Angela Worstelen met Marc Overmars m Boek over verlegen vlegel Willibrord Frequin 28 KIJKT TV Het begon als een heerlijke tv-avond, zoals de zondag wel vaker is. Eerst een uurtje gesponsorde maar ontspannende woon- porno met Kees Tol in VT Wonen Weer verliefd op je huis. Daarna genieten van de highlands, lochs, trotse nazaten van William Wallace, kilts, doedelzakken en een door dat alles ontroerde Tom Egbers die de kijker met veel liefde en verhalen door Toms Schot land leidde. De eerste, tamelijk kolderieke aflevering van de nieuwe dramaserie De verschrikkelijke jaren 80 was even wennen voor deze lezer van het gelijknamige boek, maar Jacob Derwig in een witte opa-onder broek als woongroepdespoot Bert is onmiskenbaar een gedenkwaardige toevoeging aan het rijtje crimi neel, premier en Slimste mens-winnaar van afgelo pen tijd. Vervolgens een uurtje terugblikken op alles in Peking met de familie Roest en Arjen Rob ben - wat hij daar deed? Hij blijkt een goede vriend van Sven Kramer - inclusief een lesje sneeuw ma ken bij plustemperaturen door Michiel de Ruiter, hoe Hollands glorie wil je het hebben. En tot slot een swingend uurtje lering en vermaak bij Matthijs gaat door, waarbij niet alleen de artiesten maar ook de regisseur wederom alle registers opentrokken. Perfecte avond. Niks meer aan doen. Strik erom en tevreden naar bed. Toen kwam ineens dat nieuws: Marc Overmars weg bij Ajax na het over een langere periode sturen van grensoverschrijdende berichten aan vrouwe lijke collega's. Hij was vorige week geconfronteerd met meldingen van meerdere vrouwen, waarna hij zijn conclusies had getrokken dat hij 'grenzen had overschreden', aldus het persbericht. Ze vallen sinds Boos als dominosteentjes, onze mannelijke BN'ers. Waar gaat dit eindigen? Toch nog niet naar bed, maar naar Studio Voetbal, voor achtergronden en duiding. Voetballers en hun omgang met vrouwen is immers al vaker een nete lige combinatie gebleken, al ver voor #Metoo. Als ie mand daar inzicht in kan geven, zijn het oud-voet ballers en journalisten die al jaren in het wereldje rondlopen, zou ik denken. Belletje in de uitzending met iemand, is dat een heel gek idee? Maar de heren van Studio Voetbal worstelden zichtbaar met dit brekende nieuws. ,,Wij zijn een tafel waar het vooral over het sportieve aspect gaat'', zei Arno Vermeulen en dus ging het veel te snel over wat voor verlies het vertrek van Overmars voor Ajax betekent. De Siamese tweeling die hij vormt met Van der Sar. En daarna gewoon weer over wie de trainer van PSV moet worden. Lekker veilig ter rein, maar wie zat daar in hemelsnaam op te wach ten op dat moment? Het ongemak en de schaamte om misstanden aan te kaarten en te bespreken, verrotte structuren aan te wijzen, zit bepaald niet alleen bij de vrouwen, zal ik maar zeggen. Er is nog een lange weg te gaan. En zo eindigde een heerlijke tv-avond alsnog in mi neur. Daar kon zelfs de herinnering aan Jacob Der wig in zijn witte onderbroek niets aan veranderen. Quote van de dag Deze gelukssteen houd ik voorlopig nog even op zak Godfather weer in bios Opsporing weer langer TALKSHOWS DE STRIJD OM DE KIJKCIJFERS Nederland talkshowmoe? Niks ervan. In een maand tijd heeft VI Vandaag zich een voorname positie verworven. De talkshow Mis het zorgenkindje. Alsof ze een paar blikjes Red Bull te veel hadden gedronken, zo hyper zaten Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen de eerste paar uitzen dingen van VI Vandaag aan hun ver trouwde stamtafel. Ze wilden te veel onderwerpen behandelen en te veel hun stempel drukken, vonden ze achteraf zelf ook. Er klonk meteen kritiek: was dit tv-trio, dat jarenlang met succes een breed voetbalpraatprogramma op maandag en vrijdag had verzorgd, bij machte om ook dagelijks te scoren? Het antwoord een klein maandje later: ja. Met de klinkende kijkcijfers in de hand kun je concluderen dat VI Vandaag zich een stevige positie op de avond heeft verworven. Over de eerste weken van het jaar scoorde het programma gemiddeld nét ietsje minder (879.000) dan talkshow Beau (904.000). ,,Een gouden zet van SBS", stelt Angela de Jong, tv-recensent van deze krant. ,,Normaal hadden ze daar regelmatig programma's staan die met moeite 400.000 kijkers trokken. Het tijdstip van de show is ook ide aal. Half tien is nog volop primetime, VI Vandaag kan een hele uitzending overéén onderwerp praten er zijn nog veel mensen wakker die even tv willen kijken voor het sla pengaan en veel concurrentie is er niet op dat tijdstip." ,,Er is daar wel een en ander veran derd", weet Özcan Akyol, de schrij ver, columnist en televisiemaker die regelmatig aanschuift in talkshows en bij de eerste uitzending van VI Vandaag te gast was. ,,In het begin beseften zij nog niet zo goed dat een uitzending van zuiver 42 minuten erg kort was. Ze wilden te veel zaken in een aflevering bespreken en ze wa ren gefrustreerd dat ze niet eens de helft haalden. Daar hebben ze van geleerd. Ze zijn lenig. Bovendien, er is veel plezier. Bij M en Op1 denk je wel eens: is het daar verboden om te lachen of zo? Het is zo serieus." Foeteren Maar Angela De Jong heeft niet het idee dat VI een gevaarlijke concur rent is voor de 'gewone' talkshows'. ,,Ik beschouw het meer als amuse ment, waar je vooral naartoe zapt om Johan Derksen weer even te horen foeteren. Ik ben benieuwd of ze last krijgen van Studio Peking deze twee weken én van Arjen Lubach over twee weken." Volgens Özcan Akyol onderscheidt VI zich door zijn onvoorspelbaarheid -Kim-Lian van der Meij is weer een ronde ver der in Wie is de Mol? volgens haar dankzij het stuk bergkristal dat ze bij zich draagt. DINSDAG 8 FEBRUARI 2022 PC FILM De filmklassieker The Godfather (1972) keert deze maand eenmalig terug op het witte doek. De film van regisseur Fran cis Ford Coppola zal vanwege zijn 50-jarig jubileum te zien zijn in tientallen Neder landse biosco pen. TELEVISIE Opsporing Ver zocht is vanaf vandaag een uur eerder op televi sie. Ook krijgt het programma er over twee we ken tien minuten bij. Daarmee komt de NPO terug op de eer dere inkorting van de show. VI scoort: 'Je weet nooit wat je kunt verwachten' Dennis Jansen Mark den Blanken - Özcan Akyol, columnist LAREN FOTO BRUNOPRESS onthullend en ontroerend biograf Frequin portret Journalist Willi brord Frequin bij de uitreiking van zijn biografie Willi brord, verlegen vlegel, van Fons de Poel (l). René van der Gijp (r) nam gisteren het eerste exemplaar in ont vangst. Frequin voelde zich ver eerd door de hoge opkomst. ,,Ik dacht even dat er een ongeluk was ge beurd, maar ze kwamen allemaal voor mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 28