c Suzanne Schulting herpakt zich na val en is trots op het zilver Liefde van Sjinkie Knegt voor shorttrack kan een stootje hebben 24 OLYMPISCHE WINTERSPELEN BEIJING Winst Slovenië door foute pakken Zwitser Feuz wint koningsnummer Team Canada wil coronatests zien Flitsen Suzanne Schulting zette de knop snel om. Twee dagen na haar valpartij op de mixed relay won ze zilver op de 500 meter. Minder dan 48 uur geleden lag ze nog in de kussens. Stiekem ging het nog best wel hard, die val. Het 'ver pesten' van de gemengde achter volging zaterdag liet de druk op Su zanne Schulting voor de rest van haar olympische toernooi alleen maar toenemen. Alsof die nog niet hoog genoeg was. Maar achter die blauwe wand staat ze nu, met zilver op de 500 meter. Bondscoach Je roen Otter wil het daarom gezegd hebben: ,,Op deze manier omscha kelen, een hoofdstuk zo afsluiten en terugkomen van een knock out. Dat zie je niet in heel veel sporten gebeuren. Daar heb ik echt bewon dering voor." Zelf legt Suzanne Schulting vijf minuten later uit hoe ze dat geflikt heeft. ,,Doen." Alsof iedereen het zou kunnen, gewoon de knop om zetten, de druk van je schouders af vegen en er gaan staan, twee dagen later. Ze zegt dankbaar te zijn voor het 'geweldige team' dat ze om zich heen heeft. ,,Ik heb echt gebaald. Maar we zij n er altijd voor elkaar. Ze zeiden tegen mij: gewoon gaan. Je leven leiden." Gashendel Schulting was 'hartstikke blij' met de tweede plaats. En tegelijkertijd 'heel erg teleurgesteld' dat ze de Ita liaanse Arianna Fontana (31) niet achter zich wist te houden. Want ze leek het op de Schulting-manier te gaan doen. Kickstart, als eerste de bocht in, gashendel open en ik zie jullie bij de finish wel weer. Maar op de 500 meter kan Fontana, zeker in deze vorm, haar tempo wel bijbe nen. En dan weet Schulting: ze gaat zich niet neerleggen bij zilver en een gaatj e zoeken. Eigenlijk moet ze dan als een soort keeper twee 'hoe ken' verdedigen: de binnenkant en de buitenkant. En de aanvaller kan loeren, en kiezen. Fontana kwam onderdoor, het paste precies. ,,Heel veel respect voor die actie", zei Schulting. ,,Meer dan dat. Alleen: ik weet dat ze dit doet, we hebben dat vaker gezien. Ik heb die bocht iets te wijd opgezet. Eigenlijk om haar te fucken." Maar het pakte verkeerd uit. Op waarde geklopt, is uiteinde lijk de conclusie. Maar het had mis schien niet gehoeven. „Alleen: Fon tana is wel de Ireen Wüst van het shorttrack, hè", zegt Otter. ,,Die won haar eerste medaille ook in Tu rijn 2006. En dit is haar tiende. Ze speelde het goed. Suus beveiligde Schwalbe DINSDAG 8 FEBRUARI 2022 GO SCHANSSPRINGEN De allereerste landenwed- strijd met gemengde teams is overschaduwd door dis kwalificaties. Springers van medaillekandidaten Japan, Duitsland, Oostenrijk en Noorwegen werden uit de uitslag geschrapt omdat hun springpakken niet vol deden aan de regels. Hier door won Slovenië, voor Rusland en Canada. De Duitse bondscoach Stefan Horngacher sprak van een 'poppenkast'. SKIËN Beat Feuz heeft goud ge pakt op de afdaling. De 34-jarige Zwitser was in 1.42,69 de snelste op de ruim drie kilometer lange piste in Yanqing. Het bete kende zijn eerste olympi sche titel, nadat hij vier jaar geleden in Pyeongchang al zilver (super-G) en brons (afdaling) had gewonnen. De 41-jarige Fransman Johan Clarey pakte zilver. IJSHOCKEY De Canadese vrouwen heb ben geweigerd om de ijs vloer op te komen voor de groepswedstrijd tegen Rus land. Canada wilde eerst de recente testuitslagen van de Russische ijshockeysters zien, aangezien heel wat speelsters uit die ploeg vo rige week positief hadden getest op het coronavirus. Canada verscheen een uur later dan de bedoeling was alsnog en won met 6-1. De openingsceremonie van afgelopen vrijdag heeft alleen in China 318 miljoen tv-kijkers getrok ken. Dat zijn er bijna even veel als wereldwijd bij de opening van de Spelen in Pyeongchang. De finale in het curling voor gemengde paren gaat tussen Italië en Noorwegen. Italië ver sloeg Zweden in de halve finale (8-1), de Noren klop ten Groot-Brittannië: 6-5. Rik Spekenbrink Peking Sjinkie Knegt nam gisteren de tijd voor een hoorcollege shorttrack. En dat was welkom, na een onnavolgbare dag vol penalty's, schwalbes en video beslissingen. Na een uitgebreide uiteenzetting van zijn frustraties over de short- tracksport, snapte Sjinkie Knegt alsnog de vraag niet. Wat maakt de sport nog leuk luidde die. ,,Je vraagt aan Sven Kramer toch ook niet waarom hij nog aan de 5 kilo meter begint? Morgen ga ik ge woon weer trainen. En dan geniet ik. Ik houd van het spelletje, als het op een normale manier ge- beurt." Dat was gisteren in Knegts beleving niet het geval. De 1000 meter was een aaneenschakeling van incidenten. Valse starts, krankzinnige valpartijen, straffen, toevoegingen. En eindeloze 'VAR-momenten'. De gemiddelde tv-kijker was het spoor al lang bijster. De beslissingen van de jury, er was geen touw aan vast te knopen. Het enige wat opviel: in alle situaties werd China bevoor deeld. Net als zaterdag leidde dat tot goud, de enige Chinese hoofd prijzen in Peking tot nu toe. Goed, Knegt redde het dus niet op de 1000 meter. Hij strandde in de kwartfinale. Niet zomaar, met twee penalty's aan zijn broek en een gele kaart. De tweede straf vond Knegt te recht, de eerste was een 'sch- walbe' van een Hongaar. ,,Die ging kansloos makkelijk liggen." En die situatie kwam voort uit de toer- nooiopzet. Een vrij technisch ver haal, maar het komt erop neer dat schaatsers die buiten hun schuld om worden uitgeschakeld, door de jury worden toegevoegd aan de volgende ronde. En als dat een paar keer gebeurt, gaat dat ten koste van de 'tijdsnelsten', die dan niet meer door gaan. ,,Daardoor ontstaat er onrust in alle races. Zeker als je, zoals ik, in de vierde kwartfinale zit. Dan zijn er al drie rijders toegevoegd en gaat iedereen gek doen. Zo van: we zien wel waar het schip strandt, anders lig ik er sowieso uit." Knegt zelf probeerde aan die chaos te ontkomen door de race aan te voeren. Maar zijn inhaalac ties konden van de jury niet door de beugel. ,,Mijn tweede penalty was terecht. Maar dit systeem trekt dit soort races aan", zegt Knegt. ,,De helft van de mannen is erop uit om te vallen en te worden toegevoegd. Wij hebben daar ge woon lijstjes van. Die Hongaar ging kansloos makkelijk liggen." 'Moet ik huilen? Ik vind van niet'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24