Blij met een lief kaartje van een ouder 1 Rechtbank behandelt vandaag overlevering verdachte moord Dean 2 Britse kortharen, Noorse boskatten en Bengaal kittens brengen gezelligheid in wmi coronatijd: raskatten zijn razend populair. Ilse van Dijke (24) uit Oosterland is dolblij met haar nieuwe huisgenoten Diëgo en Jacky. - Mary de Kroo, directeur van basisschool SVS De Magdalon in Veere. foto lex de meester VEERE Alle 73 kinderen van de vier combinatieklassen van De Magdalon zaten maandag thuis. Nee, niet allemaal door co rona deze keer. ,,We hadden een studiedag", legt directeur Mary de Kroo van de Veerse ba sisschool uit. ,,Op dit moment weet ik van één nieuwe besmet ting. De rest hoor ik morgen wel." Vooralsnog geen zieke leraren. Een goed begin van de week. Sa men bogen ze zich over zaken als een nieuwe lesmethode, ouderbe trokkenheid, de rap portbespreking en cito- toetsen. Corona wist ook hier weer zijn stempel te drukken. ,,Vorige week werden de toetsen afgenomen. Een van de kinderen moet vanwege corona alles inhalen. Best las tig. We zijn begonnen met de analyses van de resultaten. Welke kin deren zijn goed ge groeid, welke vertonen toch wat achterstand? En onvermijdelijk de vraag: kan dat te maken hebben met corona?" Binnenkort zijn de rapportbesprekingen. ,,Het is dan fijn als je de ouders in de ogen kunt kijken. Dat zal alleen in uitzonderlijke gevallen kunnen. De rapportbe sprekingen kunnen al leen online." Lichtpuntjes Te midden van al het coronagetob zijn er al tijd nog lichtpuntjes. De Kroo: ,,Als leerlin gen jarig zijn, komen de ouders vaak even de school binnen. Nu was de mand met de trakta tie bij de deur afgege ven. Met een kaartje: 'Lieve allemaal, om jul lie te bedanken voor je inzet in deze rare tij den. We waarderen dit enorm. En dat mag ook wel eens gezegd wor den'." PZC.NL Stormloop op booster blijft uit KROELEND DE LOCKDOWN DOOR Bas Melis gemeente secretaris AMSTERDAM De uitspraak wordt twee weken la ter verwacht en tegen de beslissing is geen beroep mogelijk. De 34-jarige De K. zit vast voor wederrechtelijke vrijheidsberoving en betrokkenheid bij het overlijden van de kleuter. De onderzoeksrech ter in Dendermonde vraagt zijn overlevering voor moord op en ont voering van Dean. Het lichaam van Dean werd vorige maand gevonden op Neeltje Jans. De K. werd opge pakt in Meerkerk in de provincie Utrecht. Dean werd in België ont voerd, maar er is nog geen zeker heid over waar hij om kwam. De K. verscheen op 20 januari voor de officier van justitie in Am sterdam, die hem in overleverings detentie plaatste. Daarmee startte de overleveringsprocedure. Verzet De K. verzet zich tegen de overleve ring, waardoor de Internationale Rechtshulpkamer van de recht bank Amsterdam moet beslissen over de overlevering. Zijn Neder landse advocaat Michael Yap geeft geen commentaar, maar hij ver klaarde eerder dat zijn cliënt zich verzet omdat er eerst duidelijkheid moet komen over het Nederlandse deel van het onderzoek. De Internationale Rechtshulpka mer oordeelt alleen over de overle vering en niet over de feiten zelf. Als de overlevering wordt toege staan, moet die binnen tien werk dagen uitgevoerd worden. Hoewel ze er met hun grote kop en poten imposant uitzien, zijn de kit tens van Ilse van Dijke juist heel lief. ,,Ze hebben een imponerende blik, maar zijn zachtaardig. Wij hebben een mannetje en een vrouwtje, Diëgo en Jacky. Vooral Diëgo is groot uitgevallen, hij weegt al zeven kilo en is nog geen jaar." Hoe groot Diëgo wordt, is nog maar de vraag. ,,Het is een hele grote kat voor zijn leeftijd. Ze groeien door tot ze drie of vier jaar oud zijn. Jacky is een vrouwtje, daarom is zij kleiner." Omdat de katten zo groot zijn, heeft Ilse een speciale krabpaal aangeschaft. ,,De vorige waren ze binnen een paar maanden ontgroeid. Maine coons hebben minimaal een zitopper- vlakte nodig van vijftig cen timeter, dat is twee keer zo groot als bij anderen rassen." Het formaat van haar nieuwe huisgenoten, sprak Ilse juist aan. „Ik heb altijd grote huisdie ren gehad, een herders hond, een paard. Maine coons kunnen makkelijk een meter worden, maar zijn heel lief en aanhan kelijk. Dat trok me zo aan in dit ras, huis tuin-en-keuken katten blijven veel kleiner." Gezelligheid Britse Korthaar hobby-fokker Mo nique de Vriend, runt Cattery Montecatini in Breskens en ver koopt kittens met stamboom. Ze merkt dat de populariteit van ras katten sinds de start van de pande- mie stijgt, maar in de lockdowns wordt Monique platgebeld met Het zijn levende dieren, geen speelgoed vragen. ,,Voor corona kregen we eens in de twee weken een aan vraag, nu is het meerdere keren per dag, zeker in de lockdown. Britse kortharen zijn nog eens extra popu lair door hun toegankelijke karakter." Ilse kocht in de eer- lockdown een huis, maar het voelde stil zonder huisdieren. „Ik miste warmte om me heen, nu ik bij na al tijd vanuit huis werk. Ik ben zo de hele opvoeding veel bij ze." Ilses katten komen niet buiten. Maine coons staan bekend om hun grote aanpassingsvermogen qua leefomgeving. De dieren kunnen daarom goed binnen blijven. DINSDAG 8 FEBRUARI 2022 PC Corona. Op scholen worden ze er gek van. De een na de ander is besmet. Al hoeven kinderen zonder klachten niet meer in quarantaine. Maar leerkrachtenDirec teur Mary de Kroo van basisschool SVS De Magdalon in Veere vertelt deze week wat ze meemaakt. - Ondine van der Vleuten H WAT VINDT U? EH Doe ook mee aan de poll op pzc.nl Gisteren: Ik rijd geen kilometer minder door de dure benzine (1783 reacties) GOES Het vervallen van het groene vinkje in het co ronatoegangs bewijs voor men sen die geen boostervaccina tie hebben ge haald, heeft niet geleid tot een stormloop op de vaccinatieloca ties. Volgens de GGD Zeeland is het wel iets drukker dan vo rige week bij het vaccineren-zon der-afspraak. Maar het is er nog altijd vrij rus tig. Zonder groen vinkje heb je geen toegang tot locaties waar een coronatoe gangsbewijs no dig is. Het alter natief voor de booster is een recent bewijs van een nega tieve test. Eens Oneens Nieuwe stelling: Een vuilnisbakkenras is goed genoeg voor mij WISSENKERKE Bas Melis wordt de nieuwe ge- meentesecreta ris of algemeen directeur van de gemeente Noord-Beveland. Per 15 februari volgt hij in die functie Dies Sinke op. Melis is zeker geen onbe kende. Hij werkt vanaf 2001 bij de gemeente Noord-Beveland als afdelings hoofd en sinds 2010 als ad junct-secretaris. Ook heeft hij ge durende enige tijd de functie van gemeente secretaris waar genomen in ver band met ge- zondheidsklach- ten van zijn voorganger. Een terugkeer van Sinke bleek niet mogelijk te zijn. Meer mensen Dave De K., die in Nederland in de cel zit maar in België berecht wordt voor de ontvoering en dood van de 4-jarige Dean Ver- berckmoes, verschijnt vandaag voor de Internationale Rechts hulpkamer in Amsterdam, die beslist over zijn overlevering. - Belga Lizenka van Essen Oosterland/Breskens - Monique de Vriend, hobby-fokker G Britse korthaar hob by-fokker Monique de Vriend runt Cattery Mon- tecatini. foto boaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 34