Rust bij Feyenoord tekent huidige situatie PSV wil revanche nemen met bekerzege op NAC Toptransfers 27 andere kapitein dan ook wel eens het laatste zetje geven om vanaf de zomer zijn geluk in Engeland of Duitsland te gaan beproeven. In dat geval wordt Ajax sportief gezien onthoofd en wacht de clubleiding een hels karwei om C De clubleiding wacht zware taak om het technisch hart dusdanig in te kleden dat Ajax financieel en sportief koers houdt het zo succesvolle technisch hart dusdanig in te kleden dat Ajax fi nancieel en sportief koers houdt. Daarbij heeft de titelfavoriet geen tijd te verliezen. Ook omdat de komende maanden de selectie voor het nieuwe seizoen samen gesteld moet worden, is Ajax ge- baat bij een spoedige oplossing. Overmars had voor de komende maanden nog een handvol dos siers op te lossen. Het halen van een nieuwe doelman, rechtsback en rappe aanvaller enerzijds, en aan de andere kant het behouden van begeerde toptalenten als Ryan Gravenberch en Antony. Schade Jagende clubs zullen hun kans schoon zien. Voor Ajax is het dan ook zaak een domino-effect, van een vertrekkende trainer naar sleutelspelers, af te wenden. Dat werpt de club sportiefjaren te rug. Nog los van de schade die Ajax aan haar imago en op de beurs lijdt, zadelt de man die voor de de fundering van een nieuw imperium zorgde, de club met flinke instortingsgevaar op. Niemand die ook weet in hoe verre de bominslag de titelstrijd zal beïnvloeden. Zeker is wel dat het gaatje dat Ajax de voorbije we ken naar de concurrenten sloeg, plots meer dan welkom blijkt. Dat het bij PSV en Ajax onrustig is en bij Feyenoord nog net de polonaise niet is ingezet, is een zeldzame situatie. Technisch directeur Frank Arnesen (foto) denkt dat het 'Arne Slot-effect' de oorzaak is. Ajax zag technisch directeur Marc Overmars vertrekken, PSV zit met trainer Roger Schmidt die geen heil meer ziet in een langer verblijf in Eindhoven. En bij Feyenoord, de immer onrus tige club aan de Maas? Daar is op dit moment op sportief vlak écht ie dereen tevreden. Trai ner Arne Slot vond het eerste halfuur van zijn ploeg zon dag tegen Sparta zelfs van 'excep tioneel niveau'. En wie het Rotter damse middenveld Orkun Kök^ü, Guus Til en Fredrik Aursnes zag wervelen tijdens de derby vraagt zich af waar miljoenenaankoop Joey Veerman eigenlijk had moe ten spelen als hij daadwerkelijk voor Feyenoord had gekozen. Natuurlijk, het is een tikkeltje opportunistisch. NEC-uit en Sparta-thuis zijn momentopna mes en wie de balans had opge maakt na de eerste wedstrijd in 2022 tegen Vitesse (0-1 verlies) kwam waarschijnlijk tot een an dere conclusie. Maar dat Feyen- oord op het goede spoor is ge raakt, is overduidelijk. De ploeg heeft weinig zwaktes. Toch? ,,De grootste zwakte van dit Feyen- oord is dat wij teveel huurspelers hebben'', zegt Arnesen. ,,Een club als Feyenoord moet er ei genlijk maximaal een hebben, want je genereert geld voor an dere clubs. Maar we moesten wel als we resultaat wilden halen.'' En dat is gelukt. Guus Til is weliswaar eigendom van Spartak Moskou, maar de middenvelder is in het shirt van Feyenoord wel gewoon gedeeld topscorer van Nederland. Arnesen zoekt in middels naar een nieuwe Til, zo als hij ook rekening moet hou den met een scenario dat Orkun Kök^ü kan worden getransfe reerd in de zomer. Vorige week donderdag evalueerde Arnesen met zijn scouts de huidige selec tie. Eerder gaf hij al antwoord op de vraag of Riechedly Bazoer nog in beeld was in Rotterdam? ,,Dat zou kunnen, want weet jij wat er met Kök^ü gaat gebeuren in de zomer?'' Gevaar Loert er eigenlijk gevaar dat juist Slot straks wordt weggekocht uit Rotter dam-Zuid? Ar- nesen denkt van niet. „Arne staat ook volgend seizoen nog onder contract bij ons en er is nog een optie op één extra seizoen van onze kant'', zegt Arnesen. ,,Arne doet hier echt geweldig werk. Er is nu zoveel overzicht en zoveel rust binnen de club. Dat is voor ons al lemaal lekker werken.'' Arnesen renoveerde de jeugd opleiding en de scoutingsafde- ling. Is de club ook al bezig met het speuren naar iemand die Slot ooit kan opvolgen, zoals de Deen aangeeft dat de scenario's bij ver trekkende spelers al klaar liggen. ,,Een nieuwe trainer scouten, dat is wel waar wij naar toe moeten. Iemand met dezelfde filosofie als Slot. Een kandidaat intern vin den, dat zou ideaal zijn. Maar vaak zijn dat trainers die nog on ervaren zijn en dat vind ik voor een grote club als Feyenoord ei genlijk te gevaarlijk. Iemand die Slot ooit kan opvolgen, die naam zit nu ook nog niet in mijn hoofd.'' ,,Maar goed, Arne is hier pas één seizoen, heeft het naar zijn zin en voor hemzelf lijkt het mij goed hier langer te blijven. En dat hopen wij ook, Arne is echt ge weldig voor ons. Zijn komst naar Feyenoord, dat is pas echt een scoop geweest, vind ik.'' Coach Roger Schmidt rekent op een goede afloop van de derby in Eindhoven. „Alleen de winst telt", benadrukte de Duitser, die na dit seizoen afscheid neemt. Volgens Schmidt is zijn selectie in fysiek opzicht klaar voor de be kerwedstrijd in de kwartfinales. „Met de fitheid zit het goed. We hoeven ons niet te verschuilen achter het feit dat we in een druk programma zijn beland. Ik zie het als een mooie kans om ons drie dagen na de nederlaag tegen AZ direct te revancheren. We zijn erop gebrand een positieve reactie te tonen." Schmidt keek in zijn vooruit blik nog even kort terug op het duel met AZ. „We hebben de wedstrijd van afgelopen weekend geëvalueerd en zijn logischerwijs tot de conclusie gekomen dat er een boel dingen beter moeten.'' GO DINSDAG 8 FEBRUARI 2022 Ajax verdiende aan de ver koop van spelers veel geld aan transfers onder leiding van Marc Overmars, die van wege zijn zuinigheid de bij naam 'Marc Netto' kreeg. Toch trok hij de afgelopen jaren ook regelmatig de portemonnee voor grote aankopen. F Haller: 22 mln. FOTO PRO SHOTS E De Jong: 85 mln. foto reuters E De Ligt: 75 mln. foto ap Mikos Gouka Rotterdam VOETBAL PSV wil vandaag in de beker wedstrijd tegen NAC revanche nemen voor de pijnlijke thuisne derlaag zaterdag tegen AZ (1-2). Programma TOTO KNVB-beker: Vandaag, 19.00 uur: PSV-NAC. Morgen, 19.00 uur: Ajax-Vitesse, RKC-AZ. Donderdag, 19.00 uur: NEC-Go Ahead Eagles. FOTO PRO SHOTS Marc Overmars voor de winterstop in de Johan Cruijff Arena. Afgelopen zondag was hij al niet meer aanwezig. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27