „Kleding spreekt iedereen aan. Maar als je kijkt hoe kleding wordt gemaakt...'' zegt Ingrid de Vries, do cent en projectleider Green Office van de HZ in Vlissingen. ,,De kle dingindustrie is een van de meest vervuilende industrieën, voor iets dat maar kort meegaat.'' In het kader van de landelijke Week voor circulaire Economie houden Green Office-studenten - een plat form voor duurzaamheid - van HZ, UCR Eleanor en Scalda vrijdag tus sen 11.00 en 16.00 uur een kleding ruilbeurs. Op het nieuwe evene mentenplein in ZB Bibliotheek van Zeeland in Middelburg. Pascal Ele- geert van de bieb. ,,Dat plein op de begane grond wordt ook de plek waar straks, vanaf mei of juni, elke dag wat te doen is.'' ,,Er zijn zo veel wantoestanden binnen de kledingindustrie. En dan ook nog eens de hoeveelheid syn thetische materialen die worden gebruikt. We moeten terug naar na tuurlijk: gewassen als hennep, vlas of brandnetel'', betoogt De Vries. ,,En een langere levensduur voor kleding. Vandaar de ruilbeurs, waar ook naaimachines staan. Studenten zitten achter die machines om kle ding te pimpen of op te knappen.'' Kleding die over blijft, gaat naar Kledingbank Zeeland. De HZ houdt morgen vanaf 16.00 uur het evenement van Grond tot Garder obe in het Auditorium in het Groene Woud in Middelburg over de kleding- keten. Dinsdag ook online. Voor link jes naar Nederlands- en Engelstalige video's: zie pzc.nl/walcheren - Annemarie Zevenbergen WA DINSDAG 8 FEBRUARI 2022 Lessen in een bak herrie maken - Niels Rasenberg MIDDELBURG Ingrid de Visser van de HZ in Vlissingen bij de kleding die tot nu toe is ingezameld. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 39